Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Jan Petránek. Jasná řeč o uprchlících a katastrofické evropské politice tzv. merkelismu

petranek jan portret

Jasná řeč, tentokrát o imigraci a katastrofických důsledcích pro obyvatele Evropy nejen v roce 2015, ale i v letech následujích. 
Vynikající publicista a komentátor Jan Petránek (1931-2018) patřil k těm posledním několika vnímavým a inteligentním novinářům v české kotlině, který byl schopen se jasně zamyslet a pojmenovat události tak, jaké skutečně jsou. Bez státní i mainstreamové propagandy.
Rozhovor pro DVTV 13.01. 2016.
Více: Jan Petránek. Je pokrok jednou z lidských iluzí? Myslím, že ano...Výpisky z rozhovoru:

„Ukazuje se, že ti politici, kteří zasedají ve vládách, jsou velice překvapeni... Oni zpohodlněli se svými úsudky. Toto je věc, která ukazuje, že vývoj nebude brát ohled na ty, kteří myslí pomalu...“

„Odebírám víc než čtvrtstoletí The Economist a ten se málokdy mýlil. Dne 7. listopadu však vyšla na titulní straně fotografie německé kancléřky Angely Merkelové s titulkem ‚Nepostradatelná Evropanka‘. A nyní se už zdá, že je zcela postradatelná...“

„Ti, kteří mají středověké myšlení, mají nejmodernější technologické prostředky... Pocházejí ze středověkého prostředí. Když ženu znásilní v Saúdské Arábii, ukamenují ji i přesto, že je oběť... Ta mentalita je v těch lidech po staletí pěstována... Nebudou respektovat něco jiného... Tito lidé jsou naprosto neslučitelní s našimi hodnotami... Zločinci mají větší šanci pochopit pravidla společnosti než ti, kteří sem přicházejí...

"Tady jde o problém, kdy určitý davový syndrom je vázán na nejmodernější sociální sítě... V Evropě, která má cca 500 milónů lidí jsou desítky milionů muslimů, zatímco v USA, kde je 320 miliónů lidí je 1.5 miliónů muslimů..."

„Když vstupovala naše země a další celá řada zemí do Evropské unie, tak jsme si připadali jako školáčkové, kteří musí skládat maturitu. My jsme byli to, čemu se říká v cirkuse untermeni, a to je nepřijatelné... Já nejsem proti evropské jednotě, já chci tu nejsilnější evropskou jednotu, ale ne že tu bude jeden dráb v Bruselu..."

„Já obrovsky vítám, když si křesťané berou z křesťanství ten morální aspekt. Ale není to všude tak... Je nutná častá diskuze mezi křesťany a ateisty, mezi křesťany a muslimy... ale mezi ateisty a muslimy to není možné.

„Evropa nemůže být otevřená jako cedník, musí si chránit své hranice. U těch, kterým dokážete nebo jsou schopni se prokázat, že utíkají před válkou, poskytnout azyl. Ale devadesát procent lidí jsou jiní..."Video pro doplnění znalostí v širší historické souvislosti.

Vaše názory  

# Miluše Čechová
Jana Petránka považuji za jednoho z mála objektivních a moudrých novinářů u nás. Chybí mi, že není výrazně častěji v tv, rozhlase. Zpravodajství a komentáře v čt považuji v posledních letech za jednostranné, černobílé, nevyvážené.
Jeho větší přítomnost v masmédiích chybí.
| Quote
# Čestmír
Pokud posloucháte rádio,nebo televizi,odcházíte od přístroje pořád s nejasnostmi...Proč?....Protože se tam lže,zamlčuje,manipuluje s fakty...Pravda je jak pochodeň,pravda je revoluční a toho se bojí...Je to prohnilý zkorumpovaný režim,moc jsme si nepomohli...Z deště pod okap...Vy jste pochodeň,pane Petránku,děkuji...:-)
| Quote
# Jan
Moudrý to člověk
| Quote
# John
Mnislav Zeleny a jeho moudry pohled Na problematiku uprchliku. Jane a strucne.
https://www.facebook.com/mcpalkosch/videos/vb.100001397573878/1062056310517611/?type=2&theater
| Quote
# Marie
Včera jsem četla ve vlaku Lidovky, které někdo nechal na sedačce, ale tolik polopravd, které tam na lidi kydají se jen tak nevidí. Nejvíc v tom vyniká Macháček. Samozřejmě kromě České televize. Ale když teď slyším pana Petránka mám aspoň naději, že přece jenom je u nás pár skutečně slušných novinářů existuje. Díky pane Petránku, dáváte tím naději mnoha lidem.
| Quote
# Honza
Nikoliv uprchlíci, nikoliv Rusko nebo kdokoliv jiný, ale pouze my sami jsme příčinou našich problémů, které jsou vyjádřeny především úpadkem schopností našich institucí, neuvěřitelnou výší stále rostoucích dluhů, korupcí státní správy (a justice) a současně tendenčností našich "nezávislých" médií.
| Quote
# Miloš
A do veřejnoprávní televize nesmí ani legendární novinář Jan Petránek. „Pro svůj zdravotní stav píšu už jen jednou týdně pro týdeník Rozhlas, protože to je snad poslední list, kam se dá něco napsat. Také já mám zákaz do České televize, protože odmítám vidět i Rusko černobíle,“ přiznal komentátor Jan Petránek...
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mam-zakaz-v-Ceske-televizi-rekl-Jan-Petranek-Ja-taky-ja-taky-ja-taky-ozvalo-se-429744
| Quote
# Pavel
Moc děkujeme pane Petránku. Do kamene je třeba tesat vaše slova ! Především za ně moc děkujeme ! Opravdu konečně jasná a inteligentní řeč. Jen ta moderátorka je tam navíc.
| Quote
# Jirka
Ach ta Drtinová! - "Nemohou se změnit pod pozitivním, řekněme tlakem, civilizačních pravidel do kterých přijdou?,, svatá prostoto
| Quote
# Janovec
Aláh a Ježiš Kristus= pohádky pro dospělé...ten pán má u mňa nielen za túto vetu,ale za celý fundovaný komentár moju najhlbšiu úctu...rozumný,fundovaný,rozhľadený človek s obrovskými vedomosťami a skúsenosťami.....klobúk dole.
| Quote
# Martin Lukáš
Není co dodat. Přesná analýza, kterou ČT nechce vidět, protože vysílá podle pravidel EU. Koho je tedy veřejnoprávní televize a koho je to vlastně vize?
| Quote
# Tamara
K tome není opravdu co dodat. Perfektní. Tak by měla vysílat Česká televize.
| Quote
# Michaela
Robejšek to řekl v Brně naprosto přesně a na plno.
"Během jednoho roku přišlo přes milion lidí plných nadějí a iluzí, o které brzy přijdou, v tom je nebezpečí, protože pak budou snadno oslovitelní k tomu, aby vytvořili skutečnou pátou kolonu. Musíme se proto ptát, zda bylo moudré tolik lidí tak rychle přijmout.....
| Quote
# Ludvík
Není absolutně co dodat. Petránek byl vždy slušný a objektivní novinář, který na rozdíl o d většiny pražských pisálků, má vlastní zkusšenosti. Proto taky není skoro vůbec v Ceské televizi, že?
| Quote
# Miloš
Už dlouho mi nikdo nepromluvil tak z duše. Skvělý Petránek.
| Quote
# Milena
Jasná řeč je víc jak jasná. Díky!
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit