Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

Veletrh dětské knihy v Liberci 2013 nedostal od MK ani kačku

bab2016 raz dva


Veletrh dětské knihy v Liberci 2013 nedostal od MK ani kačku. Proč? Jednoduše proto, že o vzdělávání dětí není ve společnosti zájem. Protože politikům, kteří sedí na veřejných penězích, to nic nenese. Protože politickým stranám vyhovuje tupá, manipulativní mládež. Protože organizace, které vykřikují hesla na podporu čtení u dětí, se starají víc o prodej kýčovitých kalendářů a propagačních průpisek než o skutečnou podporu knihy mezi dětmi.

Protože Ministerstvo kultury a nekompetentní Hanáková potřebují peníze na vlastní idiotské projekty jako například výzkum s názvem: "Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezentaci a relaxaci vybraných aristokratických rodů v období od 17. do počátku 20. století". Během pěti let na něj MK odčerpá 25 milionů.
Divíte se pak, že nejsou peníze na smysluplné kulturní akce?

Dagmar Helšusová táhne festivalovou káru už jedenáct let.
A nemá to lehké. Letos nedostala od státu ani korunu, přestože se jedná o prověřenou a smysluplnou akci pro děti. Symbolicky ale ve veletrhu pokračuje dál v podobě výstavy. Nakonec výstavu "To nejlepší z ilustrace 2012" podpořili rozumní lidé. Například  náměstek primátorky pro školství a kulturu Kamil Jan Svoboda.

Přehlídka ilustrací knih pro děti proběhla v v Krajské vědecké knihovně a na zahájení výstavy jste mohli vidět:
Lucii Dvořákovou, která zrovna nedávno získala ocenění v Jižní Koreji nebo
Japonku Iku Dekune, známou ilustracemi Kytice od Karla Jaromíra Erbena či skromnou
Barboru Kyškovou, známou ilustracemi knih Lindgrenové a mnoha pohádek.
A dokonce jste mohli spatřit skvělou ilustrátorku Evu Sýkorovou, která k údivu všech dětí má ještě jedno jméno Pekárková, aniž by byla šlechtična. Ta zase moc dobře ví, že kvalitní ilustrace knihu prodává, a je často základním poutem mezi autorem textu a čtenáři.

Pokud chcete děti vzdělávat a vést ke vztahu ke kvalitní knize, pak vězte, že výstava potrvá do 29.dubna 2013. (Krajská vědecká knihovna, Liberec)

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Veletrh dětské knihy Liberec

Vaše názory  

# Honza
To si MK nevidí ani na špičku nosu. Dětská kniha měla velké úspěchy i ve světě, a byl to i výhodný exportní artikl, když už nevidí společenskou prospěšnost. Je třeba také otevřeně říci, že podporuje filmaře, kteří tvrdí, aspoň někteří, že jejich obecenstvo je lůza, ale dětské čtenářství ne. To je ale ostuda! Paní Hanáková by měla okamžitě odstoupit!

You have no rights to post comments