Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Bestsellerový Stephen Clarke představuje svoji trilogii "Merde"


clarke450.jpgV edici PLUS pro dospělé čtenáře vydává nakladatelství Albatros třetí díl dobrodružství Paula Westa, Angličana v Paříži. Kniha spisovatele Stephena Clarka, kterého si Češi oblíbili, vyjde poprvé s novým logem edice PLUS. První tituly v této edici vyšly v roce 2003. Jedním z motivů, proč vytvořit takovouto edici, byla snaha neloučit se se čtenáři, kteří vyrostli na knížkách Albatrosu, ale nabídnout jim kvalitní a zajímavé, někdy i provokativní tituly. Nové logo definitivně etabluje tuto edici na českém trhu. Pod touto značkou, která vznikla variací na klasické logo Albatrosu, najdou čtenáři své oblíbené knížky z oblasti fantasy, detektivky, hororu, stejně jako úsměvných či dramatických milostných osudů.

Stephen Clarke (1958) sepsal v knize Merde, Rok v Paříži pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži.

Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás, když se za jediný rok prodalo více než 12 tisíc výtisků, což je na domácím trhu jednoznačný bestseller. Obdobné přijetí u českých čtenářů zažívá pokračování Už zase skáču přes Merde!, která se dostala na trh v dubnu tohoto roku v počtu 5 tisíc výtisků a už za tři měsíce byla kniha v podstatě rozebrána.

albac100.jpgK úspěchu Clarkových knih nepochybně přispívá překlad Richarda Podaného, který do češtiny výstižně a hravě převádí jazykové hrátky mezi jazykem originálu - angličtinou - a jazykem, v němž se děj odehrává - francouzštinou.

Stephen Clarke pochází z anglického Bournemouth, vystudoval na Oxfordu němčinu a francouzštinu a pracoval v rozmanitých povoláních, mimo jiné psal komediální skeče pro rozhlas BBC. V současnosti se živí vedle psaní knih i jako novinář píšící pro francouzskou mediální skupinu. Žije v Paříži.

Foto: Albatros

Merde. Rok v Paříži
Merde. Rok v Paříži je téměř pravdivý záznam událostí, které se autorovi přihodily nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii – podle toho, kdo klade otázku. Původně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí Bastily. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala takovým bestsellerem, že Clarke zanedlouho musel napsat pokračování.

Už zase skáču přes Merde!
Angličan v Paříži – po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou „osudovou lásku“. Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě...
Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. 

Stephen Clarke: Celkem jde o Merde
Paul West je až po uši ve finančním merde. Jediná cesta, jak z toho ven, je přijmout pochybné místo, projet napříč Amerikou v Mini Cooperu, propagovat svou oddanost královně a reprezentovat tak Británii v soutěži o světovou metropoli turistiky. V autě s ním cestuje jeho francouzská přítelkyně Alexa a chvíli i americký poeta Jake, hovořící plynnou frangličtinou, jehož hlavním životním cílem je vyspat se se ženami všech národností světa. Úžasný road trip začíná v New Yorku a vede přes Boston, New Orleans, Las Vegas až do Miami a Los Angeles. Během cesty Paul zjišťuje, zda je v Americe opravdu víc pomatenců než kdekoli jinde na světě, a užívá si zemi neomezených možností, kde se všichni zajímají o vaše křestní jméno. Zemi se spoustou motelů, které jako by vypadly z thrillerů Stephena Kinga, a zemi, kde mají vysoké školy pro roztleskávačky. To, že se soutěž tak úplně nevyvíjí, jak by měla, Paulovi nakonec ani moc nevadí. Nikdo neví lépe než on, že jde stejně celkem jen o merde...

 

 

Vaše názory  

# Káťa
Pár dobrých fórů, ale celkově nic moc, rozvláčněné čtení. Reklama na knihu je větší než realita.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit