Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Trilogie Solární baroni od Aleny Vitáskové aneb nepěkné věci o solárním businessu v české kotlině

vitaskova solarni baroni trilogie

Dvacátého července 2011 byla jmenována předsedkyní Energetického regulačního úřadu, a to s platností od 1. srpna 2011 na funkční období šesti let. A začal její velký problém, protože začal vidět do praktik kolem solární energetiky v ČR a nelíbilo se jí to.

Přesto, že ji nežádala, rok měla nařízenou policejní ochranu. Dostala ji nařízenou z ničeho nic a tři měsíce byla zostřená, nonstop za ní jezdili se samopaly, hlídali bydliště. Ztratila soukromí. Něco se asi dělo, že? Určitě ale není jen tak, že spadne výtah s jejím přítelem. Pak ji soudili a dostala 8,5 let vězení, byť se ničeho nedopustila, když se odvolala, dostala asi za drzost navýšení trestu o 2,5 mil. Kč peněžité pokuty; tak podala trestní oznámení na svého soudce.

Koncem července 2017 skončilo její šestileté působení v čele Energetického regulačního úřadu. Za ty roky si zažila hodně, možná víc než si kdokoli z nás umí představit. Kvůli zákonné podmínce nyní nesmí rok v energetice působit.

"Solárně-řepkové mafii od roku 2006 Češi zaplatili celkem už 300 miliard korun. Každá domácnost tedy zaplatila v průměru 70 tisíc korun výpalného"


“Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?”, uvádí ve svém článku na serveru Parlamentní listy bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková

O svých zkušenostech vydala zatím dvě knihy.
Solární baroni I. / Organizovaný zločin, Solární baroni II. / Příprava mé vraždy a třetí díl trilogie „Solární baroni III / Vrazi v taláru“ vyjde v roce 2018. Brožurka – „Na prahu vězení“ je neprodejná, ta vyšla jako první a má ji pro své známé, přátelé a podporovatele.

Alena Vitásková
vystudovala fakultu pozemních staveb VUT v Brně. Od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské, a.s., Ostrava a v letech 2001–2003 působila ve společnosti Transgas, a.s. a RWE Transgas, a.s., ve funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky. V období 2004–2007 byla předsedkyní představenstva Pražské teplárenské. Byla prezidentkou Klubu plynárenských podnikatelů. Obdržela titul Manažerka roku 2002.

Z ROZHOVORŮ S ALENOU VITÁSKOVOU:

Ten, kdo na vlastní kůži zažije, že vás soudí, vláčí morálním bahnem, jen proto, že jste se stal z jakéhokoliv důvodu nepohodlným nějakému sytému, tak se na tuto demokracii dívá jinýma očima. Soudit na zakázku, to je demokracie? Z takové demokracie je mi na zvracení!!! Justice má být vrcholem spravedlnosti, nikoliv se v některých případech propůjčit zločinu...

Ochrana a podpora lidských práv a svobod je velmi rozsáhlá oblast. Listina práv a svobod zahrnuje v šesti článcích oblasti, které se k tomuto pojmu vážou. Institut se zabývá pochopitelně jen částí. První sekce se specializuje na porušování lidských práv a svobod v České republice. Jedná se především o vykonstruované trestní stíhání, obžaloba, soudy, vazby. Takováto likvidace osob a jejích blízkých je horší než válečné zločiny. Musíme si uvědomit, že vám likviduje život justice, která by měla být tím nejvyšším orgánem zajišťujícím spravedlnost. Ve válečném konfliktu na vás zločin páchá nepřítel...

Evropská unie začala být zátěží pro národní zájmy, pro obyčejné lidi. Musí dojít k zásadní změně její politiky, nebo k rozpadu. Evropská unie je úplně jiná, než když jsme do tohoto svazku vstupovali. A v této chvíli u nás nevidím silného politika, který by dokázal chránit zájmy českých občanů, doopravdy, v plném rozsahu národních zájmů. Politika, který by strhl občany a aktivoval jejich zájem, probudil je do jisté míry z apatie a hluboké nedůvěry v politiky. Politika, který by dokázal předložit občanům vizi a dokázal ji také naplňovat...

zdroj >>

Solární baroni I. / Organizovaný zločin
Alena Vitásková ve své knize Solární baroni – Organizovaný zločin přichází s humorným příběhem s reálným základem ve světě byznysu a politiky. Dozvíte se, jak nenápadně vytunelovat státní pokladnu a vytřískat z toho „prospěšný projekt“, jak se dělá dnes populární lobbing, jak se z jedněch mohou stát „Solární boháči“, zatímco z druhých „Solární chudáci“. A konečně dozvíte se, jakou cenu má slunce pro vás i pro ty druhé. Nehledejte zde jména z obrazovek televizorů, podobnost je čistě náhodná, i když fantazii se meze nekladou. Především se zasmějte a pobavte, ale i zamyslete nad tím, jak moc je román podobný dění kolem nás.

Solární baroni II. / Příprava mé vraždy
Kniha je volné pokračování Organizovaného zločinu, který musí být překrýt ještě větším zločinem, aby skuteční aktéři nebyli potrestání a naopak mohli pokračovat v tunelování veřejných financí. Druhá část trilogie popisuje způsoby likvidace nepohodlných osob, které se novodobé mafii připletou do cesty. Kamila se nejen připletla, ale začala s ní bojovat v nerovném boji. Jak takový boj vypadá, najdete v příběhu plným zvratů a humoru. Hlavní představitelka knihy pozvedla pomyslný prapor boje proti tunelářům, mafii, která mafií vlastně ani není. Je to jakési seskupení politicko-lobbistických chudáků, kteří nemají k vraždě daleko. Zrcadlo společnosti, ve které lidský život nic neznamená. Příběh Kamily a její vraždy je plný napětí a nečekaných zápletek. Je ze života, ale nehledejte podobu osob. Mějte jen na mysli, že o našich činech se ví toho víc, než si jen dokážeme představit. Je to román a každý život i ten Váš je námět na román. Celý děj je protkán humorem, který k životu určitě patří a který je autorce vlastní.

Třetí díl trilogie „Solární baroni III / Vrazi v taláru“ / 2018
Třetí díl trilogie vypráví o poslední části procesu, který je nutný pro zakrytí zločinu. Sleduj tok peněz a k těm pak jednoduše přiřadíš osoby. Pro dokonalý zločin musí být vhodné zákony, které nejsou pro lidi, ale pro tuneláře a šmejdy. Systémové řízení zločinu prochází všemi strukturami a končí tzv. spravedlností, která u nás mnohdy není slepá, ona na jedno oko vidí!
Děj knihy se odráží od reálných základů, kdy trestní stíhání, soudy a vězení mnohdy nevinných lidí se snaží zakrýt skutečné zločiny. Tunelování veřejných financí, zlodějny, vraždy, jsou hlavní životní náplní gaunerů, kteří se snaží ovládat stát. Všichni ti, kteří se jim postavili do cesty, museli být odklizeni. Jedna z moderních metod likvidace nevinných lidí stojících v cestě mafií jsou vrazi v taláru.
Pokud některá z postav příběhu vám bude někoho připomínat, nápadně se podobat lidem, kteří nám ztrpčují život, tak se určitě nepletete, přestože se jedná o román. Podoba osob je náhodná, ale možná. Vaši fantazii se meze nekladou, a pokud máte stejnou, či obdobnou zkušenost, tak vězte, že to není náhoda. Vrah v taláru je ten, kdo nevinnému může vědomě zcela zničit život a přesto zůstane navždy nepotrestán?? To si prokurátor padesátých let Josef Urválek myslel…

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... korupce kritika společnosti justice Vitásková Alena

Vaše názory  

# Milena
Příběh solárního boomu a propadu


•Zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů navrhla v roce 2003 vláda Vladimíra Špidly (ČSSD).

•Sněmovna ho schválila v únoru 2005 většinou hlasů ČSSD, KDU-ČSL, US-DEU a KSČM, proti byla jen ODS.

•Do roku 2009 byly solární panely velmi drahé, do projektů se skoro nikdo nepouštěl. Až poté kvůli dovozu levných čínských komponent začala masivní výstavba. Celkový instalovaný výkon solárních elektráren stoupl v letech 2008 až 2010 ze 40 na 1959 megawattů.

•Vláda a sněmovna v původním zákonu nenavázaly výši podpory na nákladnost stavby sluneční elektrárny, norma dovolovala pouze maximálně pětiprocentní meziroční pokles výkupních cen.

•Nikdo také nenastavil strop celkového instalovaného výkonu, takže výhled na výplaty podpor šel najednou do stovek miliard.

•V srpnu 2009 začalo ministerstvo průmyslu pomalu reagovat a chystat novelu, která měla výkupní ceny dramaticky omezit. Práce na ní se táhly a schválila ji až vláda Jana Fischera v listopadu 2009 s tím, že účinná bude až od ledna 2011.

•Celkový instalovaný výkon ale v roce 2010 pořád prudce narůstal, proto v září toho roku vláda Petra Nečase (ODS) v režimu legislativní nouze nechala urychleně přijmout novelu, která výrazně snížila podporu pro zařízení postavená od roku 2011.

•Dne 26. října 2010 schválil Energetický regulační úřad (ERÚ) nová pravidla, podle nichž měla na výkupní ceny roku 2010 nárok jen zařízení připojená do distribuční soustavy. Investoři, kteří měli rozestavěno, začali spěchat, protože ve svých ekonomických plánech počítali s původními cenami.

•ERÚ byl na sklonku roku zahlcen žádostmi o licenci, nestíhaly ani stavební úřady. Mnoho licencí pochází ze Silvestra 2010.

•Po nástupu Aleny Vitáskové v srpnu 2011 se spustila plošná kontrola vydaných licencí. Část zůstala, část byla zrušena. O solární elektrárny se začali zajímat i státní zástupci.
| Quote
# Milena
Skoro dva roky žila bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková s tím, že ji čeká 8,5 let za mřížemi. Ve středu 17. ledna 2018 ji Vrchní soud v Olomouci pravomocně osvobodil. Uzavřel se příběh, v němž hrozilo vězení ženě proslulé coby nejhlasitější bojovnice proti těm, koho nazývala solárními barony.
| Quote
# via Zdeněk Jemelík
její trestní stíhání bylo zahájeno v březnu r. 2013, hlavní líčení u Krajského soudu v Brně v červnu r. 2014. Žalobce ji přiřadil k osmi obžalovaným, s nimiž nemá nic společného a dosáhl tím zdlouhavosti řízení. Nepravomocný rozsudek k osmi a půl letům odnětí svobody si vyslechla až 22. února 2016 a od té doby v nejistotě o své budoucnosti čekala na projednání odvolání. Nyní již aspoň ví, že veřejné zasedání Vrchního soudu v Olomouci se uskuteční v lednu r. 2018 a zatím je naplánováno na sedm soudních dní.Soudce Aleš Novotný při něm přiznal, že ji podezírá z čehosi, pro co nemá důkaz. Podezření podepřené spekulacemi mu ale stačilo na uložení krutého trestu.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit