Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

Plyšový Buddha. Hra je tak vážná, jak vážně se hraje

caganek-plysovy-budha

Román vypráví napínavý, přitom velmi jemný a lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Už jeho příchod na svět je velmi neobyčejný - narodí se totiž na palubě letadla.

Jeho poměrně poklidné dětství končí dramaticky ve dvanácti letech a on se z rodné farmy ztracené v nekonečných lánech kukuřice vydává vstříc velkému světu a moderní civilizaci. Toto setkání ho málem stojí život. Pomalu se naučí fungovat v takzvaně běžném světě, je to pro něho ale hodně vysilujícící. Změna nastává, když přijímá roli moudrého blázna. Z této, pro něho přirozené, pozice začíná s lehkostí a humorem napomáhat proměně světa k lepšímu.
 
Pro psaní knih si autor vybírá témata, která se dotýkají každého z nás.
Baví ho zkoumat povahu lidské existence, základní pohnutky, sny a přání, se kterými se každý z nás denně setkává. Pro román Plyšový Buddha je to téma opravdovosti, přirozenosti a také klidu a radosti, která se ukrývá v každém z nás.
 
Název knihy odráží autorovou zkušenost, kterou se snaží zachytit ve všech jeho knihách.
Totiž že jsme všichni na mnoha úrovních vzájemně propojeni. Stejně se jmenuje také jedna z nejoblíbenějších písní z jeho tvorby a současně stránka na Facebooku, kde sdílí ukázky ze svých knih a další inspirativní texty.
Román svým posláním navazuje na jeho podobně laděné knihy, kterými jsou Zastaveno (Maitrea 2010, román o nelehké cestě za poznáním mladé ženy) a Malá (Nové Proudy 2012, příběh malého neobyčejného děvčátka z Prahy).


 
Psaním a vydáváním knih se Michal Čagánek věnuje již 20 let.
Celkem publikoval 16 knih prózy i poezie, jejich spojovacím prvkem je hledání vnitřního klidu a otevírání srdce. Všechnyjeho knihy s výjimkou románu Zastaveno vydal vlastním nákladem, což mu umožňuje tvořit je od počátku do konce skutečně podle svých představ ve spolupráci s lidmi na podobné vlně.
 
Mezi čtenářsky nejoblíbenější patří sbírky jeho myšlenek "Odvaha milovat" a "Moře i studánka",
které na malé ploše přinášejí ve zhutnělé formě jeho niterné životní prožitky a zkušenosti. Stejně tak román "Zastaveno", který se navíc podařilo vydat ve velmi krásné, bohatě ilustrované podobě. Podobně příběh "Malá" o malé neobyčejné holčičce z Prahy.
 
Michal Čagánek: Plyšový Buddha.  Hra je tak vážná, jak vážně se hraje
Kniha má 260 stran a obsahuje dvě desítky černobílých a několik barevných ilustrací mladého malíře Adama Kašpara. Autor knihu vydává nákladem 1200 kusů v jeho vlastním nakladatelství Michal Čagánek - Já jsem Ty.
Knihy Michala Čagánka nejsou běžně k dostátní v knihkupectvích, čtenáři si o ně mohou snadno napsat přímo autorovi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Čagánek Michal, Budha

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit