Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

Kontroverzní křest knihy Madeleine Albright a opravdu "demokratický" přístup Arga

albright krest knihy argo luxorVe stylu Rudého práva neblahé paměti referovaly Lidové noviny (23.10.2012) o autogramiádě Madeleine Albright v Pražském Luxoru. Nic neříkající článek mluvil o „napadení“, „létajících plakátech“, „urážkách“ a podle autora byl hlavně „provokací“. Text mi živě připomněl někdejší článek „Ztroskotanci a samozvanci“, jímž deník ÚV KSČ reagoval na vznik Charty 77.

Co se v Luxoru vlastně stalo, se čtenář pořádně nedozvěděl, výklad události byl vysloveně jednostranný. Jiná česká média o autogramiádě psala ve vysloveně servilním stylu a incident přešla mlčením.

K věci: Kolegové přišli si do Luxoru nechat podepsat několik drastických fotografií z doby bosenské a kosovské války. Albrightová je za hrůzy těchto válek do jisté míry odpovědná. Účastníci akce chtěli, ať se tedy pod své dílo podepíše. Albrightová začala na aktivisty hystericky řvát: "Get out, get out!" A obrázky roztrhala. Ochranka se zachovala velmi neprofesionálně, začala aktivisty fyzicky napadat. Aktivisté Albrightové vmetli do tváře, že je "balkánskou řeznicí". Ta přešla do češtiny a označila je (jaksi nesmyslně) za "válečné zločince"!?

Napadenou stranou tedy byli oni aktivisté. Kolegové velmi ocenili profesionální a nestranný přístup české policie. Incident byl nafilmován.
Záznam je zde:

Celý článek čtěte zde: http://www.blisty.cz/art/65691.html

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Madeleine Albright

Komentáře  

# Jachovsky 2017-03-31
Když v Praze Emir Kusturica představoval svoji novou knihu, přišel ho pozdravit i bývalý spolužák z FAMU Václav Dvořák, autor dokumentu Uloupené Kosovo a jeden z těch, kteří tehdy za Albrightovou do knihkupectví přišli.

Kusturica mu za protestní akci poděkoval a exministryni označil za krávu. „Děkuji ti za to, co jsi té krávě udělal. Ona byla v podstatě majitelka kosovského telekomu. Oni to všechno udělali pro peníze,“ řekl Dvořákovi v narážce na kauzu, kdy Albrightová za podivných okolností získala podíl v kosovské telefonické společnosti IPCO. Emir Kusturica také ocenil, že na ni aktivisté za slova o odporných Srbech podali trestní oznámení.
Citovat
# Mirka 2017-01-31
Cituji John:
A máme tady leden 2017.Albright píše na svém Twitter.
I was raised Catholic, became Episcopalian & found out later my family was Jewish. I stand ready to register as Muslim in #solidarity.

Byla jsem vychována v katolické víře, pak jsem přešla do episkopální církve, a zjistila, že moje rodina měla židovskou víru. Jsem připravena stát se muslimkou na znamení solidarity, napsala Albrightová na Twitteru. Rovněž uvedla, že Amerika musí zůstat otevřená lidem jakékoli víry či přesvědčení
Citovat
# John 2017-01-26
A máme tady leden 2017.Albright píše na svém Twitter.
I was raised Catholic, became Episcopalian & found out later my family was Jewish. I stand ready to register as Muslim in #solidarity.
Citovat
# Tereza 2016-05-16
http://www.latimes.com/local/california/la-me-albright-scripps-20160515-story.html
Jake se student a profesoři postavili proti Albrightové
Citovat
# peter 2016-04-17
Madeleine Albrightová ze své funkce ministryně zahraničí USA prosadila bombardování Svazové republiky Jugoslávie v roce 1999 letadly NATO bez mandátu OSN, podpořila džihád v Bosně v letech 1992-1995, manipulovala s fakty kolem Srebrenice a osobně vydělala na privatizaci kosovských telekomunikací. Měla by za svá politická rozhodnutí nést následky a přiznat zodpovědnost za krveprolití, která si vyžádala několik tisíc civilních obětí
Citovat
# MilanD 2015-03-31
Paní Albrightová spolu s bratrem prvního dosazeného protektora okupovaného Kosovo JUDr. Kouchnera založili telekomunikační společnost IPCO. Nečistými metodami za pomoci bývalých členů UÇK odstranili svoje konkurenty z tendru, rozvinuly síť mobilních telefonů po Kosovu, a před tím, než firmu prodali, nechali kosovskou policií zničit další konkurenční mobilní síť, aby dosáhli navýšení ceny té své. Zisk pro Albright Group byl, podle albánských novin Koha ditore, 200 milionů dolarů, pro paní M. Albrightovou zisk 5% z této ceny. Docela hezká odměna za notorické porušování mezinárodního práva a válečné štvaní.
Citovat
# Kamil 2013-03-29
Někdo ji připomněl humanistické bombardování... každého doženou jeho vlastní hříchy proti lidskosti a životu vůbec, tomu nikdo neuteče.
Citovat
# Rostislav 2012-11-14
Dne 13.listopadu 2012 v dopoledních hodinách podalo občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu a několik jednotlivců, kteří sdružení v této věci kontaktovali na základě zhlédnutí záznamu na Youtube, trestní oznámení na bývalou ministryni zahraničí Spojených států Madeleine Albrightovou na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Ta během autogramiády své knihy v pražském knihkupectví Luxor dne 23. října 2012 nazvala aktivisty, kteří jí přišli nenásilnou formou kriticky připomenout její angažmá v balkánském konfliktu, „Disgusting Serbs“ (tento výrok je zřetelně slyšet v místě 1:02 videodokumentace). Domníváme se, že paní Albrightová, která vystupuje z pozice známé a dříve politicky činné osobnosti, šíří těmito výrazy etnickou nenávist a podáváme na ni proto trestní oznámení „o skutečnostech nasvědčujících spáchání trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob podle § 355 zákona č.40/2009 Sb., trestního zákoníku.“ Britske listy (www.blisty.cz/art/66070.html )
Citovat
# Jana 2012-11-05
Je neuvěřitelné kolik lidí si šlo podpesat její knihu a při tom ani neví s kým mají tu čest. To je zase moje alarmující zkusšenost. Češi jsou opravdu tupé stádo.
Citovat
# Guest 2012-10-29
MF DNES kladla Albrightové banální otázky typu „Musela jste v politice někdy lhát?“ – a odpověď Madlenky pradlenky byla ještě upřímnější: „Ne.“ Existuje někdo soudný,kdo by tomu mohl vůbec věřit?
Citovat
# Karla 2012-10-29
Albrightová konečně ukázala svoji pravou tvář. Čekali jste snad něco jiného?
Citovat
# Daniella 2012-10-28
Ukázkový příklad degradace lidské společnosti, která má plnou pusu demokracie a tolerantnosti, ale když ji má skutečně použít automaticky sáhne ve své arogantnosti jen po násilí. U Arga to ale překvapuje, tam jsem čekal jiný přístup. Asi je všechno jinak a zdá se, že tam moc inteligentní lidé nepracují.
Citovat
# Mirek 2012-10-28
U Arga mě to opravdu zaráží. Člověk by očekával inteligentní chování a přitom mají, jak by řekl můj otec, chování řeznického psa. Jakoby arogance politiků přešla do chování podnikatelů.
Citovat
# Ladislav 2012-10-28
Klasika. Argo to absolutně nezvládlo jen díky svému arogantnímu chování. Chovali se úplně srejně jako tato pravicová vláda.
Citovat
# Milan 2012-10-27
To, že takovou knihu vydává Argo mě překvapuje. Měl jsem je za kvalitní nakladatelství, ale když jsem viděl v akci spolumajitele Arga, jak se vulgárně a afresívně vyjadřuje, je mi jasné kdo to je. A to je velmi smutné zjištění.
Citovat
# John 2012-10-27
Tak nějak si představují někteří Češi demokracii. Byl to velmi správný postoj sdružení Přátelé Srbů na Kosovu. Ne všechno je jen černobílé a je třeba se na věci dívat oboustranně. Žádná válka není humanitární, jak se mylně domníval Havel, který navíc nic pro mír v bývalé Jugoslávii neudělal.
Citovat
# vybráno z tisku 2012-10-27
vyjádření jednoho z účastníků protestu, člena sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, Daniela Huby. Ten vysvětluje účel protestu. „Madeleine Albrightová ze své funkce ministryně zahraničí USA prosadila bombardování Svazové republiky Jugoslávie v roce 1999 letadly NATO bez mandátu OSN, podpořila džihád v Bosně v letech 1992-1995, manipulovala s fakty kolem Srebrenice a osobně vydělala na privatizaci kosovských telekomunikací. Měla by za svá politická rozhodnutí nést následky a přiznat zodpovědnost za krveprolití, která si vyžádala několik tisíc civilních obětí,“ uzavírá vyjádřením Daniela Huby server Pravda.rs o úterním pražském incidentu.
Citovat
# Hana 2012-10-27
Hezký! A jak se nám odkopal pan nakladatel z Arga, jo to je vždycky keců o demokracii, jen se to nesmí týkat jeho.)))
Citovat