Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Uctívači genderu se pustili do Jiřího Žáčka. Jeho Maminka je prý debilita

 zacek-maminka

Maminka je milá básnička Jiřího Žáčka, která se objevuje v několika čítankách pro druhý ročník ZŠ. Básník v ní vysvětluje, proč mají maminky děti rády a proč pro ně chtějí jen to nejlepší. Jednoduchá, ale citlivě napsaná básnička říká, že na této planetě jsou holky, které jednou také budou chtít rodit děti, které budou mít rády.

Maminka  / Jirka Žáček
Ze všech lidí mám nejradši maminku. Než jsem se narodil, devět měsíců jsem vyrůstal v jejím těle. Možná proto mi tak dobře rozumí. Mohu se jí svěřit se vším. Když mi někdo ublíží, vezme mě do náručí a je mi zase dobře. Vím, že maminka udělá všechno, co může, abych byl šťastný, proto se snažím, abych jí dělal radost.
K čemu jsou holky na světě?
Aby z nich byly maminky,
aby se pěkně usmály
na toho, kdo je malinký.
Aby nás měl kdo pohladit
a povědět nám pohádku.
proto jsou tady maminky,
aby náš svět byl v pořádku.

To se ale nelíbí vyznavačům genderové politiky, mezi kterými je básnička známá, jako příklad budování genderových stereotypů.
Dokonce i nějací lidé z Ministerstva školství tvrdí (podle Aktuálně.cz), že básnička Maminka "není zcela genderově neutrální", a budou proto studovat hlavně první větu. K čemu jsou holky na světě? Protože Žáček si dovolil nepřímo napsat, že základní rolí ženy je rodit a starat se o děti jednoduše proto, že k tomu mají jako jediné předpoklady. Někomu na ministerstvu zřejmě vadí, že děti nerodí muž nebo že se otec nepodílí s matkou na kojení. Asi nejlepší by bylo, kdyby i učitelé, po přečtení básničky, vysvětlovali dětem, že lidé se rodí z vejce, na kterém sedí devět měsíců střídavě otec s matkou.

Každý rozumný člověk cítí z básničky radost, lásku a přirozenost. Ano, být matkou, milovat a starat se o dítě ve větší míře než muž je normální.
Rozčílení tzv. genderových odborníků považují do velké míry za účelovou propagandu. Nikde není psáno, že holky mají jenom rodit děti a že se mají jenom starat o děti. Takže celá diskuse je zcela evidentně rozpoutána díky nepochopení napsaného textu a tudíž velké míře nedovzdělanosti.
Doporučoval bych jim, aby se za neziskové peníze zaměřili na skutečné problémy postavení žen ve společnosti a nehledali problémy za každou cenu tam, kde vůbec nejsou.

Celý tento umělý problém vyvolal režisér Vít Klusák, když na FB napsal:
"K cemu jsou kluci na svete? Aby psali takovyhle debility. (Citanka pro 2. rocnik, Cteme s porozumenim, nakl. Nova skola Brno, vydano: 2015!!!)"
Pokud ale znáte Klusákův první studentský film Ocet, pak vám rychle dojde, v čem je Klusákův problém. Po pravdě řečeno, upřímně lituji Žáčkovy kritiky za jejich zážitky z dětství, ale s tím se musí bohužel vyrovnat každý sám.

klusak-zacek-maminka

Petra Havlíková z hnutí Nesehnutí a koordinátorka programu Ženská práva jsou taky práva se rovněž perfektně vyjádřila. A hlavně to nebylo o obsahu básničky.
Básnička "už byla několikrát použita v publikacích, které se zabývají genderově senzitivním vzděláváním. Byla použita právě jako příklad, jakým způsobem se genderové stereotypy budují..." "Samozřejmě existují příklady toho, že to je i jinak, že máma nemele maso, ale opravuje třeba auto. Nicméně je to neuvěřitelně minoritní..."
Nevím k čemu se dáma vyjadřovala, ale k této básničce rozhodně ne.

A co na to nejoblíbenější český básník Jiří Žáček?
"Na to, jaké mají být maminky a jak se mají jevit prvňáčkům, mohou být názory různé. Podle nahlédnutí do diskuse vidím, že mnoha diskutérům ta básnička připadá dobrá nebo přijatelná, ale chápu, že lidé kontroverzního ducha to vidí jinak. V tom případě ať nešermují genderovými stereotypy a zkusí sami napsat svou verzi – když se jim povede, rád jim napíšu jedničku s hvězdičkou." Jiří Žáček.

A propo. Všimli jste si, jak jsou genderovými stereotypy nabité Seifertovy básně ze sbírky Maminka?
Takže se všichni těšíme na nové poučování genderovců, tentokát o světovém Jaroslavu Seifertovi. Možná z toho bude další pitomá diplomka. Těmi jsou genderoví aktivisté velmi populární.

Jaroslav Seifert / Všední den

Brambory jsou již napadrť!
Ta kamna! - Často říkávala,
že budou jednou její smrt.
A zatím kamna mile hřála.

Nemyslete, to nebyl hněv,
maminka měla strach, že zmešká.
Když skláněla se pro konev,
byla ta konev pro ni těžká.

Pak zlobila se s žehličkou,
protože v kamnech vyhasíná,
a do sklepa šla se svíčkou,
nebyla tenkrát elektřina.

A vždycky dvakrát měsíčně
od rána prala na pavlači.
A její ruce nesličné
bývaly potom hebké k pláči.

- Však ještě musím z podlahy
setříti špínu. Podej mýdlo!
A hadr! - Ten cár neblahý
kdes visel jako smutné křídlo.

Opřena o ně, chtěla jen
pár metrů výše z toho všeho.
- Stoupni si, chlapče, u kamen
a nešlapej mi do mokrého!

Když padlo šero na věci
a ještě jehlu vzíti chtěla,
neměla sil ji navléci.
Ruce jí klesly podél těla.

- Zas je tu noc už bezmála,
já nádobí mám ještě v dřezu!
A oknem z trati zavála
nahořklá vůně černých bezů.

Vaše názory  

# via FB
Karolina Stonjeková na facebooku:

Včera pp byla na brzké večeři s kámoškou. Měla s sebou i svoji dvouletou holčičku.

Aby malou něčím zabavila a my mohly vést dospělácký hovory, dala jí kamarádka ke stolu plastovou bedýnku s různými hračkami, kterou měli v restauraci pro tyto případy k dispozici.

V bedýnce bylo všechno možné - autíčka, skládačky, stavebnice, medvídci, prostě všehochuť.

Malá Ewa se prohrábla obsahem krabice, aby nakonec naprosto neomylně sáhla po dřevěné panence, která byla v krabici jediná. Položila si jí na ruku, začala jí chovat a říkala u toho "houpy, houpy".

Vzpomněla jsem si při téhle příležitosti na to, jak se kolem Žáčkovy básně Proč jsou holky na světě, rozpoutalo feministicko-genderově-politicky korektní peklo a kdejaká pomatenkyně tvrdila, jaký je to hřích "zatěžovat" odmala holčičky jejich budoucím mateřským posláním a posilovat v nich tyhle "nežádoucí stereotypy".

Tak já včera viděla dvouletou holčičku, kterou nikdo žádným mateřským posláním ani stereotypem nezatěžuje a ona přesto naprosto spontánně sáhne ze všech možných hraček právě po panence a začne ji houpat, jako dítě.

Proč? Protože to prostě není ani zatížení, ani nežádoucí, ani stereotyp! Ale naprosto přirozená věc! Tak přirozená, že s ní sebevětší ideologická zarputilost nehne! Naštěstí…
| Quote
# Pepa z Depa
K čemu je gender na světě? Je tu pro všechny nanynky
co ustrnuly v pubertě a jejich ega malinký.
Aby nás štvaly proti všem , že přemýšlíme pozpátku
gender studies jsou důkazem , že svět fakt není v pořádku...
| Quote
# Paula
V březnu 2017 britský obchodní řetězec Marks & Spencer se po vlně kritiky omluvil za slova na etiketě, jimiž poukazoval na výhody pevnějšího lemu u dětského oblečení. Použil slova „méně práce pro maminku”, což podle kritiků navozuje dojem, že zašívat umějí jen ženy. Vedení řetězce slogan změní, uvedla organizace Thomson Reuters Foundation.
| Quote
# Petr
Z návrhu na úpravu slabikáře: Ema má burku. Máma je táta. Na dalších větách MŠMT stále pracuje
| Quote
# My
Od roku 2005 se celkový počet absolventů učňovských oborů snížil o 42,5 %. Čeká nás skvělá budoucnost s politology, sociology, rekreology a odborníky na rovnost pohlaví…
| Quote
# Jarka
Pokud Valentýna špatně chápate. Oslavu komerčního svátku sv. Valentina ve Finsku nazývají Ystavänpäivä neboli Den přítele.
| Quote
# xyz
Dobrý! PROČ JE MAMINKA JIRKY ŽÁČKA PODLE KLUSÁKA DEBILNÍ? PROTOŽE OTEC NEKOJÍ NEBO SE NESTŘÍDÁ V SEZENÍ NA VEJCÍCH?
| Quote
# Pavla
Doufám, že ta debilní, přiblblá a trapná báseň zmizí z čítanek. V měnícím se světě se mění i čítanky a učebnice. To není cenzura, ale reakce na společenské změny.
| Quote
# Loko
Dnes jsem četl vyznání Klusákovo a už chápu, proč je to přihloupý člověk, neznaje skutečnou realitu a nebezpečné směřování stejně "vzdělaných" genderů:
" „V životě by mě nenapadlo, jakou hysterii ta moje – možná trochu přidrzle formulovaná – poznámka vyvolá,“ vrtí hlavou samotný režisér Vít „Debilita“ Klusák: „… onu kontroverzi jsem ani tak nevyvolal… já, ale podivně přednaštvaná velká skupina lidí, kteří šílí z představy, že by se české ženy začaly brát o svoje práva“. No toť se ví. Chyťte zloděje, hlesl zloděj."
| Quote
# Lidvík
A k čemu je Klusák na světě? Aby točil debilní filmy?
| Quote
# Radim
Taková básnička může pohoršit jenom hlupáka. Naopak básničky o mamince patří k těm nejkrásnějším poetickým zážitkům z dětství.
| Quote
# Majka
Ono to pokračuje:
Poznámky ke genderové ideologii Petra Žantovského:

Vítězslav Nezval: Manon Lescaut. „Zejména za verše ‚Manon je motýl, Manon je včela, Manon je růže hozená do kostela‘. Básník zde srovnáním s hmyzem snižuje důstojnost ženy, a navíc obrazně navrhuje s ní násilně naložit,“ dává mediální odborník první tip genderovým bojovníkům/bojovnicím.

Naznačit, že žena vaří a stará se o děti, je těžký genderový přestupek

Jiří Orten: Elegie (zejména Sedmá). „Ve verších ‚Znám jednu holčičku. Je jako polibek,/ jenž ještě schovává se v ústech, nesmí dále,/ protahuje se jen na slunci, jež je malé,/ nepálí, dává pít: usínat na ňadrech. / Je mladá jako zem. Je lehká jako dech, / jak rané lupení, jak jitro, jako štěstí‘ je skryta pedofilní metafora, která může ohrozit mravní výchovu dětí a mládeže,“ pokračuje Petr Žantovský v ironickém tónu.

Vladimír Holan: Terezka Planetová. „Ve verších ‚Zatím však stařík zneklidněn/ šukal po koutech svojí cely‘ se vyskytuje vulgarismus, který může ohrozit mravní výchovu dětí a mládeže, a navíc je zde patrná diskriminační narážka na seniora. A dále pak ve verších ‚A jak to bývá v lidské knize / přijdeš-li nějak o peníze / ženich ti, dcerko, upláchne‘ se nepřípustným a zpátečnickým způsobem vyjadřuje teze, že žena musí nápadníkovi přinést věno, aby mohlo dojít k sňatku, což naprosto snižuje důstojnost ženy a její emancipaci,“ nabízí další inspiraci pro ty, kdo spustili povyk kolem Žáčkových veršů.
| Quote
# nekorektní básnička
Josef Kainar: Blues o básničce a vlezlé ženě. „Báseň obsahuje tyto pobuřující verše: ‚A nekoukej mi v psaní přes rameno / Kolikrát ti to budu povídat / Drahoušku nečum / Jsi moje sladká Jenže čumící‘, kde autor vyjadřuje své pohrdání ženskou důstojností a volbou argotického slova tento postoj jen podtrhuje,“ uzavírá přehlídku „nevhodných“ veršů.
| Quote
# Annak
Nekorektní.
Na stráni vinice
ve svitu Měsíce
tančily tři zajíce.
A koroptev.
Ten tančil nejvíce
| Quote
# JK
dnešní štkaní kulturních marxistů nad lidem, který nechápe jejich úžasné ideje, je stejné, jako štkaní Milouše Jakeše na Červeném hrádečku. Elity se stejně jako tehdy urvaly z řetězu, a nyní se diví, že je lid odmítá následovat… do propasti. Z těchto všech důvodů je nutné kulturní marxismus odmítnout jako celek. Rozvrací přirozený řád.Jaroslav Kuchař
| Quote
# an
Abychom měly možnost zvolit si naši cestu jako ženy, tak jak my samy budeme chtít, pokud budeme chtít děti, abychom je měly a pokud je nechceme, aby nás za to nikdo neodsuzoval. A o tom je právě ta básnička - tvrdí, že holky jsou na světě od toho, aby byly maminky. Ale maminkovství není pro každou ženu a není dobrý nápad se k němu uchylovat jen proto, že mi od dětství vtloukají do hlavy, že má být můj životní úkol tady na zemi. Protože pak se stane to, že buď se stanu matkou, i když to není pro mě a jsem z toho nešťastná já i moje dítě... nebo se matkou nestanu a budu se cítit provinile, že jsem nesplnila svůj "úkol" a okolí se na mě bude dívat skrz prsty, že jsem divná (nebo chudák... vyberte si). … A pokud dívky nasávají básničky tohoto typu, tak podle nich budou formovat i svoje vidění světa a svojí role v něm.
| Quote
# Hana
Téměř každý den se setkávám s problémem dnešních rozvedených žen a tím je střídavá péče o děti. Funguje to jen ve vyjímečných případech a většinou tam, kde jsou oba rodiče finančně dostatečně zajištění. Jenže mateřská dovolená je většinou skutečně pro matky, i když by se to dovolená nazývat nemělo... Tím začíná první nevýhoda pro matky. Ruku na srdce pánové, kdo z vás dokáže trpělivě a soustavně se věnovat dětem celý den včetně nocí. Není vám to většinou dáno, nevyčítám. Není vám rovněž dáno děti rodit. Proto se neustále divím, jak je možné, že někdo chce oddělit matku od dítěte, pokud se o něj v rámci svých možností stará a proč nejsou matky více chráněné. Chrání se tím totiž hlavně děti. V parlamentu sedí pseudomuži, kteří si dokazují svou samčí nadřazenost a do děti jim vlastně nic není. Milé feministky, pokud jste matky, myslete především na děti, a ne na sebe. Ideální pro děti je, když má oba rodiče, a pokud to nejde, pomáhejme všichni mámám. Zaslouží si to. K tomu by měl směřovat gender.
| Quote
# Milka
Cituji Lukáš:
Šiklová .
Jiřina Šiklová změnila svůj bonmot „Raději se budu mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem“ na „Raději se budu mýlit s Putinem než mít pravdu s Trumpem“.
| Quote
# Lukáš
Šiklová založila také Centrum a knihovnu Gender Studies v Praze (která se později rozrostla na obecně prospěšnou společnost s mnohem širším záběrem).
| Quote
# Lukáš
Šiklová, bývalá komunista v přímém rádiovém přenosu do mikrofonu prohlásila, že se raději bude mýlit s Američany, než mít pravdu s Rusy. A tahle paní je vedoucí všech aktivních genderovych aktivistů u nás. Podle toho to taky vypadá.
| Quote
# Lenka
Mateřství je genderový stereotyp? Aktivisté fakt umí pobavit.
| Quote
# xzy
„Nikde nežádám, aby se matky vzdaly profesních kariér ani osobního života, jak mi podsouvají genderové bojovnice. Žasnu, jak je možné číst jednoduchou básničku s takovou ideologickou předpojatostí!“ sdělil serveru Lidovky.cz Žáček.
| Quote
# Nada555
MŠ dodalo, že učitel by měl při výkladu žákům vysvětlit záměr autora a další souvislosti. „Kromě jiného také souvislost s genderovou korektností.... To je čistý socialismus soudruzi z NDR
| Quote
# Majka
Přesné!!!!!
| Quote
# Klvanský Oldřich
Už nemám pocit, že je to horší jak za socialismu, je to horší.
| Quote
# Ludvík
Proč půl národa řeší zhovadilosti nějakého pomateného umělce? Každý NORMÁLNÍ člověk si udělá názor sám i bez uchylů.
| Quote
# Alena
O rovnoprávmost je třeba usilovat, ženy jsou často skutečně diskriminované, ale jak píše pan Herman, tam, kde je diskriminace zřejmá a ne u hovadin jen proto, aby někdo dehonestoval Jiřího Žáčka. Copak asi Klusák takjového natočil, že píše takové blbiny? Zeman se musel zbláznit, když takového "umělce" vyznamenal.
| Quote
# překvapený a nas
A sakra, tak Žáček již není moderní básník? protože nepíše o lesbách a nepřemýšlí genderově vyváženě? 5ekl bych to jasně. Běžte už do pr---le. Naštěstí vol by se blíží.
| Quote
# Milan Novák
A co takhle soudruzi vypatlaní zakázat celého Seiferta nebo aspoň Seifertovu Maminčinu píseň či mu odebrat Nobelovou cenu. Nebo zažme Erbena, Skládka či Raisovu Cestička k domovu. Zrušit a nahradit Cestičkami po celém světě. A co tak zakázat básničky oslavující naši krásnou českou krajinu, protože neoslavuje krajinu EU nebo zakázat slovo ženy a používat ne-muži, jak to navrhla strana zelených. Svět se v pr---l obrací.
| Quote
# Klára
Je fakt, že Martin Konvička dělá někdy psí kusy, ale to napsal velmi výstižně: Normální lidi na to kašlou, vždy kašlali a vždy kašlat budou. Vždy budou na světě ženy, které raději opraví traktor než vyšijí krajkové prostírání, a muži, kteří raději upečou dort, než aby skolili kance. Jenže jedno ani druhé nebrání těm podstatným věcem - pokud mají po boku komplementárního partnera. Intošovi typu Švehly nikdo nebrání vyšívat krajkové prostírání, ale musel by si najít partnerku, která umí vyměnit kolo, nebo vymalovat byt. Jo, žena, která umí vyměnit kolo či vymalovat byt, nebude nutně horší mámou, než ta která to neumí - někdy spíš naopak. Protože si švehlové (a spol.) vhodnou partnerku (či partnera) NEUMÍ najít, tak žehrá, že jsou na světě ty špatně rozdělené role. A viní z toho ... nevím přesně koho, snad Putina? ... K tomu není skoro co dodat. Lumíkovský efekt stádní stupidity přešel na mnoho idí, kteří cítí konec svým neziskovým rejdům
| Quote
# Milena
Jirku Žáčka mám ráda pro jeho laskavé básničky, které děti milují, protože jim piše z duše. Kdo napíše, že Maminku napsal debil, sám se jím stáva. Takových primitivních příkladů známe hodně. Banga, Ztohoven apod.
| Quote
# AnnaK
K čemu je gender na světě?
Je tu pro všechny nanynky
co ustrnuly v pubertě
a jejich ega malinký.
Aby nás štvaly proti všem
že přemýšlíme pozpátku
gender studies jsou důkazem
že svět fakt není v pořádku...
K čemu jsou tady Klusáci
a Černohorské a Šabatky?
Nechte je být... jsou chudáci
co vyrůstali bez matky...
| Quote
# redakce Čítárny
„Rozhodně odmítám degradaci žen na domácí puťky, kuchařky a uklízečky. Imponují mi sebevědomé a chytré ženy a nevadí mi ani, když si k seberealizaci vyberou profesi považovanou spíše za mužskou,“ zareagoval pak na kritiku pro server Aktuálně.cz Žáček.
| Quote
# Rudolf
Například ve vědě diskrimance žen je zcela zřejmá a dá se dokladat nesčetně krát. Napadat však roli ženy jako matky je ale na hranici zdravého rozumu a Klusák se projevil jako skutečný zakomplexovaný chlap. Bohužel. Fakt nevím za co tu medaili dostal. Jeho projevy jsou na úrovni Putny.
| Quote
# John
Měl jsem dojem, že Klusák je inteligentní. Není. Je zakomplecovanmý chudák.
| Quote
# JAn
Mám takový dojem, že tím , jak se někteří multikulti vyjadřují, sami sebe definují jako debily.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit