Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

Prolomení hradeb. Kniha cenzorovaná samotným rektorem UK na udání studentů

 hampl prolomeni hradeb kniha

Kniha nezávislého sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb představuje milník v chápání příčin migrační krize a celkových kulturních, sociálních a ekonomických problémů, kterými Západní civilizace prochází. To není jen názor autorových přátel, ale i řady intelektuálních kapacit.

Autor staví na dosavadních poznatcích, ale hledá jejich hlubší kořeny.
Nezpochybňuje pustošivé působení multikulturního neomarxismu, ale ptá se, proč zvítězil nad ostatními myšlenkovými směry s takovou lehkostí. Nezpochybňuje totální selhání tzv. elit, ale ptá se, proč se elity formují právě tímto způsobem a proč své zájmy neprosazují méně destruktivně.
Ukazuje základní mechanismy civilizačního kolapsu, které zahrnují faktory jako vznik velkých organizací, složitou byrokracii, změny v sociální struktuře, pohrdání tradičními morálními hodnotami a změny v lidské povaze.
Ukazuje ale také, že všechny tyto jevy spolu úzce souvisejí a že žádný z nich nemůže být pochopen izolovaně od těch ostatních. Nikde nesahá k tajným věděním nebo konspiračním teoriím, pouze dává do souvislostí standardní sociologické poznatky.

Kniha je psána tak, aby její čtení nebylo obtížnější než čtení běžného novinového komentáře. V každé kapitole čtenář najde odkazy na další literaturu, pokud by se chtěl některým tématem zabývat podrobněji. Poslední čtvrtina kniha je věnována scénářům dalšího vývoje a zejména konkrétním krokům, které mohou podnikat běžní občané, chtějí-li svou civilizaci účinně bránit.

Prolomeni hradeb / Petr Hampl / vydal: http://www.nastvanematky.cz

Kniha vzbuzuje mimořádné reakce. Díky ní si český čtenář uvědomí, jak rychle se naše společnost vrací před rok 1989. Kvete udavačctví a hloupost. Knihu dokonce zakázal prodávat v knihkupectví Karolinum rektor UK a to na udání studenty University Karlovy. Student nakonec na FB prozradil, že knihu ani nečetl. A vsadím se, že nezná ani význam slova xenofob. Více zde >>
Xenofob. Jaký je správný význam slova, které je denně zneužíváno

hampl kniha cenzura karolinum

Komentáře  

# Martina 2018-04-07
David Pavlorek je totiž členem sociální demokracie. Pavlorek rovněž není běžným řadovým členem sociálních demokratů, podle našich informací je členem Ústředního výkonného výboru strany. Účastní se sjezdů a konferencí ČSSD a mimo jiného sympatizuje i s platformou "Lepší ČSSD je možná". jež by kolem sebe měla soustředit jakési pokrokové, liberální křídlo uvnitř ČSSD myšlenkově blízké Bohuslavu Sobotkovi. Pavlorek na sociální síti koncem března nepokrytě vyjádřil bývalému předsedovi ČSSD a expremiérovi respekt. „Bohuslav Sobotka si zaslouží poděkování za všechno dobré, co v politice dokázal pro tuto zemi, a nebylo toho málo,“ napsal Pavlorek, podle kterého je Sobotka „autentický sociální demokrat“ a „slušný člověk“.
Citovat