Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Literáti z naší čtvrti - webový literární projekt

literati z nasi ctvrte

Literáti z naší čtvrti  jsou literárním, historickým a zároveň současným průvodcem sestaveným z životních příběhů literátů, kteří se narodili, žili, zemřeli, či jinak působili nejen v Praze 3 nebo v Praze 6.
Ambicí projektu Literáti z naší čtvrti je představit známé, méně známé či neprávem pozapomenuté literární tvůrce, jichž jsme v prvním ročníkuv roce 2014 vybrali pouhou dvacítku. Jednoduše proto, že umělců slova je i v ohraničené oblasti Prahy  3 a 6 a v průběhu sta let veliké množství.

V druhém ročníku už se pouštíme dále, do vod současných a seznamujeme se s autory osobně, prostřednictvím besed a komponovaných večerů.

Kromě tohoto webu, který je nejobsáhlejší částí projektu, se literáti představují i prostřednictvím výstav, v tištěném průvodci, v rámci doprovodných akcí, komentovaných procházek a skrze literární soutěž, která proběhla v roce 2014.
Dozvíte se nejen kdo ve vaší čtvrti žil či žije, ale také čím se zabýval, co napsal, kam patřil a čím je významný. Provedeme vás jeho životem, stejně jako prostředím, které jej ovlivnilo.

Projekt probíhá od roku 2014, literáty průběžně doplňujeme, stejně jako pořádáme besedy a jiné akce, které můžete navštěvovat.  Sledujte web!

https://www.literatiznasictvrti.cz/

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Literáti z naší čtvrti

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit