fencl ivo v televizi

Po knize Smíš zůstat mrtev je to už druhé ocenění pro Ivo Fencla, Tentokrát čestné ocenění za román Domek pana Stilburyho.


Více o oceněné knize:
Domek pana Stilburyho, čtivý román Ivo Fencla

domek pana stilburyhoIvo Fencl (*16. 4. 1964, Plzeň)
studoval na ČVUT a UK v Praze (1982−1986, nedok.). Učitel, pošťák, geodet. Autor stovek článků, desítek povídek, několika básní, autor nebo spoluautor desítek knih. Člen České společnosti S. Holmese, Sdružení přátel J. Foglara, české Obce spisovatelů.

Poslední knihy Ivo Fencla:

Američan zemře v Brdech (2008)
Královská zábava (2010, s Ondřejem Neffem)
Dvě tváře doktora Jekylla (2012, doslov Vladimír Novotný, ilustrace Marek Škubal)
Rok Joriky (2012, ilustrace Lukáš Kudrna, vč. textů z Literárních novin a Plz. literár. života)
Gotická kobka aneb Třináct milionů způsobů jak zemřít (2013, iniciáční "román o bloudovi" připsaný "Radce, Katce a Jakubovi")
Styky s Jorikou aneb Obvyklý příběh doktora Jekylla a pana Hyda (2013, doslov Martin Petiška)
Domek pana Stilburyho (2013, doslov Viktor Viktora)
Básnické mezisvěty otců a jejich synů k prahu bolesti (2014, s Ivo V. Fencl, ilustrace Ivo Fencl)

Inspirující myšlenky...

Dokážeme jíst maso jedině proto, že nemyslíme na to, jak je to kruté a hříšné. Existuje mnoho zločinů, které jsou dílem člověka a jejichž zlo plyne z opuštění zvyků, obyčejů a tradic. Ale krutost mezi ně nepatří. Je to smrtelný hřích a nepřipouští žádné argumenty ani racionalizace. Jen jestliže nedovolíme svým srdcím, aby ztvrdla, vyvarují se krutosti a vždy budou jasně slyšitelná. Ale my dovolujeme, aby se v nás bezstarostně zahnízdila krutost – a ten, kdo se liší, se nám zdá divný... Jestliže umlčujeme své city i přesto, že pociťujeme lítost, jen proto, abychom dělali to, co druzí, a parazitovali na životě, urážíme všechno, co je v nás dobré. Rozhodl jsem se jít vegetariánskou cestou.
Rabíndranáth Thákur