Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Klára Samková. Deset oblastí, kde je třeba ukončit „korektnost“ a nazvat věcí pravými jmény

samkova klara xtv

Nemožnost svobodně diskutovat kontroverzní témata v oficiálních – zejména veřejnoprávních – médiích potom vede do výbuchů frustrace. Podle mého názoru to je jen začátek. Cenzurní a pseudocenzurní zásahy do veřejné debaty vedou k nutnosti znovuoživení toho, v čem vyrostla moje generace: totiž k zavedení dvojího standardu.

Toho, co se říká na veřejnosti, a toho, co si člověk myslí v soukromí.
Snaha politických sil i tak zvaného neziskového sektoru (připomeňme, že jmenovitě Člověk v tísni zcela nepokrytě přiznává, že mu jde o získání politického vlivu a protlačení určitých názorových proudů, takže vlastně obchází zákon o politických stranách a jedná se o jednoznačné lobbistické uskupení fungující, paradoxně, za státní peníze) uměle posunout ideový a ideologický směr uvažování společnosti na jistou trajektorii totiž dovedl společnost k jevu, kterému se říká „pozitivní zpětná vazba“.
Připomeňme si, že zpětná vazba je způsob fungování systému (zde společnosti), kdy výstup ze systému ovlivňuje zpětně jeho vstup.

Kladná zpětná vazba způsobuje, že zvýšení hodnoty přiváděné z výstupu na vstup způsobí další zvýšení hodnoty na výstupu. Tak výstupní hodnota nekontrolovatelně roste, probíhá inflace toho jevu, který je přiváděn z výstupu na vstup.

Zde se moderním Koniášům povedla realizace unikátního sociálního jevu, že čím víc obviňují společnost z rasismu, tím rasističtější skutečně ta společnost je. Růst pozitivní zpětné vazby je inflační, přestane růst až tehdy, když narazí na omezení daná charakterem systému.

Přeloženo do našeho příkladu: Tak dlouho budou všichni obviňováni z rasismu, až se skutečně z lidí rasisté stanou.
Tento trend, který je mně naprosto zjevný a který mne samozřejmě zcela děsí, může zarazit pouze jedno: okamžité ukončení „korektnosti“ a nazvání věcí pravými jmény.

Dovolte mi, abych se o to na tomto místě pokusila:

1) Migrace tzv. uprchlíků není žádná migrace válečných utečenců, ale obsazování Evropy nepřátelskými jednotkami, které kdykoliv mohou zahájit guerillovou válku.

2) Tzv. migrace nemá nic společného s naším údajným nedostatkem citu pro humanitární pomoc. Ti, kteří ji potřebují, rozhodně nepochodují Evropou.

3) Islám je zrůdná ideologie a je naše vina, tedy vina Evropy, jíž jsme součástí, že minimálně od první světové války cíleně tuto ideologii nelikvidovala stejně, jako posléze učinila s nacismem, fašismem a komunismem. Zde máme, přátelé, velké rezervy a je nutno tuto naši nedbalost dohnat. Islámu nenáleží ochrana náboženského vyznání.

4) Říkat v zemi, ve které je z jakéhokoliv jejího bodu vzdušnou čarou na nejbližší hranice maximálně 200 km, že „u nás nejsou“, je evidentně blbost.

5) Všechny kultury si jsou rovny a zasluhují ochrany. Je tedy otázka, proč by stejnou ochranu neměla požívat kultura evropská a křesťanská. V ochraně vlastní kultury a ideologie buď nám islám vzorem :-)

6) Romové jsou menšina NÁRODNOSTNÍ/NÁRODNÍ, ze které byla uměle vytvořena prakticky menšina sociální. Sebeidentifikace Roma je po cca 25 letech konzistentní státní politiky možná pouze jako sebeidentifikace sociálně závislého flákače. Nedivme se, že se z toho ti lidi v podstatě zbláznili. Je nutno okamžitě skončit se současnou politikou, zejména různých „agentur“ a vyvolat širokou diskusi, co s tím dál – na úplně jiných základech.

7) Romové nevědomky slouží jednak jako pokusní králíci, jak bude na určité zákony a jevy reagovat „majorita“, jednak jejich falešná obrana slouží pro utlačování majority. Viz na příklad školská inkluze.

8) Všechna ta ekonomická „zlepšení“, podle kterých co podnikatel to podvodník, jsou jen postupnými kroky k omezení svobody všech. Nejdříve podnikatelů, pak se přimáčknou zaměstnanci, protože ti už nebudou mít možnost utéct „na volnou nohu“. Zároveň to je taková nenápadná forma nacionalizace, kdy za vyvlastněné (tedy uměle zkrachované) podniky se ani nemusí platit...

9) Žádost o vstup do Evropské unie podala vláda České republiky 17. ledna 1996 a ČR byla do ní přijata k 1. květnu 2004. EU roku 1996, ba i roku 2004 je něco zatraceně jiného než EU 2017/2018. Tohle jsme tedy opravdu nechtěli, sem jsme přihlášku nepodávali. Pojďme se bavit o tom,

a) jestli z toho ven;
b) a jestliže ano, jak z toho ven.

10) Dtto NATO. Bombardování fakt není humanitární akt, obranyschopnost naší země konverguje k bodu nula a pomoci se můžeme dočkat tak akorát „bratrské“.

Opět: pojďme se bavit o tom,

a) jestli z toho ven;
b) a jestliže ano, jak z toho ven.

11) Pojďme diskutovat o tom, co vlastně chceme. Pokusím se to opět mírně nadhodit:

a) Chceme se mít LÉPE. „ANO, bude líp“, bohužel, moc neplatí. To proto, že se s panem Babišem pravděpodobně moc neshodneme (nebo alespoň já se neshodnu), co to je to lépe. On nám chce nacpat teřichy (což teda nevím, jak udělá, když na to prachy nejsou); já chci svobodu mysli, činu a slova.

b) Chceme, aby nám stát nekafral do života a neobtěžoval nás. Nerozhodoval o tom, co je pro nás dobré a co ne.

c) Chceme, aby vlastní iniciativa byla hodnocena jako klad, který bude odměňován, a nikoliv jako zápor, za který náleží trest.

d) Chceme, aby se věci začaly nazývat skutečnými jmény. Protože jak se říká, že dobrá diagnóza je půlka terapie, tak pojmenování problému znamená jeho poloviční vyřešení.

Konkrétní náměty, návrhy a připomínky nechávám na čtenářích...

Právnička a spisovatelka Klára Samková
https://www.zrcadleni.cz/blog/

Vaše názory  

# via Klaus ml. FB
„Pokud je zde nějaký novinář, tak z celé mé přednášky zbude tato jedna věta: Staré lékařské posudky rozlišovaly stupně mentální retardace podle toho, zda je pacient vzdělávatelný a vychovatelný. Pokud mám být politicky korektní, tak Evropská unie trpí střední mentální retardací, je vychovatelná, ale nevzdělatelná. Je transformovatelná, ale nereformovatelná. Postaru řečeno: je to imbecil,“
| Quote
# Maruška
Jmenuji se Maruška a chtěla bych žít u vás v Sýrii.
Mám však pár zásadních požadavků:
1.) Chci abyste ve vesnici postavili kostel s velikým křížem na střeše, aby mě Pánbíček našel
2.) Zároveň prosím, abyste zakázali řvaní z mešity, protože tomu jednak nerozumím a také nechci být rušena, když si chci přispat
3.) Chci aby místní ženy nenosily ty černé oděvy, protože se jich bojím a uráží mě, když nevím, kdo v oděvu je. Se mnou problém nebude - mám jen pár letních šatů a plavky.
4.) Chci abych měla v dosahu nějaký Steak house s vepřovým masem, protože ho miluji. A ať tak mají dobrou kořalku!
5.) Chci aby mi vaše vláda přispěla na bydlení a stravu, protože jsem nikdy nepracovala a ani nehodlám. Jestli na to vláda nemá, tak ať trochu zvýší daně...
Dejte mi prosím vědět, do kdy budou mé požadavky splněny. Já se zatím vydám na cestu a doufám, že cestovní výdaje mi zpětně uhradíte. Nebo pro mě raději pošlete nějakou svojí organizaci, aby cestu urychlila. Věřím, že vaší kulturu obohatím a že se na mě budoucí spoluobčané těší!
Jsme přeci tolerantní, tak nevidím žádný problém.
| Quote
# Roman
18/11.2012 Na Facebooku vyslovil Petr Kamberský, redaktor Lidových novin. Cituji:
„Vážně míněno: Není jednou z příčin blbé nálady koncept ČT24, která musí 24 hodin denně vysílat, i když není příliš co? Takže sledujeme příšerné přenosy ze sněmovny, které by stačilo třema minutama zaznamenat atd.“
poznamka: asi CTV informuje moc podrobne o korupce ve vedeni statu
| Quote
# Klára
Ti, kteří mají zodpovědně vést národ jsou jako v tom vtipu.
Je ti smutno? Nikdo tě nechce? Nikdo tě nemá rád? Nikdo tě ani nepolíbí? Nikdo tě nepohladí? Chceš pochovat? Tak nám zavolej! https://www.vlada.cz/ My tě pochováme. Tvůj pohřební ústav.
Paní Samková někdy působé osamoceně. Ale není, je jen masově cenzurována.
| Quote
# Petr
Samková inteligentně a přesně. Jako vždy. Teď jde o to, kolik lidé se za podobné názory postaví nejen slovy, ale hlavně činy...
| Quote
# Kamil Vodo
Paní Samková velmi dobře vybrala základní problémy společnosti. Ale o změně se musí rozhodnout. K moci se však u nás dostali většinou politici úzce napojení na Brusel a po vítězství Babiše to tak zůstane, protože mu jde o moc a peníze. Schopní paraziti si větev pod sebou nepodžíznou, jak to udělali demokrati. Budeme se divit za dva roky, jak si všichni mnou ruce i ti, co teď proti Babišovi jedou.
| Quote
# Mila Konečný
Lidé jsou za 25 let totálně zklamáni neschopnými médiemi, tak všemi politickými stranami. Babiše volili jako protest proti nejpitomější vládám demokratů, lidovců, ale předtím i odesáků a zkorumpované topce. Není nikdo, kdo by nastoupil To je problém, protože lidi chtějí, aby je někdo vedl. Je třeba nejdříve zavést přímou demokracii na úrovni regionů a budovat.
| Quote
# Rudolf
Citace:
Všechny kultury si jsou rovny a zasluhují ochrany. Je tedy otázka, proč by stejnou ochranu neměla požívat kultura evropská a křesťanská. V ochraně vlastní kultury a ideologie buď nám islám vzorem :-)
Úřednický princip, že někdo je rovnější jak jiný, viz Farma zvířat, ale jinak jsme si rovni. Největším nebezpečím je obrovský nárust úředníků, což vede k byrokracii a nekontrolvané nebo složitě vymáhaném právu občanů. Otázka je jak změnit byrokratický centralkizovaný systém. Odpověď decentralizovat.
| Quote
# Roman
Existence takového článku znamená, že novodobé sociální inženýrství postavené nikoliv na demokratických, diskutovaných principech, ale na svévolném vykonávání nevolených úředníků, je tady víc než si myslíme. Každopádně púaní Samkové patří velké díky za celý rozhovor, který je na Parlamentních listech:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klara-Samkova-Nad-Topolankem-se-mi-zvedl-kufr-Malem-jsem-Islam-je-zrudny-Havel-nechapal-ze-lide-odmitaji-shanet-hajzlpapir-a-vlozky-512938
| Quote
# JosefK
Případ hádky Pajerová-Macháček v Českém rozhlasu (11/2017) je klasickyý případ nástupu normalizace. Oba aktéři mají na hlavě několik kop másla, ale moralizují o stošest. Mění se poltické vedení, mění se názory v médiích a lidé se přizpůsobují. Zásadní změny se nekonají. Jak s tím kabátnickým syndronem měnit společnost? Existuje něco jako občanská společnost v době vrcholícího konzumu?
| Quote
# Marek
Naprosto přesně, ale problém je v tom, jakým způsobem naplnit naše očekávání. Jakou politicko-společnskou formu zvolit, když člověk je tak prodejný.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit