Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

Petr Hruška, předseda Státní ceny za literaturu rezignoval, protože politická situace ve státě není v souladu s jeho názorem

LITERARNI SOUTEZE

Petr Hruška rezignoval na funkci předsedy poroty apolitické Státní ceny za literaturu, protože si uvědomil, že:
„náš stát reprezentuje odpuzující vláda, která svoje posty vyhandlovala s komunisty a způsobila, že se extremistická politická strana stala skrytou i zjevnou součástí státní moci.“
Svou rezignaci písemně sdělil Ministerstvu kultury.

Nevím, jak souvisí práce poroty literární ceny se soukromým názorem na aktuální politiku, ale je jasné, že Petr Hruška a další 3 porotci se zapojili do aktuální fronty artprotestů umělců, kteří odmítají špinavé peníze Babiše.

O Babišově vládě si můžeme myslet co chceme, ale pokud ctíme demokratické principy, pak musíme uznat, že kredit Babišovy vlády je demokratický a pol. strana ANO má plné právo jednat tak, jak jedná. Chtějí snad porotci a jiní umělci svým odmítavým postojem říct, že pokud volby nedopadly dle našich představ, pak nás demokracie nezajímá?
Zneužívat statut Státní ceny za literaturu tímto způsobem ke svým osobním cílům, je velmi nešťastné ne-li hloupé. Někdy taky komické.

Např. nějaká Kamu, která také odmítá brát špinavé peníze od Babiše, píše pro Lidovky své sloupky dál, jakoby se nechumelilo. No a po roce uvidíme, kam dokluše iniciátor celé akce Klus s penězi, které již od Babiše inkasoval nebo jak bude "blondýna" Pazderková rozeznávat v obchodě uzeniny a kuřata velkouzenáře Babiše, aby ho jejich nákupem náhodou nepodpořila.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Hruška Petr Státní cena za literaturu

Komentáře  

# Magda 2018-08-09
To je pisálek co podepsal petici proti Karlu Gottovi, aby nemohl vystupovat v Lipsku na knižním veletrhu? Pokud ano je to....
Citovat
# Ivana 2018-08-02
Za prvé Hruškuv názor nikoho nezajímá a za druhé souhlasím tím, že se míchat tímto způsobem literaturu a politiku není normální a jde o získání mediální pozornosti. Palec dolů.
Citovat
# JAn 2018-08-02
Aby nakonec nedopadli jako Bartoška a spol u Krause. Skoro celý národ se bavil.
Citovat
# Anna Kopecká 2018-08-02
Myslím, že se mnozí umělci v poslední době zbláznili. Hůlová, Soukupová, teď Hruška, samá podivná prohlášení, která nemají žádný smysl a uráží většinou normální lidi. Moc jim nerozumím.
Citovat
# Majka 2018-08-02
Zneužívat literární cenu k poltickým proklamacím je ubohé. Netřeba komentářů.
Citovat
# Rudolf 2018-08-01
Akce umělců jsou tak hloupé, jakoby je platí Babiš, aby se mu zvedla poularita.
Citovat