Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Xenofob. Jaký je správný význam slova, které je denně zneužíváno

cizi slova knihy

Je dobré se vracet k významům slov a umět je používat. Zvláště v době, kdy jsou média přímo zaplevelena neustálým opakováním slov, jejichž skutečný význam je mnohými novináři záměrně chybně interpretován.

Slovem xenofob bývají v médiích označován lidé, kteří různým způsobem projevují zvrácenou obavu, strach, přecházející v údajnou nenávist k cizincům, v našem případě k převážně muslimským běžencům, kteří v desítkách tisíc denně směřují přes Evropu převážně do Německa a Švédska. ZDE

Pokud se podíváme do encyklopedií pak zjistíme, že podle Wikipedie je to "forma strachu ze všeho neznámého, především z cizinců a všeho cizího (tedy z projevů odlišných kultur, zemí, náboženství, apod.) resp. všeho, co přichází z ciziny, případně co je (co pochází) mimo vlastní sociální útvar (skupinu, podnik, kmen, národ, stát apod.) Tento strach může přejít až v nenávist."

Češi ale nemohou být podle těchto definic xenofobové, protože mají obavy ze zcela známého a konkrétního.
Kdyby Češi byli xenofobové, museli by mít stejný vztah k Ukrajincům, Vietnamcům a dalším cizincům, kterých je v Česku přes půl miliónů. Tomu ale tak není. Češi mají oprávněné obavy z konrétních a nebezpečných projevů jednoho náboženství, které jim média potvrzují už přes 15 let ze zemí jako Francie, Británie, Německo etc. Jsou to paradoxně tatáž média, která dávají prostor názorům, že Češi jsou díky svým obavám xenofobi nebo dokonce fašisti.

Navíc skrze tato média jsou denně "přesvědčováni", že neexistuje žádné politické ani jiné řešení uprchlické krize jak ze strany Německa, EU, tak i ze strany Sobotkovy vlády.
A to je v jejich konkrétních názorech jen utvrzuje. Do konce roku 2017 jsem opravdu nezaznamenal, že by politici nabídli konkrétní řešení a uklidnili veřejnost řadou smysluplných bezpečnostní opatření.
"V Německu bylo v listopadu 2015 zaregistrováno 900 000 běženců, podle neoficiálních údajů může do země za celý rok přijít až 1,5 milionu lidí.
Stanovení horní hranice pro počet přicházejících uprchlíků ale 27.11.2015 znovu odmítla německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní je možné dosáhnout snížení počtu běženců jen na mezinárodní úrovni."
Kancléřka Angela Merkelová prý dokonce prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se Středoevropany předem konzultovala, nesouhlasili by s ní a migranty nepřijali, jak prohlásil politolog a mentor Realistů Petr Robejšek. A Merklová jeho slova potvrzuje potvrzuje, když v roce 2017 jasně prohlásila, že v roce 2018 přijme dalších cca 400 tisíc rodinných příslušníků imigrantů, kteří už v Německu jsou. A zároveň stále tvrdošíjně prosazuje přerozdělení imigrantů do dalších zemí EU.
 
Pokud tedy někdo použíje slovo xenofob, např. vůči naprosté většině národa, pak by se měl v prvě řadě zamyslet, jestli skutečně rozumí napsanému či řečenému. Přestává totiž znovu platit, že stokrát omílaná lež či polopravda se stává jedinou pravdou.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... media noviny novináři žurnalistika cizí slova xenofob

Vaše názory  

# John
Češi, kteří mají strach z uprchlíků, doslova naplňují definici xenofobů....píše kdokoliv
Tak to je naprostá demagogie a čiré nálepkování. Xenofob je člověk, která má strach ze všeho neznámého. V ČR jde především o konkrétní strach z muslimů a lidí, kteří se zajímají jen o soc. dávky. Příkladů, kam vede politika přijímání jsou tisíce v sousedních zemích. Jde o obavy likvidace národní identity a postupně i národního státu. Ve Finsku si muslimské studentky stežují, že všude příliš mnoho Finů.
Češi mají tudíž zcela oprávněné obavy z likvidace jejich kultury. Ale chápu, že pro mnohé národní identita sprosté slovo.
| Quote
# Kdokoliv
Wikipedie rozhodně není relevantní zdroj informací, na kterém by se měl stavět odborný článek.

Musím ale upozornit na chybu v argumentaci, která je v článku uvedena:
"Češi ale nemohou být podle těchto definic xenofobové, protože mají obavy ze zcela známého a konkrétního."

Pokud je v definici uvedeno, že xenofobie je strach z něčeho cizího a neznámého, je tím myšleno strach z cizinců, či například neznámého prostředí, cizích předmětů atd. Uprchlíci jsou stále cizinci, tedy něco neznámého.
Právě proto, že Češi jsou obeznámeni s Vietnamci,se kterými např. žijí v sousedství, někteří je již nemusí považovat za něco neznámého a cizího, uprchlíci jsou ale pravý opak, je to cizí prvek, něco, s čím Češi nepřišli do styku, jako s Vietnamci, je to tedy něco neznámého. Slovo cizí a neznámý je tedy z definice třeba vykládat extenzivně a v souladu s účelem definice, může se tedy klidně jednat o konkrétní skupinu cizinců.

Dále je nutné uvést, že v definici není uvedeno, že xenofobie je strach z něčeho nekonkrétního. Argumentace, že Češi mají obavy z něčeho známého a konkrétního je tedy absolutně chybná.

Češi, kteří mají strach z uprchlíků, doslova naplňují definici xenofobů.
| Quote
# Majka
Neposlušnost je základem svobody. Poslušní zůstanou otroky.
Henry David Thoreau
| Quote
# JAn
Podle Höschla je design experimentu sice poměrně složitý, výsledek je však docela jednoduchý a poměrně překvapivý. "Zaprvé nejde o xenofobii. Ti lidé, kteří uprchlíky odmítají, z nich nemají strach. Emoční centra nejsou aktivována. Jsou aktivovány čistě rozumové oblasti. To je čistá úvaha lidí, kteří je nechtějí. Na pozadí není strach, ale názor. A názor není emoce," zmínil Höschl. Názor si podle něj může udělat i počítač.
"Není za tím zkrátka emoce vyjadřovaná tím slovním základem fobia, což je strach," podotkl Höschl. Strach v pravém smyslu za tím tedy nestojí, ti lidé je tu jen zkrátka nechějí, dodal Psychiatr Cyril Höschl v pořadu na Českém rozhlase Dvojka 26.9.2017
| Quote
# Martina
Kdyby se děti spíše vedly k tomu, aby více četly, tak na to, kdo je xenofob, přijdou samy a nemusí jim to žádný nový chytrák za státní peníze vtloukat do hlavy
| Quote
# Jarda
A taky Bartoška s Dykem a Krausem.
| Quote
# Miloš
Zdá se, a to je víc jak zajímaví, že nejvíc nenávisti v Česku šíří Hate-Free.
| Quote
# Katka
Nenávist v naší společnosti nešíří lidé, kteří poctivě hledají cestu, jak hájit tradiční hodnoty a bezpečí i majetek lidí, ale nenávistní dogmatici, jež nepřipouštějí jiný názor než ten svůj, který je v základních obrysech probruselský, promigrantský a proamerický. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška poukazuje na to, že když se nedá zdůvodnit, proč je správné trpně nedělat nic a dovolit rozvrat, nastupují ideologové korektnosti, kteří volají po tom, aby politické elity začaly trestat ty myšlenkově nepřizpůsobivé.
Je mi smutno, pokud si tohle uvědomím, ale bohužel je to pravda. Jakmile se společnost ocitne v krizi, jakmile mají tzv. intelektuální elity pocit, že je prostý lid málo ctí a poslouchá, nahradí diskusi a toleranci dogmatem. A čím více se dogma vzdaluje od reality, tím nenávistněji plivají zhrzení „hlasatelé pravdy“ jedovaté sliny na všechny kolem sebe, kteří si troufnou namítnout, že je cosi jinak.
Spisovatel Vondruška
www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nenavist-nesiri-obycejni-lide-ale-fanaticti-dogmatici-Tupci-co-kvuli-idealu-krouti-krkem-Historik-ukazuje-od-jakych-zrud-se-uci-obhajci-Bruselu-a-imigrace-457875
| Quote
# Ludvík
Jen hlupak mluvi o populistech či pravicových a levicových extremistech. Tady jde o vzpouru proti systému, který lže v tolika ohledech, že musí být změněn. To je jediná možnost.
| Quote
# Pan
Oblíbenou mantrou vítačů a sluníčkářů je, že u nás zatím žádní "uprchlíci" nejsou. Ovšem vláda na jejich integraci uvolnila 500 mil. koruna v roce 2016/srpen. Jsou tedy dvě možnost. První je, že nám hrozí vážné nebezpečí invaze islámských imigrantů. Druhá možnost je, že nebezpečí nehrozí, ale Sobotka a Chovanec půl miliardy defraudovali a poslali do kapes spřátelených neziskovek v rámci předvolební aktivity.
| Quote
# igor
Cituji xyz:
Velmi často slyšíme, že jsme xenofobní společnost. Myslím si, že to je jedna velká lež. Tato společnost nabrala a absorbovala bez problémů půl milionu cizinců. Zejména ze Střední Asie, Ruska, Ukrajiny. Když 24. prosince nemáte večer doma pivo, kdo má otevřeno? Vietnamec. Nemají náboženské požadavky, nevyhazují nic do vzduchu, jejich děti jsou vesměs velmi učenlivé. Každý, kdo uznává několik pilířů, na kterých stojí náš moderní svět – svobodu slova, svobodu náboženského vyznání, rovnost muže a ženy a právní rámec – a chce být občanem a přispívat společnosti, tak je vítán. Mám problém s tím, kdo chce systém zneužívat. Ale stejně tak je třeba říci, že lidé, kteří přicházejí – a není jich málo – naléhavě potřebují pomoc. My bychom měli pomáhat, protože jsme nejbohatší část světa, takže v rámci svých možností pomáhat.“ Podle Bárty se musí také říci, že ti lidé, kteří jsou na tom nejhůře v zemích, odkud imigranti přicházejí, tak ty nevidíme a neznáme. Ti nemají peníze na to, aby odněkud vůbec odešli. Ti opravdu trpí nejvíc. „Migranti na nás nemohou brát klacek a říkat – vy jste nás nechali utopit. To je jejich zodpovědnost. Pokud naložím na člun svou rodinu, tak zodpovídám za to, že jsem je tam naložil, ne nějaký Evropan sto kilometrů severně. To je jich zodpovědnost. Jestli se mu utopí dítě, tak je to jeho zodpovědnost, on je na člun neměl dávat, nota bene, když pluje z Turecka. Tam jim nejde o život, tam jsou v základních potřebách zajištěni. To není problém bílého muže.
Přední český a světový egyptolog, profesor Miroslav Bárta

100% suhlas, presne a pravdivo napisane!
| Quote
# Lipa
Jo Britové budou asi taky xenofobé, co? )) ale mimo EU a bez keců o imigraci.
| Quote
# JAn
Richard Sulík: Renomovaný americký inštitút PEW Research Center dospel vo svojej štúdii, ktorá sa venuje primárne Brexitu, k zaujímavým výsledkom. A to na základe prieskumu v 10 krajinách.
Vyše 10 tisíc respondentov uviedlo, medziiným, svoju nespokojnosť s utečeneckou politikou EÚ v jednotlivých krajinách.
Tak napríklad
v Grécku je až 94 % obyvateľov nespokojných s utečeneckou politikou EÚ, ktorú robí ich vláda. Vo Švédsku 88 %, v Taliansku 77 %, Španielsko 75 % atď.
Nemecko 67 % – v Nemecku 2/3 ľudí je nespokojných s utečeneckou politikou EÚ. V podstate krížom cez Európu sú obrovské väčšiny obyvateľstva, ktoré sú proti utečeneckej politike EÚ, ktorú robia európske vlády.
| Quote
# xyz
Velmi často slyšíme, že jsme xenofobní společnost. Myslím si, že to je jedna velká lež. Tato společnost nabrala a absorbovala bez problémů půl milionu cizinců. Zejména ze Střední Asie, Ruska, Ukrajiny. Když 24. prosince nemáte večer doma pivo, kdo má otevřeno? Vietnamec. Nemají náboženské požadavky, nevyhazují nic do vzduchu, jejich děti jsou vesměs velmi učenlivé. Každý, kdo uznává několik pilířů, na kterých stojí náš moderní svět – svobodu slova, svobodu náboženského vyznání, rovnost muže a ženy a právní rámec – a chce být občanem a přispívat společnosti, tak je vítán. Mám problém s tím, kdo chce systém zneužívat. Ale stejně tak je třeba říci, že lidé, kteří přicházejí – a není jich málo – naléhavě potřebují pomoc. My bychom měli pomáhat, protože jsme nejbohatší část světa, takže v rámci svých možností pomáhat.“ Podle Bárty se musí také říci, že ti lidé, kteří jsou na tom nejhůře v zemích, odkud imigranti přicházejí, tak ty nevidíme a neznáme. Ti nemají peníze na to, aby odněkud vůbec odešli. Ti opravdu trpí nejvíc. „Migranti na nás nemohou brát klacek a říkat – vy jste nás nechali utopit. To je jejich zodpovědnost. Pokud naložím na člun svou rodinu, tak zodpovídám za to, že jsem je tam naložil, ne nějaký Evropan sto kilometrů severně. To je jich zodpovědnost. Jestli se mu utopí dítě, tak je to jeho zodpovědnost, on je na člun neměl dávat, nota bene, když pluje z Turecka. Tam jim nejde o život, tam jsou v základních potřebách zajištěni. To není problém bílého muže.
Přední český a světový egyptolog, profesor Miroslav Bárta
| Quote
# Vlastimil
Novinářská mluva je plná jinotajů. Vlastenci jsou extrémisté a ti, jež nedovoleně obsazují cizí majetek jsou aktivisté? Vypadá to, že společnost se snaží vést hospodáři a demokraté.
| Quote
# JAn
Kam vede hysterie kolem xenofobie nám dokázal pan Čulík z Britských listů, který udal českého lékaře pracujícího v Anglii a který byl díky jemu vyhozen z práce.
www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cesky-lekar-v-Anglii-pyka-za-to-ze-varoval-pred-islamizaci-Britanie-Neuverite-co-vsechno-proti-nemu-spunktoval-Jan-Culik-436295
| Quote
# Ivana
Největší omylem je, že nemáme kamenné srdce, jak se píše v médiích a v různých neziskovkách, ale hlavně nemáme kamenné mozky, jak si mnozí myslí.
| Quote
# Irena
V Evropě spadá rouhání vůči islámu často do rubriky nenávistné mluvy nebo úplně nejčerstvěji pod výraz islamofobie. Jeden z architektů používání výrazu islamofobie a bývalý komisař rovnosti a lidských práv Trevor Phillps nedávno přiznal, že se ohledně integrace muslimů a islámu vůbec mýlil. Když vyhlášená kritička islámu Pamela Geller psala pro Breitbart London o Phillipsově změně názoru, tak uvedla: „‘Islamofobie‘ není nic víc než výraz prosazený zastánci islamistické nadřazenosti používaný k vynucení si zákonů proti rouhání vůči islámu na Západě.“
| Quote
# JAn
Pohrdáme myšlením, společenskými institucemi a náboženstvím asijských a afrických národů. Přitom tato naše ideologie je tak ubohá, že – jak vidno – není pro tyto národy problém pronikat na naše území a zabírat je. Současné pojetí svobody jako naprosté bezzávaznosti nás ničí zevnitř a venku ten paskvil nikdo nechce přijmout. Pozměňme tedy to, z čeho jsme vyšli. Nepouštějme migranty k nám, to ano. Nepleťme se do záležitostí muslimských (a jiných mimoevropských) zemí, také ano. Nevnucujme jim své hodnoty, do třetice ano. Ale: své současné hodnoty si nechraňme, naopak hledejme novou evropskou budoucnost.
PhDr. Jiří Hejlek (nar. 1952) Filosof a evangelík
| Quote
# Juraj
Zesměšňovat jakékoliv jiné názory, označovat je např. jako „xenofoby či rasisty, to asi není vhodná cesta ke smysluplné diskusi rozumných lidí nad řešením naší budoucnosti. Takový přístup rozděluje národ a rozdělený národ je snadnou kořistí těch, kteří stojí v přítmí a čekají na svou příležitost.
| Quote
# Jirka
Dnes je zrejme, ze kdo proti lidem nejvic stve a vyvolava konflikty jsou prave Hate Free. Na obed chodim s Azatem, muslim a ten HF nemuze ani citit. Rikal, ze nikdy nemel v Cechach problem se svym nabozenstvim, ze je tu proto, ze jsou tu lide laskavi a pratelstti. Jenomze ty akce HF v posledni dobe a podobnych organizaci postvavaji paradoxne lidi a jemu delaji jen neprijemnosti.
| Quote
# xyz
Proč nám ale nevadí Ukrajinci, Vietnamci, Číňani a další? Protože nevyřvávají do noci. Protože pracují. Mnohdy s takovým nasazením, jak by naši nepracovali. Protože jejich děti řádně chodí do škol a jsou to většinou velmi dobří studenti. Prostě, chovají se jako běžní sousedé. Nepotřebují zvláštní výsady, jako osobní asistenty, školní pomůcky a hodně často i oblečení zdarma. Dovážení do škol, které většinu z nich ani nezajímají, protože už v té škole vědí, že budou pohodlně žít ze sociálních dávek. Ne, nepotřebujeme žádné zvláštní zákony. To, co potřebujeme, je zajistit, aby současné zákony platily pro všechny bez výjimky.
Senátor Doubrava
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kdyby-vstal-tata-Dienstbier-z-hrobu-zflaka-mladeho-paskem-A-vedouci-ceskych-carodejnic-Sabatova-Senator-Doubrava-uzavira-povedeny-tyden-ceskych-neziskovek-433457
| Quote
# Martin
Nedá mi, abych neuvedl dnešní Mackovou pasáž. V Evropě je nyní zakázáno říkat pravdu,“ uvedl Orbán v úterý při slavnostním projevu u příležitosti 168. výročí protihabsburské revoluce 1848. „Je zakázáno říct, že Evropu ohrožuje stěhování národů, že imigrace přináší zločinnost a teror. Je zakázáno říct, že to vše se neděje náhodou, ale na základě dopředu naplánované a dobře řízené akce.“ Zase jeden xenofobní Čecháček převlečený za Maďara, který nepochopil, že Frau Merkel má vždy pravdu…
| Quote
# Tom
Na podzim v roce 2015 prohlásil generální ředitel firmy Daimler, Dieter Zetsche: "Lidé, kteří vše opustili a vydali se na nebezpečnou cestu do Evropy, nepřišli zneužívat Německo - přišli, aby něco vytvořili. Vzhledem ke stále naléhavějšímu nedostatku kvalifikovaných pracovních sil, mohou uprchlíci pomáhat vytvořit druhý ekonomický zázrak. Právě takové lidi hledáme v Mercedesu a všude po celé zemi."

Letošní Zpráva Mainz však ukázala, že od srpna 2015 zaměstnalo 30 největších korporací jen nepatrný počet migrantů:

Jen 2 korporace, Beiersdorf a Vonovia, nabízí migrantům stálá místa.Vonovia by měla přijmout migranty ze Sýrie začátkem února.

BMW a zdravotní skupina Fresenius uvedly, že migranty připravují. BMW jich má 21 ve vstupní kvalifikaci, Fresenius vysvětlila, že má ve skupině klinik Helios izolovaně pár migrantů jako učně. ThyssenKrupp oznámila, že 3 migranti mají slíbeny treninkové smlouvy od podzimu.

Několik skupin migrantů je zaměstnáno jako stážisti: Alianz - 18, Bayer - 40, Beiersdorf - 6, BMW - 38. U Daimlera mohou soutěžit jako učni o 50 míst.

Zdroj: https://www.pi-news.net/2016/02/hurra-beiersdorf-hat-fluechtling-eingestellt/
| Quote
# Milena
Líbí se mi odpověď pana Křečka, že xenofobie je zajímavý problém a v dnešní době velmi aktuální. Když to jen trochu přeženu, tak jsme snad neměli po válce zveřejňovat filmy natočené v Osvětimi nebo v Mauthausenu jen proto, abychom nejitřili negativní a xenofobní emoce vůči Němcům, z nichž jistě většina nesloužila v SS? Zdá se mi, že takovéto tendence jsou součástí obecnějších snah o jakési „nové právo“, zavedené ve společnosti atomizované do nejrůznějších menšin podle všemožných kritérií, kde z důvodů toho, co jsme si zvykli nazývat politickou korektností, se budeme bát cokoliv jakkoliv pojmenovat, jen abychom něco nejitřili.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stanislav-Krecek-pro-PL-pronesl-zasadni-prohlaseni-k-narceni-od-Sabatove-ze-porusuje-zakon-422787
| Quote
# Jitka
https://www.youtube.com/watch?v=T47vNlh13zU
Pět faktů o migrační krizi, které vám média neřeknou
| Quote
# Jitka
# Tom
Je to jednoduché. Stačí myslet a nebát se. Odpůrce islámu a islamizace nemůže být rasistou. Islám není rasa. Islám je náboženství.
| Quote
# MAX
Svědectví z uprchlického tábora: Migranti jsou jako časovaná bomba, Unie ztratila soudnost“. Bývalý člen výboru Rady vlády pro lidská práva Martin Herzán v něm popsal své zkušenosti z uprchlického tábora Dobova na slovinsko-chorvatských hranicích, kde se shromažďují migranti z jihovýchodu, a vydal otřesné svědectví. Cituji: „Denně táborem prošly asi tři tisíce uprchlíků – byly tu i celé rodiny, ale většinou osamocení mladí muži. Uprchlíci mohli nalhat cokoliv – jakákoliv jména a data narození i národnost. Přicházeli nejen ze států postižených válkou – Sýrie, Afghánistánu či Iráku –, ale situaci tu zkoušelo využít také mnoho skutečně jen ekonomických migrantů z území, kde žádná válka není,“
| Quote
# XYZ
Svédsko posílá v ůnoru 2016 víc jak 80.000 imigrantů zpátky.
https://www.theguardian.com/world/2016/jan/28/sweden-to-expel-up-to-80000-rejected-asylum-seekers?CMP=fb_gu
| Quote
# MAX
Nejvyšší čas, aby se Karel Schwarzenberg omluvil za to, že má v erbu useknutou mohamedánskou hlavu, které krkavec klove oko? Není nejvyšší čas polepšit erb na něco multikulturnějšího? Vždyť je to xenofobní a čecháčkovské! A opravdu to sluníčkářům nevadí?
| Quote
# Tom
A jaká je pravda v roce 2016? Z těch, kteří v Německu v roce 2015 požádali o asyl, tvořili muži 71%, ve věkové skupině 16 - 25 let to je 80% a ve věkové skupině 25 - 30 let 76 %. (Zdroj: BAMF)
| Quote
# Tamara
Daniel Štrobl na Parlamentních listech:

Otázka zní, proč by se muslimská komunita kdekoli v Evropě měla přizpůsobit našim hodnotám, když evropští politici, a nejen oni, dělají vše pro to, abychom se my přizpůsobili jim. Zde bychom mohli dát dlouhý seznam tzv. politicky korektních opatření za posledních třicet let, kterými jsme si na tento problém zadělali. Přestavte si, že jste muslim, žijící někde v Německu nebo třeba Belgii. Jakou budete mít motivaci přijmout evropské hodnoty? Jak motivujeme imigranty, aby přijali naše vzorce chování? Posledním výstřelkem tohoto druhu je „Etický kodex pro ženy“, který vydala primátorka Kolína a který de facto udělal z žen nikoli oběti, ale pachatele. Tento kodex implicitně říká, že nikoli imigranti, ale my, respektive naše ženy musí změnit své chování. To je přímá cesta do pekel.
| Quote
# John
Europoslankyně Konečná... EU jednání, summity, stále se mluví o různých řešeních, ale v praxi se téměř nic nedělá. Nezřídily se ještě kontrolní czechpointy, dohody s Tureckem ohledně transferu uprchlíků také nefungují. Čekala bych od vrcholových politiků EU velmi aktivní vyjednávání v Turecku, na Blízkém východě, v Libyi, kde se nemohou dohodnout dvě rozhádané vlády, ale vůbec nic se neděje. Připadá mi, jak by se čekalo na ještě větší průser, který by pak konečně odstartoval nějakou aktivitu, takže ta nepříznivá situace stále eskaluje.
| Quote
# Jarek
Jak vypadá islám v praxi, ví každý křesťan žijící v islámských zemích a to včetně opěvovaného „sekulárního“ Turecka, které se postupně mění v nový chalífát pod vedením sultána Erdogana, kde křesťané jsou omezování ve svých náboženských právech. Nesmí stavět kostely bez povolení islámských autorit a postupně dochází k jejich diskriminaci ve společenském životě. Nedejbože, aby člověk v islámské zemi byl ateista. Podle islámu snad nejhorší stvoření na světě.
| Quote
# Koumáček
Angela Merkelová pojala svůj novoroční projev jako oslavu její vítací uprchlické politiky v Německu. CZ tit
www.youtube.com/watch?v=pojw9OcW88w
| Quote
# Ladislav Koutný
Je to smutné, co politici na všech frontách činí. Německo i Evropu čeká v roce 2016 obrovská uprchlická vlna, masové pochody, protrhávání plotů na hranicích, masové útěky přes zelenou hranici, rabování, střety s policií, útoky na obyvatelstvo zoufalých migrantů chycených v pasti, gumové projektily, slzný plyn. Máme se na co těšit.
| Quote
# Petr
Vyjádření Václava Klause /čtv události a komentáre 31-12-2015 / o tom, že migranti jiné kulturní a hodnotové orientace, byť žijí v Evropě s legálním pasem už roky, nejsou v pravém smyslu Evropany, ale opět Iráčany, Syřany či Pákistánci bydlícími v Evropě, považuje za nejpřesněji vyjádřenou podstatu sporu, který se vede kolem faktu, že u atentátu v Paříži 13. listopadu byli muslimové třetí generace usídlení právě ve Francii či jinde v západní Evropě. „Jde totiž o ten kulturní a hodnotový rozměr, a ten všichni zastánci falešné ‚rovnosti‘ záměrně přehlížejí, neboť jej neumějí vysvětlit. Nabourává totiž jejich ideologické vzorce, za které – většinou skrze nějaké nestátní neziskové organizace – pobírají z veřejných zdrojů hezké peníze.
| Quote
# Jarda
Zeman strašně lže, fakt. (Zpráva ČTK z 26.11. o prohlášení šéfa Spolkového úřadu pro ochranu ústavy. Maassen připustil, že 70 až 80 procent migrantů tvoří mladí muži ve věku od 16 do 35 let." A já spíše věřím německé rozvědce, než orgánům OSN.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mezi-migranty-jsou-podle-sefa-nemecke-kontrarozvedky-radikalove/1286124
| Quote
# Ladislav K.
Názory prezidenta na migrační krizi respektuji. Jsou jasné a zřetelné. Prezident logicky upozorňuje na rizika související s nelegální migrací a říká, že se této invazi musí čelit, a to i v souvislosti s možným nárůstem terorismu. Zmíněný názor zastává drtivá většina společnosti, která rozhodně není xenofobní a ani nahnědlá. Má pouze pud sebezáchovy.
| Quote
# Ivan
Invaze uprchlíků má mnoho rovin, výkřiky nic nevyřeší a politické hnutí Přátelé Ruska v České republice za základ pokládá změnit, zrušit, či pozastavit Ženevské úmluvy u uprchlících z roku 1951.
| Quote
# Ruda
Přesně tak!!!!!!
| Quote
# Pavla
Spisovatel Vondruška v CRO ... pokud nechcete přijmout někoho, kdo se chová nepřátelsky, komu nerozumíte, koho byste museli živit, tak to přece není xenofobie.
| Quote
# XYZ
Německo zatím letos registrovalo 964 572 nových žadatelů o azyl, čtyřikrát více než v roce 2014. Očekává se, že do konce roku jich přijde celý milion. Jen v listopadu přišlo do Německa 206 101 uprchlíků, je to nový rekord ve srovnání s posledním rekordem 181 166 uprchlíků v říjnu. Za posledních čtrnáct dní počet příchozích uprchlíků v důsledku špatného počasí klesá, nyní denně přichází jen asi 2000 - 3000 lidí, zatímco dříve to bylo 8000 - 10 000 lidí denně. Německé ministerstvo vnitra je terčem ostré kritiky, že zpracovává registraci uprchlíků pomalu, avšak činitelé ministerstva uvedli, že se jim ve srovnání s rokem 2014, kdy trvalo vyřídit žádost o azyl sedm měsíců, podařilo zkrátit na měsíců pět. Žádosti osob z nebezpečných zemí, jako je Sýrie, a ze zemí, které Německo považuje za bezpečné, jako Albánie a Kosovo, se vyřizují nejrychleji, do tří měsíců. Občané Albánie a Kosova patřili letos k nejčastějším žadatelům o azyl v Německu, což je trend, který německé úřady vážně znepokojuje. Podrobnosti v angličtině https://www.theguardian.com/world/2015/dec/08/germany-on-course-to-accept-one-million-refugees-in-2015
| Quote
# Ilona
V čase všeobecných lží se pravda stává extremismem. Velmi hloupá realita.
| Quote
# John
Obavy lidí jsou víc než oprávněné. Stačí číst.
Šéf německé kontrarozvědky Hans - Georg Maaßen během návštěvy Rakouska (listopad 2015) prohlásil (dle agentury APA, kterou citovala ČTK), že 70 až 80 procent migrantů jsou mladí muži od 16 do 35 let, část z nich má bojovou zkušenost, někteří válčili za Islámský stát a někteří mají příkaz k boji. Maaßen řekl, že jeho úřad ví o 7900 islamistech v Německu hájících násilný džihád. Německo a střední Evropa jsou dle něj v ohnisku zájmu Islámského státu, který zde plánuje útoky.
| Quote
# XYZ
Psycholog Jiří Brančík v rozhovoru pro Parlamentní listy:
Jestliže připustíme, že teroristy „něco vyprovokovalo“, a stalo se to na našem území, vina je na nás, je potřeba to napravit… Klasická, omletá manipulace. Mám dokonce podezření, že lidé, kteří kladou tyto otázky, tomu mechanismu věří. Je však jisté, že někdo se dopouští manipulace vědomě. Manipulací totiž lze úspěšně ovládat masy. Vidíme to všude, část společnosti si již na tuto filozofii zvykla - my jsme ti špatní, kteří vypouštějí zplodiny do ovzduší, my jsme ti špatní, kteří se málo integrují do EU, a v tomto případě opět my jsme ti špatní, kteří dráždí vrahy k vraždění. Odpověď tedy zní, my neprovokujeme, my žijeme naším svobodným způsobem života. Pokud ho někdo považuje za špatný, ať žije jinde.
| Quote
# Ewa
Naprosto správná poznámka v dnešní mediálně uřvané době, kdy si každý moula od novin myslí, že má právo kázat jedinou pravdu. Samozřejmě tu svoji. Díky.
| Quote
# Jada
Je zvláštní, že xenofob jak Brno prezident Zeman začíná mít v mnoha bodech svých názorů pravdu. Počínaje Čínou, ISIS, tak i nekontrolvané imagrace do Evropy, která bezpečnostní riziko navršilo na nebývalou míru. Švédsko, Polsko, Británie, ale i NIzozemí začínají ustupovat od hloupého nátlaku Německa. proč asi? Že by byli to byly státy proruské?
No hlavně si nezapínat Českou televizi. Ti už se úplně zbláznili a tak zapomněli co je jejich práce.
| Quote
# Pavel Kostřica
Instikt většiny lidí je naprosto správný a poslední údaje to jen potvrzují. Dokladuji to zprávou z tisku:
Švédský úřad pro migraci koncem října 2015 rozhodl, že ze země vyhostí celkem 21 748 cizinců. Z tohoto počtu však policie 14 140 lidí registruje jako „hledaných“. Jinými slovy: policisté nevědí, kde se dotyční migranti v současné době nacházejí.
| Quote
# cecil
Ano, přesně v duchu: Jsi xenofob a fašista = nesnáším tvoje názory, ale jsem příliš líný a hloupý na to, abych ti oponoval argumenty.
| Quote
# John
Zrovna jsem vypnul CT. Naprostý souhlas, Miku
| Quote
# Martin Dvořák
To je zas kec. Termín se používá zcela korektně, strach z neznámého. To totiž není o tom, že by nevěděli, že muslimové jsou muslimové, ale neví, co si mají o nich myslet, co od nich čekat, neví jak žijí, neví o nich nic a proto se jich bojí.
| Quote
# Ludvík
Stačí si zapnout denní zprávy a lidé vědí, co mohou čekat. Příkladů je bohužel všude víc než dost. Jak v Evropě, tak ve světě. Je pravda, co se v článku píše. Lidé vědí z čeho mají strach.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit