Děti do knihoven. Dejte dětem šanci, aby nebyly hloupé

A+ A A-

První dva díly GO, Gang odvážných Ivony Březinové aneb příběhy o přežití

brezinova gang odvaznych

Nová řada dobrodružných příběhů od Ivony Březinové má název Gang odvážných.
Skupina šesti dětí ve věku deset až šestnáct let prožívá situace, při kterých se její členové dostávají na hranu života a smrti. Podaří se jim přežít? Pomohou jim znalosti vyčtené z knih, zkušenosti z pobytu v přírodě, nebo bude vše záležet na dávce štěstí?
Ztroskotání na moři, sněhová bouře, lavina, bloudění v tropické džungli… co bude následovat?

Ztraceni ve vlnách
Poklidnou plavbu velké zaoceánské lodě přeruší jedné noci pronikavý zvuk sirény. Hoří! Mariana se probudí a vyhlédne ven. Cestující vybíhají z kajut a snaží se prodrat na horní palubu. Nastává chaos a panika. Marianě se podaří zachránit se v malém nafukovacím člunu spolu s českými kamarády, které teprve včera poznala na pirátské párty. Ale jsou skutečně zachránění? Vždyť dravé vlny uchvátily člun a Marianu, Jonáše, Tima, Hardyho a dvojčata Alfu a Betu unášejí na širé moře. Zvládne tahle šestice nebezpečné překážky a obstojí v nečekaných a strastiplných okamžicích? A vůbec – přežijí?

Nevinná lavina
Mariana, Jonáš, Tim, Hardy a dvojčata Alfa a Beta se sjíždějí do Krkonoš, aby strávili příjemný týden na lyžích. Hned první den se vydají na Výrovku, kde má být většina party ubytovaná. Krátká cesta se změní v nečekané drama prudkým zvratem slunečného počasí v husou sněhovou vánici. Stmívá se a chata je v nedohlednu – šestice je donucena překonat mrazivou noc venku. Přežije Gang odvážných, když na horách navíc hrozí laviny?

Ztraceni ve vlnác / Ivona Březinová / ilustrace Matyáš Namai / Albatros 2017. http://www.brezinova.cz/go-ztraceni-ve-vlnach/
Nevinná lavina / Ivona Březinová / ilustrace Matyáš Namai / Albatros 2017. http://www.brezinova.cz/go-nevinna-lavina/

Připravuje se:
Ve spárech džungle/ Ivona Březinová / ilustrace Matyáš Namai / Albatros 2018

brezinova ivona foto hejna

Jedna z nejpopulárnějších spisovatelek pro děti a mládež Ivona Březinová.
https://www.citarny.cz/index.php/component/tags/tag/brezinova-ivona


OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Březinová Ivona dobrodružné knihy

You have no rights to post comments