Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Zlatý věnec. Víc jak 50 let jedinečné antologie pro děti a mládež

novy zlaty venec

V roce 2011 to bylo padesát let, co vyšel Zlatý věnec, antologie české literatury pro děti a mládež v 19. století. Ukazoval především rozvoj naší mateřštiny a také výtvarného doprovodu dětské knihy.

Vybraly a uspořádaly takové veličiny jako František Hrubín, Eduard Petiška, Emanuel Frynta a Jiří Kolář. Poznámky o autorech slovesných děl napsal Emanuel Frynta (83) a o výtvarnících Gabriela Dubská (46).  
Obálka a vazba Zdeněk Sklenář. Odpovědní redaktoři Zdeněk Kriebel a Karel Černý. Výtvarná redaktorka Gabriela Dubská. Vydalo SNDK 1961.

novy zlaty venec pohadka

Šest let nato vyšel Nový Zlatý věnec, antologie české literatury pro mládež z doby mezi dvěma světovými válkami, na výběru a uspořádání se podíleli František Hrubín, Vladimír Kovářík, Eduard Petiška a Zdeněk Vavřík. Poznámky o autorech napsal Vladimír Kovářík (56), o ilustrátorech (49) s výběrem obrázků a provedením grafické úpravy Gabriela Dubská.

Obálka Zdeněk Sklenář. Odpovědná redaktorka Zuzana Ceplová. Výtvarný redaktor Lumír Ševčík. Vydalo SNDK 1967.

Otázkou je, kdo stejně kvalitně zmapuje období od roku 1945.

novy zlaty venec hadanky

Vaše názory  

# Radek
Sháním a rád koupím tuto knihu. Prosím o kontakt na email: Děkuji.
| Quote
# Jarmila Slosarkova
Dobrý den, náhodou jsem natrefila na tyto stránky a narazila na zájemce nádherné knihy Nový zlatý věnec.
Mám tuto knihu plnou zvučných jmen umělců a protože už mám děti dospělé, tak bych ji ráda poslala dál. Kniha je bez přebalu, desky v dobrém stavu a listy jako u nové knihy. Je z roku 1967. Knihu prodávám za 150 Kč+ poštovné., příp. osobní převzetí.
Hezký den přeji
| Quote
# Guest
Ráda bych koupila knihu Zlatý věnec Děkuji
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit