Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Ostrov Sukkwan Davida Vanna, vycházející hvězdy americké literatury

 ostrov sukkwanSbírce povídek Legenda o sebevrahovi vévodí novela Ostrov Sukkwan, která nad ostatní texty vyčnívá zlověstnou a nadpozemsky krásnou atmosférou; mnozí nakladatelé proto sáhli jen po ní a vydali ji samostatně. Například ve Francii získala tato novela cenu Prix Médicis étranger za rok 2010. a vyšla již v šestnácti jazycích a dvaadvaceti zemích.

NOVELA OSTROV SUKKWAN
Otec se synem odjíždějí na opuštěný ostrov u aljašského pobřeží, aby na čas unikli civilizaci i složité rodinné situaci. V poklidné zátoce je čeká dřevěný srub, v lesích pobíhá spousta lovné zvěře, moře se hemží rybami. Vyrovnat se s vnějším nepohodlím a přežít nástrahy počasí nebude až takový problém, mnohem větší nebezpečí se skrývá v hlavách obou osadníků. Samota na oba doléhá nesnesitelnou tíhou a pobyt na ostrově se brzy mění v bitvu o duševní zdraví a posléze i o holý život.

David Vann (1966)
vyučuje angličtinu na Sanfranciské univerzitě ve stejnojmenném velkoměstě a je autorem Legendy o sebevrahovi (Legend of a Suicide, 2008), která se dočkala vřelého přijetí kritiky a získala množství literárních ocenění. Autorův sporý styl byl okamžitě přirovnán k psaní Jacka Londona či Cormaca McCarthyho. Také jeho nedávno vydaná druhá kniha – a románová prvotina – Sobí ostrov (Caribou Island, 2011) je hodnocena s nadšením a např. ve Španělsku obdržela cenu Premi Libreter za nejlepší zahraniční román. David Vann je právem označován za vycházející hvězdu americké literatury.

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit