Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Francie prý zakáže mobily na základních a středních školách od září 2018

znacka mobil

Ve Francii už od 1. září 2018 děti nebudou moci používat mobilní telefoni. Zákaz, který je dnes ve formě návrhu, by měl platit pro základní i střední školy.

Je to bezesporu krok kupředu, krok ke zkvalitnění výuky, omezení podvádění a odpoutávání pozornosti od výuky. To je jedná strana mince.

Druhá, problémová, je v tom, kam si děti budou po dobu vyučování telefony odkládat, zda to budou osobní skříňky nebo společná skříň. Otázkou je, zda by nebylo lepší nainstalovat rušičku, ale ta by zřejmě ovlivnila i mobily učitelů a personálu školy. Nebo neměla by chodit po škole mladá "pionýrská hlídka" a děti kontrolovat? A problémů bude asi víc.
Jen doufám, že se to nezačne řešit s právním rozborem nějaká neziskovka zaměřená na lidskoprávní ochranu dětí. To bychom se mohli dočkat nemilého překvapení.

Každopádně prst nahoru za jeden z mála rozumných kroků ve francouzském veřejném sektoru, i když hodně, ale hodně nedomyšleného. Ono navrhnout zákonný paskvil, je buď důkazem neumětelství a hlouposti nebo stupidním záměrem, aby zákon nebyl schválen nebo byl schválen tak, aby se s ním dalo donekonečna manipulovat.

ZDROJ

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... vzdělávání, škola Francie mobilní telefon

Vaše názory  

# JAn
Dobrý kantor děcka velmi rychle naučí používat červen knoflík u mobilu a zapne jim mozek. Ten nepotřebuje žádný zákaz.
| Quote
# Mirek
Jsou školy, které umí produktivně zapojovat výpočetní techniku do výuky, většina to příliš neumí. Správné řešení je naučit se to. Totální zákaz mobilů je cesta do pravěku, zametání problémů pod koberec. Na druhé straně je zacházení s mobilem jednoduché jak facka a děti se na nich rozhodně neučí programovat. Osobně jsem pro zákaz stejně jak se ve škole musí dodržovat více nařízení, jinak slabší učitel třídu nic nenaučí.
| Quote
# Katka
Děti mají byt vychovávat pro život ve skutečném světě. Ne ve světě dle představ ministra školství. Zákaz nic neřeší.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit