Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Celé Česko čte dětem vydalo pro děti neuvěřitelný kýč s mrtvými zvířaty

cele cesko cte detem kalendar

"Proboha živého, co to je?" zvedl se ze židle profesor Macháček, když uviděl tu hrůzu. "Pokud ten kalendář Celé Česko čte dětem kandiduje na Kýč roku, pak počítejte s mým hlasem. Co to je za organizaci, která chce propagovat čtení a knižní kulturu mezi dětmi a rodiči, a vydává tyto neskutečné sprzněnosti? Já to říkám pořád, co bylo dříve průměrem, se dnes stává pomalu geniální. Lidé už neví, co je vkus."

Přesně tak reagoval profesor Macháček, když uviděl na stránkách Celé Česko čte dětem kýčovitý kalendář na rok 2010.

Pseudofotografie Dity Pepe
Pokud se podíváme na fotografie, pak se nelze jen usmívat, jaké slátaniny vytvořila mladičká fotografka Dita Pepe a vydává to za umění. "To děvče umí dobře kopírovat," řekl na její účet prof. Macháček, "ale není v žádném případě kreativní, nemá fantazii. A to je u fotografa opravdu zásadní. Bude to jednou rozhodně dobrá studiová kýčařka, která nafotí cokoliv, o čem bude přesvědčena, že letí a že se bude kupovat. Něco jako Saudek nebo ti co ho kopírují, například Saudková." Ale  o tom, že Pepe najde kupce svých pouťových fotografií, rozhodně nepochybuji. Talent na to má.

Proč Celé česko čte dětem propaguje zabíjení ??
To je na celé akci pikantní,  když organizace, jež chce u našich děti rozvíjet estetické vnímání světa, začne u nich propagovat zabíjení a středověké způsoby myšlení. Už před mnoha lety nám jž zmíněný prof. Macháček říkal v národním muzeu, že to co tady vidíme, všechna ta vycpaná zvířata jsou obrazem dementního myšlení člověka, které by mělo rychle vymizet, abychom se nemuseli stydět přčed našimi dětmi. Dnes už je to možné. Digitalizace nám umožní jednou provždy se zbavit nesmyslného zabíjení zvířat, jejich stahování z kůže, vycpávání a vystavování. Jak bychom se asi dívali v muzeu na místnost plnou vycpaných lidí a dětí?

Organizace Celé Česko čte dětem tyto středověké principy myšlení dokonce propaguje u našich děti jako skvělý umělecký počin v podobě kalendáře a nemá ani tolik humanitního cítění, aby o tom veřejně mlčelo. Na svých stránkách si dokonce paní Katrušáková pochvaluje, jak nesmírné těžké bylo všechna ta vycpaná zvířata sehnat a jak toi bylo úžasné a veselé. Vrcholem jejich snažení jsou pak umělecké kýče, kdy zpěvačka drží v objetí starou mrtvolu daňka, rytíř stojí před zpráchnivělou vycpaninou aligátora nebo kocour v botách pózuje i s dětmi před mrtvými hlodavci. Jsou to opravdu úžasné obrazy hodné možná doby obrození, ale ne 21.století.

Nábožná úcta před tím, co stojí pod námi, zahrnuje samozřejmě i zvířata a ukládá člověku povinnost vážit si stvoření, která jsou mu svěřena a ochraňovat je
,
řekl před mnoha lety Johann Wolfgang von Goethe. O několik set později se zřejmě nic nemění a lidé z organizace s tak chvályhodným názvem Celé Česko čte dětem dokonce dál a veřejně propaguje vraždění, aniž by jim vůbec došlo, co činí.

Vrcholem cynismu mi proto připadá výrok paní Katrušákové: „Věřím, že si kalendář lidi podmaní díky nádherné atmosféře, kterou je cítit z mistrovských fotografií a že je to vhodný vánoční dárek pro každého."

http://www.celeceskoctedetem.cz/cz/menu/166/unikatni-umelecky-projekt-kalendar-2010/
Photo-náhled: komerční prezetentace kalendáře z webu Celé Česko čte dětem

Vaše názory  

# Miroslava
Kdysi jsem někde viděla jejich přiblblé bilbordy, které asi měly odrazovat děti od čtení, ale kalendář to překonává.:o)
| Quote
# Milan Chudý
Celá ta organizace je nejen pro smích, ale také se jedná o jeden velký kýč a podvod na všech, co se skutečně dětem věnují a ZADARMO, pani Katrušáková! Bez těch státních miliónů, co jste rozfofrovala na propagaci tzv. umělců. Dětem a potažmo čtenářství, to nepřineslo nic. Bohužel.
| Quote
# Janka
Výrok paní Katrušákové: „Věřím, že si kalendář lidi podmaní díky nádherné atmosféře, kterou je cítit z mistrovských fotografií a že je to vhodný vánoční dárek pro každého." jasně sděluje, že se jedná o kýč, tak čemu se pořdá divíte. Oni kýč vydají a sami se k tomu otevřeně přiznají. Má-li se kalendář pouze líbit protože je nádherný, je zřejmé kam Katrušáková směřuje. K propagaci kýče, protože je zřejmě velmi smutné, že sama nedokáže rozlišit umění od kýče. jen aby to bylo nádherné.
| Quote
# irena
Je to tak
| Quote
# Pavel Dobiáš
Je zcela evidentní, že z těchto rádoby uměleckých fotografií čiší touha upoutat, být viděn. A to je esence kýče. Jen s podivem jsem si přečetl oslavné fráze lidí z opavského institutu o uměleckých kvalitách této fotografky. Svědčí to o jediném. Pokleslost je nejvýraznějším znakem současnosti. To, že ji propaguje organizace s tak ušlechtilým cílem mě však děsí!!
| Quote
# Marcela
Werich to řekl kdysi hezky česky: To je blbé, to se bude líbit!
| Quote
# Leika
PŘESNÉ!!!
| Quote
# Jana
není co dodat
| Quote
# Jaroslav
Dávám tady jen pár náhodných odkazů na vámi označenou "holku" kýčařku Ditu Pepe (dnes jí je 37 let) ve třech světových jazycích...
Nestačím žasnout nad zde publikovanými komentáři. Další z prázdných čecháčských výlevů anonymních diskutujících... Naštěstí se Dita Pepe nemusí stavět před kritiku zdejších milovníků "nekýče" (pravděpodobně nádherných západů slunce, holek s rukama ve vlasech) apod.
A proboha!!!! Co znamenají tyhle kecy o vraždění zvířat??? Tohle opravdu někdo z vás myslí vážně?

http://www.lensculture.com/pepe.html
http://www.artfacts.net/index.php/pageType/newsInfo/newsID/2268/lang/2
http://www.geo.de/GEO/mensch/medizin/1696.html?t=img&p=1
http://de.photography-now.com/artists/K07805.html
http://www.misstilly.de/artikel/eine-andere-sein.html
http://www.photopresse.de/content/view/6904/52/
http://www.photosapiens.com/Dita-Pepe-Les-autoportraits.html
http://www.photographie.com/?evtid=118031
http://www.evene.fr/culture/agenda/dita-pepe-16598.php
http://travelinghost.blogspot.com/2008/05/dita-pepe.html
http://www.gd4photoart.com/edizione_vincitori_foto.html
http://www.artinasia.com/galleryDetail.php?view=7&catID=5&galleryID=1543&eventID=5247
http://weekenderjapan.com/?p=25360
| Quote
# Pavel Dobiáš
ale všechny odkazy jen potvrzují to, o čem článek je. To snad vidí i dítě školou povinné.
| Quote
# Jiří Macoun
k čemu je Vám čtení hodnotné literatury a vyspělá kulturní úroveň ducha, když používáte při argumentaci mluvu vrstev obyvatelstva spíše nevzdělaných a nekulturních? Vy jste mě zahrnul obhroublými výtkami, já se pokusím navrhnout Vám řešení, jak zlepšit stylistickou úroveň Vašeho písemného projevu. Požádejte své děti, aby Vám četly alespoň 20 minut denně. Uvidíte, že se časem ve slohu zlepšíte, protože poslech jakostních textů jednoznačně prospívá růstu duševních schopností každého jedince i v pokročilém věku. A na Čítárny mám stejný názor jako Vy, což je snad patrné i z mého původního komentáře. Základním rysem vyspělé a všeobecně rozvinuté osobnosti je shovívavost k průměrnosti a pomoc podprůměrným. Nebo se domníváte, že ostré výpady a okázalá povýšenost jsou nejlepší cestou k nápravě poměrů??

S úctou JM.
| Quote
# Majka
Myslíte jako vašich textů pane Macoune? Velký smích! Měla jsem tu možnost. Bohužel.
| Quote
# Jiří Macoun
Lze předpokládat, že výtvarné pojetí kalendáře nenajde mezi čtenáři Čítáren sebemenšího uznání, protože jejich nároky na umělecké dílo výtvarné či slovesné jsou vysoké a vytříbené. Též podstata kampaně není pro ně aktuální, protože čtou ratolestem zcela určitě i víc než 20 minut denně. Domnívám se však, že akce je zaměřená na podporu čtenářství v rodinách, kde se nečte skoro vůbec a knihy jsou vzácné. Tuto skupinu obyvatelstva spíše osloví právě zvolená výtvarná forma, než cokoliv jiného umělecky "vyspělého". A že rodin, co doma mají jen málo knih existuje víc než těch druhých, je zřejmé snad všem. Též pochybuji o tom, že rodiče nečtenářů navštěvují čítárny.cz, aby zde nalezli zdroj informací o vhodném čtivu pro jejich děti. Kultivace každé cílové skupiny pak vyžaduje osobitý přístup a je jen dobře, že není vše podle jednoho vzoru. Google po zadání slova citarny.cz najde 190 000 odkazů. Pro Celé česko čte dětem vyhledá 555 000 výsledků. Zmíněné "měření" je v souladu s účinností kampaní. Při besedách a autorských čtení v knihovnách jsem vždycky zjišťoval, kde knihovnice získávají informace o čtivu pro děti. Čítárny.cz nejsou na prvním místě. Osobně je mám pro jejich vysokou úroveň velice rád, ale zjevně jsem spíše výjimkou než obecným průměrem. Přimlouval bych se jednoznačně za hledání cest ke spolupráci všech, kterým leží na srdci rozvoj dětského čtenářství. Řevnivot, jedovatosti a posměšky nikdy ničemu neprospěly. Nehádejme se o zásluhy, podporujme čtenáře!
| Quote
# Jarmila
Macoun, kdo to je? Neznám.
| Quote
# Jiří Macoun
Přeji dobrý den Jarmilo. Chápu, že nikdo nemůže vědět všechno. V případě zájmu Vašeho můžete nalézti podrobnější informace o mé osobě na: www.macoun.info nebo prostě zadejte do Google mé jméno a vyberte se odkazy podle vlastního uvážení.
S úctou JM.
| Quote
# Jirka
Naprosto Vás chápu pane Macoune, který nechápete o čem tato diskuse je. Je o podprůměrnosti, která se vydává za nadprůměrnost. Kam asi patříte vy se svými knihami? Co myslíte? Obávám se, že pro svůj úspěch jste ochoten podstoupit cokoliv, včetně slintání a pochlebování. Pokud chcete, aby vás Česko čte dětem propagovalo, napiště jim přímo, budete si s nimi rozumět. Osobně Čítarny čtu už 3 roky a vzhledem k jejich rozsahu jsou největší populární databází na českém internetu. Vaš rozbor o údajích ale napovídá, že problému absolutně nerozumííte, když srovnáváte nesrovnatelné. To vás řadí také do shora citované skupiny.
PS: Jsem odborník přes IT, pracuji v Německu a dětem nečtu ani jednu minutu denně. Děti mají číst samy, vy jim můžete jen naslouchat. Proto souhlasím s názorem, který Čítarny propagují o nesmyslnosti celého projektu a podobně jako pan Herman v tom vidím promyšlený byznys.
| Quote
# Petra
...děti mají číst samy... nečtu dětem ani minutu... pracuju v Německu... Uf.
| Quote
# Petra
ačkoli se pane Jiří Macoune určitě neznáme, posílám vám za váš komentář v tomhle příšerném parnu sladkou pusu, jelikož jste odpověděl přesně tak, jak cítím :D pevně věřím, že jste ty rozhádané kohouty konečně vyhodil ze smetiště :D,máte pravdu!!!
| Quote
# Jiří Macoun
udělala mně větší radost, než kdybych dostal cenu Magnesia Litera! A až se třeba někde potkáme, klidně se přihlašte. JM
| Quote
# Milena
Nemyslím si, že Celé Česko čte dětem je špatný projekt, ale kalendář je opravdu kýč. To snad pozná i slepý. A propagace mrtvých zvířat a ještě k tomu u dětí je snad v dnešní době středověkým myšlením.
| Quote
# Pavel Hába
Dita Pepe? Velká osobnost české fotografie? Paní Katrušáková asi nemá moc znalostí, když takový šplech vypustí do světa. No jo když ten kalendář stojí 500 babek, tak se lidem něco nalhat musí.
| Quote
# Jaroslav
Milý Pavle,
i kdybyste se postavil na hlavu, pravdu měla p. Katrušáková.
| Quote
# Pitaval
Je to výstižný dokument o současném stavu české společnosti. "Nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu", praví přísloví.
| Quote
# Karel Horký
Pokud paní Katrušáková dostala Cenu Českého literárního fondu za činnost Celé Česko dětem, pak stav v české intelektuální literární sféře je už za hranici zdravého rozumu. Dát cenu člověku za to, že podporuje celebrity a šíří mezi dětmi povědomí kýče, mi připadá jako bych žil zase v Absurdistánu. Pan dr. Trávníček, který napsal na tuto cenu Laudátio, by se měl nejdřív řádně informovat o kom a o čem píše. Vypadá to, že neví o čem psal. Hodí se sem velmi výrok Senecy, který pan Trávníček použil v Laudátiu. Jen bych ho lehce upravil: Ten kdo zdobí internet vzletnými projevy, aniž by věděl o čem píše, podobá se oslu, jenž slyší zvuky lyry. A pod to se jako dlouholetý učitel češtiny a literatury klidně podepíšu.
| Quote
# JAn
Jinými slovy pane Hermane, Radan chce říct, že nemá vkus, o vzdělání nemluvě. Navíc neumí počítat. Zapomněl na poštovné nebo to hradí D.Hašek? Výkon odvedli všichni 100%. Souhlas. Do výše svých schopností a podle toho kalendář vypadá.:o)
| Quote
# Petra
ježkovy zraky pánové můj holčičí rozum mi říká, že jste snad placení agenti tohoto projektu, jelikož i negativní reklama je reklama a ten tyátr, který kolem toho děláte, že je jeden kalendář (a to už máme červen)drahý kýč, je prostě legrační - a klidně mi zase vytkněte, že jsem holka ... možná nečtu samé dostojevské, ale do knihovny chodím a čtu si každý den! a to i bez rad a porad, co mám číst... každopádně díky autorovi tohoto webu, že se sem dá psát názor bez cenzury, což u všech webů nejde!!!, ale zase není problém napsat sem desetkrát pod různými jmény, chi, ať žije virtuální realita :D :D
| Quote
# Jiří Macoun
je tahle Petra. Čte si, co chce a myslí jí to dobře, jak je vidět z pochopení podstaty problému s kalenářem:-)
| Quote
# Honza
a má naštěstí smysl pro humor
| Quote
# Radan
Pane Macháček, p. Hermane jen tak pro upřesnění informací....
1. D. Hašek není žádný čutalista, vím že žijete v jiném světě, ale myslím si, že tohle to by jste měl vědět.
2. Kalendář nestojí pětistovku ale necelých 380kč a to je docela rozdíl nemyslíte?
3. Celý tým lidí, kteří se podíleli na tvorbě kalendáře odvedli 100% výkon. To je můj názor.

| Quote
# Rudolf
Já to vidím jako velmi laciné využívání těch, kteří pro děti a pro čtenářství dělají už roky bez toho, aby někde museli viset v novinách. Celé Česko nedělá nic jiného, než si nechává vyplácet statisíce z našichz peněz, aby propagovalo pochybné celebrity. A to za myšlenku šíření čtenářství, které exituje i bez nich. Prostě dobrý základ jak vydělávat peníze. Na kom? Na všech, kdo jejich průhledné hře uvěří jak ovce. Jestli to nikdo nevidi, tak je mi líto.
| Quote
# Agáta
a já si myslím, že to je jen závist, závist, ZÁVIST!!! - pane Hermane, došly nápady, tak je třeba se strefovat do těch, co pro čtenářství něco dělají a umí ...
| Quote
# Karolína
Nějak mi uniká souvislost Agáto mezi kýčem a závistí. Osobně si myslím, že fotografie jsou kýč a velký. A bohužel na to mám i patřičné vzdělání a praxi. Pana Hermana znám 3 roky. Při jeho vzdělání a vším co podniká v oblasti knih v Anglii a Kanady, nemá rozhodně čas řešit nějakou závist neznámé fotografky v Praze. Co se týče vlastní práce organizace Celé Česko čte dětem, musím opakovat, co už tady bylo napsáno. Nevím o čem tato organizace je. Připomíná mi charitu VIP lidí, kteří si vytvářejí svůj pochybný image osobnosti. Mohu s klidným srdcem prohlásit, že se jedná o druh společenského podvodu, neboť organizace společnosti nic nového nepřináší, jen po ní chce peníze.
| Quote
# Honza
Projekt je do budoucna pro naši společnost natolik zásadním, že mu byla udělena záštita Ministerstva kultury, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Dětského fondu OSN UNICEF. Záštitu převzal osobně Václav Havel. - To má v záhlaví tento projekt. Domníváte se,že ministerstva a jiné osobnosti přiznají, že nemají vkus a že se to nějak spletlo? Naopak paní Katrušáková získala Výroční cenu Nadace literárního fondu za přínos, to je ale psina... Dovolte mi neblahopřát!
| Quote
# Jan Mrkvec, Brno
Myslím, že nenapsat svůj názor, je jako souhlasit s takovou hrůzou. Opravdu jsem ještě nic tak strašného neviděl. U společnosti, která chce propagovat čtenářství, je to na pováženou. Rozhodně ve mně její činnost nevzbuzuje sympatie ani důvěru.
| Quote
# Carlos
nechápu jak tahle holka může ještě učit na škole pro fotografy. Tam asi nejsou normální. i když Opava, kdo to zná, že?
| Quote
# Zuzana Kociánová
Fotografka Dita Pepe není žádná holka, ale 37 letá žena, která má za sebou spoustu úspěchů nejen u nás, ale i v zahraničí, kdybyste měl zájem, můžete si najít na netu spoustu odkazů, kde všude....ale chápu, že jednodušší je se do někoho navážet....
...Opava, kdo to zná? No pokud máte nějaké povědomí o fotografii (a to snad máte, vzhledem k tomu, jak kritizujete práci fotografky D. Pepe) měl byste Institut tvůrčí fotografie v Opavě znát.... to je spíše Vaše ostuda....
| Quote
# Marie
Ukázala jsem kalendář manželovi,který fotí 25 let. Zhrozil se. Řeknětě, jak je možné propagovat nevkus takového ražení mezi dětmi? Není to už trestní čin?
| Quote
# Petra
neberte to tak tragicky...:D ukažte mi dítě, které si takového kalendáře všimlo? je mnohem víc kýčů v obchodních domech, které rodiče dětem skutečně KUPUJÍ... a trefuje se do nich někdo???
| Quote
# Pavel
Milá Petro, asi ti uniklo to podsstatné, že kalendář vydává organizace, která chce rozvíjet u dětí umění poslouchat druhé. Jaký vzor jim tím dávají je opravdu příšerné. Vždyť už samotná jejich značka je kýč. Nedostatek vkusu a sebereflexe, vzhlížení k často nebo nezajímavým tupým celebritám, které o knížce nemají ani páru. Podbízení se po všech stránkách, přesně podle hesla. Kdo nejvíc řve v médiích, ten má pravdu. No, hezký vzor. S tím souhlasíš?
| Quote
# Petra
pánové, chi, holčičí logika, to mě rozesmálo díky za to v tomhle parném dni :D souhlasím s vámi, že kalendář je kýč, souhlasím s tím, že je to smutné, že tím někdo chtěl propagovat literaturu jako takovou,to se prostě nepovedlo, ano, nejspíš se chtělněkdo zviditelnit, ale nevím, proč se tady ten projekt tak pranýřuje? pojďte si povídat o knihách! máte děti? co jim zrovna teď čtete??? :D a co čtete vy sami?? já teď dočetla docela dobrý psychotriller "Chování nočních motýlů"

| Quote
# Honza
Miluju holčičí logiku: Projekt určený dětem má pro propagaci kalendář, ale děti si ho nevšimnou! Tato stránka je o čtenářství, a ne o všech bolístkách světa. Rodiče se samozřejmě podílejí na vkusu dítěte a je jen škoda, že pro společnost není vzdělání prestižnější než různé zbytečné věci.
| Quote
# JAn
Zákon na to není, ale trestní čin by to mohl být. :o) otázka je, kolik lidí to pobouří a kolik lidí si už na kýčovité fotky prostě zvyklo. Vždyť jsou všude. televizi poičínaje a organizacemi jako je tato, konče.
| Quote
# Zuzana Kociánová
Milá paní Marie, pokud má Váš manžel za sebou tolik úspěchů jako Dita Pepe a nefotí si pouze dovolené s rodinou a kytičky na zahrádce.....
Že se jedná o nevkus je subjektivní názor, spousta lidí ohodnotila kalendář kladně....
A trestný čin to rozhodně není, to je směšné, ještě že nejste zákonodárce :-)
| Quote
# agáta
...a kdo je to prof.Macháček???
| Quote
# redakce
profesor, doktor filosofie, nyní v důchodu
| Quote
# Jana
Ježkovy zraky, to jsem už viděla a rozum nad tím zůstává soudnému člověku stát. Působí to tak hrozně vulgárně, brrr
Obzvláště Ewa Farna jako Jezinka nebo co to představuje, taková poměrně normální hezká milá holka a tady vypadá jak lehká žena...
| Quote
# MichaelaLL
Celé Česko čte dětem hlavně propaguje ty, kteří ho propagují. Jinými slovy jak získat státní peníze na proapgaci VIP. O nějaké čtenářství jde až na druhém místě.
| Quote
# Dana
U mnoha nakladatelů mi takovy počin ani nepřijde divný, ale organizace, která chce podporovat zdravý růst u dětí tím chce asi šokovat. Navíc jejich lákání dětí na Facebook je až trestuhodné.
| Quote
# Ladislava
Jano nedivte se, vkus z obrazovek Novy přenesený na kalendář. Jsem také učitelka, ale zděšená nejsem. Jsou mnohem horší věci, které nám dokonce chodí na školu, abychom měli podle čeho učit výtvarnou výchovu. Takový nevkus si aspoň nemusíte kupovat.
| Quote
# Jana Červenková
Jsem učitelka na základní škole, o to víc jsem zděšena, když lidé, kteří mají propagovat dobrý vkus a slušné knihy produkují něco takového.
| Quote
# Alena J.
Souhlasím s kritikou kalendáře. Čeho je moc, toho je příliš. Lidé by si opravdu měli uvědomit, že propagováním kýčů bude kuturní úroveň stále horší. Tento kalendář je velmi nepovedená věc a to, že se pod něj podepsali takové osobnosti je k neuvěření.
| Quote
# Eva
Celé CČČD mě nepřestává překvapovat už od svých začátků. Na jejich stránkách je vůbec nejlepší sekce Rodičům a zde přítomná "Kritéria pro výběr knih vhodných pro pravidelné předčítání dětem". Zvláštní pozornost bych věnovala bodu 6, rozvíjení dobrého vkusu. Odborníci promluvili.
| Quote
# Novotný Ivan
Souhlas. Opavský institut je učňák fotografie. Naučí tam možná techniku a jak se fotografie prodávají, ale o umění to není. Nejsou tam žádné osobnosti.
| Quote
# Jaroslav
Podle Vás nejsou např. Jindřich Streit, Vladimír Birgus či Pavel Mára osobnosti???
Jak dlouho jste na ITF v Opavě strávil, že víte co se a jak se tam učí???
Veselé kritizování přeji!!!
| Quote
# David grafik
Grafika kalendáře přesně koresponduje s obsahem fotografií. V tom se Najbrt perfektně přizpůsobil. Vždyť je to profesionální firma, která za peníze vyprodukuje cokoliv. Jméno si těmi kudrlinkami ale neudělá. Zákazník potřeboval kýčovitý produkt a Najbrt to dodal. A co dál?
| Quote
# Janicka
Už jsem to viděla. Je to šílenost. Neznám nikoho, komu by se to líbilo. A je to škoda, protože podobně zpracovaný kalendář bych si pověsila na stěnu, ovšem ne s takovými fotkami. To určitě ne.
| Quote
# Zuzana Kociánová
Já mám napak ve svém okolí lidi, kterým se kalendář líbí.....A dokonce mi visí doma na stěně:-)
| Quote
# Karel III.
Když fotograf Birgus z fotoškoly v Opavě napíše chválu na Pepe, protože ona už u nich učí modní fotku, pak je zřejmě jasné o čem to celé je a o čem je celá slavná fotoškola v Opavě. Vedoucí katedry fotogafie, který už nerozezná kýč od umění by měl zvážit co tam vlastně dělá.
| Quote
# Zuzana Kociánová
Kdo jste že takto hodnotíte?
| Quote
# Daniela
Opava je přece maloměsto, tak co čekáte od takového institutu fotografie, kde si léčí svůj komplex řada tzv. uměleckých fotografů, kteří si osvojují právo říkat co je a co není umění. Birgus je tím proslulý.
| Quote
# XY
Důstojný člověk ví, co je správné. Pokleslý člověk ví, jak se prodává. - Konfucius
| Quote
# Petra
Přátelé, pokud si chcete zblízka prohlídnout fenomenální kýč, kupte si knihu Hra na anděla, kterou k mému šoku vydává Mladá fronta, a jděte se podívat na výstavu fotek a básniček z této knihy, kterou je zaneřáděná pražská Jindřišská věž ve třech patrech (výstava)... Je to až tragikomické, když někdo takovou věc myslí vážně...Proti tomuhle je ještě kalendář CČČD sranda.
| Quote
# Michal
Chvátil je kýčař, který by měl jít do učebnic se slovy Cimrmana Tudy cesta nevede. Koneckonců herečka Volencová a její verše spadají do téže kategorie. Stejně jako kýčovitý básničkový podvodník Vrána. Inu Vrána k Chvátilovi sedá. Příští kalendář CČČD bude asi s Chvátilem. Při znalostech české fotografie Katrušákové je to skoro jistota.
| Quote
# MilenaK
tak to je opravdu síla, ale největší šok byl, když jsem se dočetla, že ta paní fotografka vyučuje na vysoké škole.
| Quote
# mk
Jestli se někomu líbí kýč, je to jeho věc. Pokud ovšem má odvahu to prodávat za 500 korun, pak je to vážně vážné. Na digi foru to řekli celkem jasně v diskusi.
| Quote
# ivana
V čem je konkrétně projekt paní Katrušákové lepší než tato webová stránka?
| Quote
# Zuzaana
např. v tom, kolik času a úsilí věnovala tak důležité věci, jakou je podpora čtení dětem....Milá dámo, až budete mít za sebou něco podobného, tak kritizujte, jinak se laskave zdržte. Je to fakt ubohé jak tady kritizujete na prdeli před počítačem.
| Quote
# MilenaK
proboha to se přece nedá srovnat
| Quote
# Pavel
Tak je to kýč jako rýč !!!
| Quote
# Renata
Čítárny si zřejmě libují v tom, že bezdůvodně napadají projekt paní Katrušákové. Ale ona udělala pro čtenářství u dětí mnohem víc jak celé slavné Čítárny. V tom článku je jen závist z toho, že Celé Česko čte dětem je tak úspěšné. Měl byste se stydět pane Hermane.
| Quote
# Daniela
Copak se dá závidět nedostatek vkusu? Stydět by se naopak měly Pepe a Srncová včetně jejich propagatorů!
| Quote
# Jaroslav
Vaše slova jakoby vypadla okresnímu tajemníkovi UV KSČ kdesi v 70. letech. Gratuluji paní "vkusná" ....
| Quote
# Majka
Hrůza? Děsné!
| Quote
# Žofie
A to jsem si myslela že nejhorší byl před pár lety Sámer Issa na plakátu,jak ČTE! Do knihovny zadarmo - ani tak jsem ho nevzala.
| Quote
# Luboš
To není jen ten kalendář, kýče dnes vydává kdekdo, ale spiscialisti jsou Librix a Egmont. Když vidím jejich výtvory na pultech tak mě svírá zlost. To je opravdu už trestný čin. Jsem učitel a vidím, co si děti nosí do školy a kolik práce mi dá jim vysvětlit, co je to příšerná kniha.
| Quote
# Jana
Skvělý, vtipný a trefný. K tomu není co dodat. Tu věc bych nechtěla ani zadarmo.
| Quote
# Jan Pánek
Jaká redakce, takový Fragment. Jací rodiče vydávají kýče, takové jsou pak jejich děti. Bez vkusu, sebereflexe a mohou skončit stejně v takové redakci jako je dnes Fragmnent. Vést děti ke vkusu, zanmená rozvíjet u nich povědomí o tom co je a co není pozitivní pro člověka.
| Quote
# Karolína
Tenhle kýč aspoň nikomu neublíží. Pořád lepší než nový "bestseller" Fragmentu, v kterém se zabíjejí děti navzájem.
| Quote
# Eva
Jaká je to kniha Karolíno z Fragmentu.
| Quote
# Pavla
Když něco takového vydá hloupý nakladatel pro zisk, pokrčíte rameny. Když ale něco takového vydá společnost, která má vychovávat děti a rodiče k lepšímu chápání kultury, pak je to trestní čin. Za to by se mělo stíhat.
| Quote
# Rostislav Majků
Fotografie Dity Pepe nebo pseudoumělecké slátaniny? B je správně. Stovky amatérů jsou dnes mnohem lepší než takové opravdu kýče. Stačí se podívat na www.digineff.cz
| Quote
# Grafik
Jak se k tomu mohl přidat Najbrt nechápu, ale peníze asi dělají občas divy. Ta fotka je příšerná a je to skutečně grafický šrot.
| Quote
# Alexandra
Já myslím, že autoři dělali, co zákazníkovi na očích viděli
| Quote
# Pavel
hrůza je asi slabé slovo. To je opravdu kýč jak Brno.
| Quote
# Petra
Nemůžu souhlasit...Brno je krásné město!:D :D
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit