Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Klasická ukázka jak mnozí politici a novináři hystericky překrucují výroky prezidenta

noviny ceske

Je to už dávno, co Karl Kraus napsal ve své knížce Poslední dnové lidstva postřeh o rychlosti, s jakou se pomění strom, ve kterém ještě ráno zpívali ptáci, na noviny. Dnes bychom řekli na papír plný nejzbytečnějších výpotků, většinou podprůměrných pisálků.

Tak třeba prezident Zeman odpoví na otázku jedné studentky z jižní Moravy. Zeptala se:
"Dobrý večer, pane prezidente, já bych vám chtěla poděkovat za všechny občany České republiky, určitě všechny, protože někteří ani neví, kdo vůbec na Hradě sedí, jaká osobnost. Chtěla bych vám poděkovat, jakým způsobem vlastně svoji funkci vedete, a měla bych na vás otázku. Určitě víte, že se projednávala petice za odstoupení pana (předsedy vlády Bohuslava, pozn. ČTK) Sobotky a petice byla shrnuta ze stolu. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem vlastně mají čeští občané postupovat, protože jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu."
Prezident Zeman, s ironií a humorem sobě vlastním, odpověděl takto:

"Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov."

Následoval velký potlesk v sále, evidentně lidi pochopili co a jak prezident řekl. Ale během několika hodin začali své rozhořčení projevovat méně zdatní politici a noviny začaly hystericky tisknout titulky, aniž by se kdekoliv objevila snaha pochopit co a jak prezident řekl. S výjimkou snad jen Parlamentních Listů.
"Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka" (Deník) "Zeman podporuje fašizaci Česka, překročil veškeré meze, řekl Dienstbier" (IDnes). Populární právník Tomáš Sokol evidentně nechtěl pochopil jasný prezidentův apel na demokratické řešení problémů a odpovídá:  
„Podle mého názoru, který jsem konzultoval s některými lékaři, pan prezident – možná v důsledku nemírného pití, možná v důsledku něčeho jiného – vykazuje chvilky, kdy se pohybuje na hranici senility nebo nějaké organické poruchy mozku. V některých chvílích se chová nenormálně. Já ho tedy považuji za nemocného a nehodlám to nijak komentovat,“ (PL, 27. 1. 2016 8:18)

Vrchol všemu dal člen rady ČT Zdeněk Šarapatka, který podal za tuto odpověď na prezidenta trestní oznámení. Nutno dodat, že zmíněný pán se údajně živí jako moderátor a novinář. Toto spojení se mi zdá víc než průzračné. :o) Inu komu není  dáno ... V lidové mluvě se podobnému chování říká "Užitečný idxxt".

Nu, co dodat. Novináři opět předvedli klasickou ukázku, jak se hystericky překrucují fakta. Tentokrát velmi hloupě.

Podívejme se, co napsal novinář Karl Kraus ve své knížce Poslední dnové lidstva (1933). Stojí to rozhodně za zamyšlení.

Touha zjistit přesně, jakou dobu potřebuje strom v lese, aby se přeměnil na noviny, podnítila jednoho majitele papírny v Harzu k zajímavému experimentu. V sedm hodin třicet pět minut dal v lese sousedícím s továrnou porazit tři stromy, u nich dal oloupat kůru a poté dopravit do celulózky. Přeměna tří kmenů na tekutou dřevěnou hmotu proběhla tak rychle, že už v devět třicet odjížděla z továrny první role tiskárenského papíru. Tu roli dopravil automobil neprodleně do tiskárny jednoho deníku vzdálené čtyři kilometry a už v jedenáct hodin se noviny prodávaly na ulici. Tudíž trvalo pouze tři hodiny a dvacet pět minut, než se čtenáři dozvídali nejnovější zprávy na materiálu pocházejícím ze stromů, na jejichž větvích ptáci ještě zrána pěli své písně.

 

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... media noviny novináři žurnalistika prezident Miloš Zeman

Vaše názory  

# Ladislav K
V románech z 19. století se používal obrat, že „milostivá paní okrášlila společnost svou přítomností“. A politici okrášlují svou přítomností prezidenta. Howgh!
| Quote
# Nella
Kdo má o věc hlubší zájem, může vyhledávat termíny „strategická řízená migrace“ (strategic engineered migration) nebo „řízená nátlaková migrace“ (coercive engineered migration). Otázkami migrace se již před několika lety zabývala prof. Kelly M. Greenhillová. Když své poznatky shrnula ve významné monografii Zbraň masové migrace, tak tato publikace v roce 2011 získala ocenění nejlepší kniha roku v oboru mezinárodních studií.
| Quote
# XYZ
„Kdybych byl tak paranoidní jako pan Sobotka, který se obává, že jsem vyzval k jeho zastřelení, tak protože jsem v té větě vůbec nejmenoval premiéra, ale sebe – prezidenta – tak bych se stejnou logikou mohl tvrdit, že jsem vyzval k zastřelení prezidenta republiky. Nu, a to je samozřejmě nesmysl,“ řekl pro Týden Zeman.
| Quote
# Klasik
Prezident pouze poctivě zodpověděl položenou otázku. navíc odpověděl v obecné, nikoliv osobní (protisobotkovské) rovině jak se snaží jeho výroky prezentovat jeho opozice – včetně ČSSD). Odpověděl, že KAŽDÝ POLITIK (včetně jeho jako prezidenta) může být zbaven funkce 2 způsoby: demokraticky (volbami) a nedemokraticky.
| Quote
# Novotný Jan
Jo, takové zhovadilosti čtu na internetu denně tuny. Novináři jsou skutečně jen prodejní a jejich práce je public relations a ne objektivní žurnalistika.
| Quote
# Leoš Bobčík
..původně jsem se rozepsal,ale vlastně se zařídím podle rady pana Pussydenta,zůčastním se voleb a ty v konečném důsledku rozhodnou.Jenom doufám,že se ropa udrží na 30 dolarech a Lukoil už nebude hlavním sponzorem našeho bojovného držitele modré knížky.
| Quote
# Václav Kejř
O našem prozřetelném panu prezidentovi se budou učit děti ve školách a ti "iniciativní" ředitelé škol, co nechali odstranit obraz prezidenta ze školních tříd se jednou budou svým žákům a studentům zodpovídat.
Miloš Zeman umí nazvat věci pravým jménem a spolu se slovenským a polským premiérem do čela EU. Ti by vymetli současné zkostnatělé vedení.
| Quote
# Miroslav
Lži okolo sebe snesou bez problému další lži. Pravda však nemůže mít vedle sebe nějakou další jinou "pravdu". Pravda je jen jedna. Tuto triviální věc je základem lidského poznání a naprostáv většina lidí jí nechápe. Chápe to jen ten, kdo přijal od Boha "lásku k Pravdě".
| Quote
# Jarmila
Uroveň médií po Sametu je pro mne čím dál víc největším zklamáním. Pokud si člověk opravdu chce udělat co nejstřídmější a nejobjektivnější názor k určitému tématu, je to neskutečně časově náročné. Díky internetu to možné je, na rozdíl od doby minulého režimu, jenže jaké procento společnosti na to ten čas a hlavně zabejčilost má
| Quote
# John
Ono to není jen o Zemanovi. Novinářská Luža je všude. Na twitterovém účtu vedoucího kulturní rubriky časopisu Respekt Jana H. Vitvara se objevilo krátce po oznámení jeho skonu „Mrtvý komunista, dobrý komunista...“ Později sice autor tweet smazal, ale jeho vyjádření bylo na sociálních sítích komentováno jako příklad hyenismu. „Jsou noviny a časopisy, které je z hygienických důvodů lepší nečíst. A kdo má podobnou zkušenost jako já s osobními útoky lidí, kteří by často měli zpytovat především svoje svědomí, většinou se nechce ani podobným hulvátstvím zabývat.
| Quote
# Ludvík
To není hysterie, to je strach politiků o svá koryta.
| Quote
# XXZ
Miloš Zeman není ani primitiv, kterému projevy musí psát studenti. Zeman se pouze vyjadřuje – na vkus některých – příliš zřetelně. Přímočaře. Jazykem svých voličů. Chápu, že to některé politiky děsí. Protože pokud by byly prezidentské volby nyní znovu, Zeman by zvítězil v prvním kole.
Irena Ryšánková, PL,, 28,1,2016
| Quote
# Tom
Komedie pokračuje. Poslanecká sněmovna se měla ve středu na návrh Miroslavy Němcové z ODS zabývat výroky prezidenta Miloše Zemana o „kalašnikovu“. Návrh sice neprošel, nicméně zazněla řada ostrých výroků. Autorem jedním z nich je šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něho se prezident nekontroluje a navozuje to úvahy o jeho vlastní svéprávnosti. A Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nebývale překvapivě reagoval.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit