volby propganda

Většina médií je svým způsobem PR agenturou, která vás přesvědčuje o tom, že potřebujete společnost takovou, o jaké píši jejich novináři a mluví jejich herci.
Tak se podivejme na některé výpotky. Stojí za to.

„Já bych opravdu udělala takovej řidičák pro voliče. Jestli vůbec ten člověk je schopnej o něčem rozhodovat, natož o tom, jak bude žít ta druhá půlka společnosti, která volí něco jinýho. Ale jestli vůbec je schopnej se rozhodnout.“
Bára Hrzánová / 17.11. 2019 / Náměstí V. Havla

...když koncertuju někde daleko za Prahou, čím je to dál od Prahy, tím je to horší. Ti lidé vůbec neznají pravdu, protože jsou obelháváni, a je potřeba prostě jim otevřít oči,“
Bára Basiková / DVTV / 24. 6. 2019

„Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý a volí i lidé, kteří nejsou vzdělaní, kteří se nezajímají o politiku, všechny ty souvislosti, ale skočí na ty populistické nabídky, a to je to nebezpečí teďka po celé Evropě i v Americe.“
Olga Sommerová / Prostor X / 03-2019

„Naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci...“ „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky...“
Eva Holubová / DVTV / 19.8. 2019

Není and hereckou upřímnost.
"Já ani netušila, že herečka může být zaměstnání, říká herečka Alena Mihulová v jednom svém rozhovoru a nezištně pokračuje... herec nemusí být příliš inteligentní, vysoké IQ se dokonce může stát jeho brzdou.

NOVINY CESKA TELEVIZE IDNES MEDIA

Zatímco naševaše ČT24 se dál veřejně vysmívá svým plátcům a prezentuje se jako "Nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR", Němci jsou upřímnější a říkají to na rovinu: Nachrichten znamená v němčině nejen ZPRÁVY, ale také VYTŘÍDIT!

Ovšem "nejupřímněji" TŘÍDÍ vaše názory "komunitní" cenzoři na některých sociálních sítích.
Herní vývojář Daniel Vávra o tom něco ví:
„Sillicon Valley je teďka velký špatný. To jsou 20letý lidi, který maj strašnej vliv na svět, většina z nich jsou naprostý asociálové a můžou vlastně manipulovat s volbama, což dělaj, a můžou naprosto neregulovaně a nevoleně prosazovat...
Jako vzhledem k jejich mentální kapacitě a sociálnímu cítění by se neměli nikde ve veřejným životě vyskytovat, ale protože vydělali hodně peněz, protože prodávali nějakou debilitu na appstoru, tak najednou můžou změnit výsledek voleb. Mně to přijde velký špatný.
Mě zabanovali za to, že jsem někomu řekl, že není normální, protože napsal úplnou blbost. 2+2 jsou prostě 4, a ne 18. A mě za to zabanovali na tejden, jako že šířím nenávist.
Facebook změnil pravidla a může se vyhrožovat těm, kdo dávají nenávistné komentáře. A kdo by to měl posuzovat? To by měl posuzovat soud, když už teda. Posuzuje to tam nějakej dvacetiletej hipster s dredama, a říká si, já mám rád tyhle, takže tyhle smažu. Eventuálně je nahlásím na FBI nebo Southern Poverty Law Center a dostanou čočku. Cenzura na internetu je fakt, který vyhovuje lidem, kteří rádi cenzurují ty, koho nemají rádi.
Ale vždycky se to může votočit. A vždycky se to votočilo!“

DOPORUČUJEME:
Autor knihy Bedřich Golombek popisuje velmi přesnými záznamy atmosféru konce třicátých let, při nástupu Hitlera k moci, cenzury tisku i názorů, okupaci ČSSR. Velmi poučná kniha i pro dnešek.
Co nebude v dějepise / Bedřich Golombek / Průboj - 1945

cenzura knihy knihovny

Cenzura, kterou se někteří intelektuálové snaží zakrýt pravdu, a to i před sebou, stojí rozhodně za prozkoumávání a musíme se ptát, proč tak vlastně činí.


1. Nejprve je tu fenomén vědomého popírání reality v rámci nějaké víry, ideologie.Například se často šíří klasická polopravda, že kvalita vzdělávání neustále roste, protože čím dál víc dětí má maturitu a VŠ, aniž by by se uvedla fakta o rapidním snížení požadavků.
2. Velmi často se žongluje s tendenční a historickou analogií neboli jakýmkoli precedentem. Porovnává se historie dnešním pohledem, překrucuje význam i průběh historických události.
Viz: Nárůst teroristických činů v Evropě není nic zvláštního, protože ve středověku k nim docházelo mnohem častěji než dnes. Nebo Rudá armáda Československo v roce 1945 dobyla.
3. Pokud jsou ale fakta pod tíhou nevyvratitelných důkazů přesto obecně uznávána, začne se s popíráním nebo překrucováním jejich morálního významu.
Viz. známý výrok americké levicové senátorky Ocasio-Cortez:
Novinář: ”Často si vymýšlíte a neznáte fakta.”
Ocasio-Cortez: Pro stromy nevidíte les. Některým lidem více záleží na správnosti faktů a sémantice, než morální pravdě.
Jinými slovy. Na pravdu se můžete vykašlat, důležitá je ideologie, které je třeba slepě věřit.

Doporučená kniha: Ztraceni v ghettu. Lékař Theodore Dalrymple s nekompromisním obrazem městských ghet

huxley knihy
Huxley v roce 1958 vyslovil zajímavou hypotézu, že budoucnost, které se velmi obává, bude spíše vypadat jako jeho Brave New World, než jako Orwellův 1984.

Myslí si, že budoucí diktátoři nebudou zakládat svůj systém na principu krutého trestání lidí, ale spíše na systematickém manipulování lidí – metodami biologického inženýrství, specifickou výchovou a výukou (Huxleyho hypnopaedia, neboli učení ve spánku, oficiálně zavedená v roce 214 po Fordovi) a pravidelným rozdáváním somy – směrem k žádoucímu chování.
Děsí se proto role moderních propagandistů, manipulátorů a vymývačů mozků.
Děsí se nikdy nekončícího rozptylování lidí prázdnou, mediální zábavou.
Ví, že uniformita, a my jsme ji zažili za totality, vylučuje svobodu jak národní tak individuální, a že horší než lež je zamlčování pravdy a arogantní manipulace s informacemi.
xxx
„Optimální populace,“ pravil Mustafa Mond, „je modelována podle vzoru ledovce – osm devítin pod vodou, jedna devítina nad ní.“
„A ti, co jsou pod vodou, jsou šťastni?“
„Šťastnější než ti, co jsou nad ní.“
„I přes to, že konají tak hroznou práci?“
„Hroznou? Jim se nezdá hrozná. Naopak, mají ji rádi.
Je lehká, je dětsky prostá. Žádná námaha pro mozek, ani pro svaly. Sedm a půl hodiny mírné, nevyčerpávající práce, a pak dávka sómy a hry a neomezované páření a pocitová kina. Co si mohou ještě přát?
Pravda,“ dodal, „mohli by žádat kratší pracovní dobu. A my bychom jim ji mohli přirozeně povolit. Technicky by bylo zcela jednoduché zkrátit pracovní dobu u nižších kast na tři až čtyři hodiny denně. Ale byli by pak šťastnější? Ne, nebyli. Před více než sto padesáti lety se takový pokus udělal.
Překrásný nový svět nebo konec civilizace? Světový Aldous Huxley o tom, co nás zničí. Touha po štěstí a rozkoši

peckova milion chvilek mandat

Myslím, že z agitek demofesťáku na Letné je vůbec nejhloupější tento nápis: Mandát není vše. Paní Pecková je bezesporu vynikající zpěvačka, ale popírat veřejně principy demokracie je dost přes čáru. Vypadá to, že zřejmě chce zpátky totalitu a možná i titul Zasloužilá umělkyně.

Svěrák zase tvrdí Havlovi v nějakém autě, že slovo pravdoláskař je nadávka.

Bohužel se plete. Pravdoláskař je dnes označení pro skupinu lidí, kteří veřejně nadávají jiným lidem, že jsou blbci a nemají proto právo volit, protože nevolí tak, jak by pan Svěrák chtěl.

Už loni ve studiu s propagandistou Takáčem (ČT) Komárek zpochybnil celou akci.
Řekl, že je úžasné, že se sejde tolik lidí, kteří demonstrují jen kvůli podezření, že by se něco mohlo stát, ze by něco mohlo být zneužito, protože ohrožení demokracie nebo dokonce justice tady opravdu není.

Bakalův ideolog z Aktuálně Honzejk se přidal s aktuální analýzou.
V té tvrdí, že lidé na Letné se rozhodně nechtějí připojit k Trikoloře, ale je tady určitě prostor pro něco nového, ale netvrdí, že vznikne něco nového. Ale je možné, že z toho něco nebude nic.
Dokonce i silně levicová expertka na dělnické hnutí v Jižní Americe Dvořáková mluví o mase, která přijde kamkoliv a chce něco prožít.

Když pozorně sledujeme aktivity Miliónu chvilek, vypadá to, že se jedná o nejlepší Prchalův projekt, vytvořený pro pobavení Babiše.
Herec v hlavní roli Minář je užitečný až tak, že celá akce na Letné, tak jak je organizována, se dá říct jednou větou: Pane Babiši, dejte nám vládu, my vám za to dáme čokoládu.

stehovani narodu klaus weigl

Usnesení Evropského parlamentu o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři ze dne 21. 10. 2019. Pro bylo 288 hlasů, proti 290 hlasů, nehlasovalo 134 poslanců, zdrželo se 36 poslanců. Rezoluce nebyla schválena jen o dva hlasy.

Za Českou republiku hlasovali PRO všichni Piráti. Gregorová, Kolaja, Peksa. Ti jsou v Evropském parlamentě pod Zelenými, Greens/EFA. Viz hlasováni ZDE

Co by v praxi znamenalo, kdyby rezoluce byla schválená?

Schválení rezoluce by znamenalo další omezení suverenity národních států v EU.
Velmi vstřícný právní přístup k pašování lidí z Afriky do Evropy, které by de facto mohl provádět každý vlastník lodě, zavedení povinných migračních kvót a povinná tolerance všech migrantů. Rezoluce přímo vyzývá členské státy, aby své přístavy nechávaly otevřené pro plavidla nevládních organizací pašující lidi.

Schválení rezoluce by dále znamenalo nekontrolovanou migraci,
která by vedla k dalšímu nárůstu kriminalizace a s tím souvisejícími problémy bezpečnosti ve společnosti, které by řešily ještě další generace.
Libyjská pohraniční stráž by přestala zadržovat nelegální migraci a pokud by tak činila, byla by nařčena z porušování lidských práv.

Celá zpráva v češtině ZDE

klima stavka patek greta

Musím vám sdělit, že páteční flákání po ulicích a řvaní často hloupých hesel některých z vás žádnou změnu klimatu nevyřeší. Jednoduše proto, že změna klimatu je tady už miliardy let, ale hlavně jde o úplně něčeho jiného. Podobně jako v kampani o ozonové díry na poč. 90 let.
Nikdo vám nevysvětlil, že jste jen jedním z nástrojů na vyvolání chaosu ve společnosti, z kterého by měl povstat nový světový korporátní socialismus, jak ho už dlouho propagují lidé z OSN, EU a jiných organizací, které často nemají s demokracií vůbec nic společného. O celosvětový komunismus se už snažil Trockij a jiní, ale naštěstí se jim nepodařilo rozbít normálně myslící svět do celosvětové totality.
Pamatujte, že nástup totalit začíná vždy zotročením myšlenek na základě zfalšovaných ideí, kterým se lze klanět.

Nikdo vám také neřekl, že všechno, co máte, i tu svobodu projevu, máte díky pracujícím a obětavým lidem, kteří svět budovali před vámí tisíce let. Tu hůře, tu lépe, ale pořád dokonaleji.
K dokonalosti vždy směřujeme. Někteří lidé jsou inteligentní a moudří, jiní stupidní. Někteří krásní, jiní slabí. Vždy jde o souhru a hledání společné cesty.
Jak se jim odvažujete vytýkat, že vám na zlatém tácu dali všechno co máte a co je pro vás samozřejmostí, aniž byste museli pohnout prstem?
Snažím se pochopit vaše nadšení, ale bohužel hloupost a stupidita tryská z většiny vašich prohlášení.

Vyléčení z klimatického opojení je ovšem jednoduché.
Nebuďte rozmazlení a pracujte, vzdělávejte se a kriticky myslete a pak nám i sami sobě ukažte, co umíte. A to si můžete dovolit hned a bez ideokeců. To je jediná a pracná cesta vedoucí k lepší, smysluplnější budoucnosti.
Brát je velmi jednoduché, ale dávat společnosti zpět už vyžaduje námahu a odvahu. Pamatujte, že lidská práva bez lidských povinností nelze brát vůbec vážně.

orwell nadechnout se 1984

Před 70 lety (8.6.1949) vyšel Orwellův román 1984. Román, který svým obsahem předběhl dobu tím, že se bohužel proměnil v příručku pro zavádění novodobého socialismu.

Cílem Těch nahoře je zůstat, kde jsou.
Cílem Těch uprostřed je vyměnit si místo s Těmi nahoře.
Cílem Těch dole, kteří jsou příliš zkrušeni dřinou, než aby si častěji uvědomovali cokoli mimo svůj každodenní život, je zrušit všechny rozdíly a vytvořit společnost, v níž si budou všichni lidé rovni.

Po dlouhá období se zdá, že Ti nahoře jsou bezpečně u moci, ale dříve či později pokaždé přijde chvíle, kdy buď ztratí víru v sebe nebo schopnost účinně vládnout, nebo obojí.
Potom je svrhnou Ti uprostřed, kteří získají Ty dole na svou stranu předstíráním, že bojují za svobodu a spravedlnost.
Jakmile Ti uprostřed dosáhnou svého cíle, uvrhnou Ty dole nazpět do dřívějšího postavení otroků a sami se stanou Těmi nahoře.
Od jedné ze zbývajících skupin se okamžitě odtrhne nová skupina Těch uprostřed a boj začíná nanovo.
Z těch tří skupin se jen Těm dole nikdy ani dočasně nepodaří dosáhnout svého cíle.

Fikce geniálního Orwella se mění v postupný návrat k otroctví dokonalých opic-lidí >>

gott 600

KAREL GOTT (14. 7. 1939 – 1. 10. 2019)

Vyznával celoživotně pevný řád, vážil si svého vrozeného talentu a nepromarnil ani minutu. Byl neuvěřitelně pracovitý, přitahoval k sobě vždy doslova celou smečku vynikajících umělců své doby, muzikantů, zpěváků, herců, režisérů a k tomu mnoho dalších dobrých přátel a samozřejmě i lásek. Od rodičů obdržel v genech slušnost, noblesu a gentlemanství, v tomto ohledu byl muž ze staré dobré školy,

Byl ale také člověk z masa a kostí. Mnohokrát se mýlil, padl a znovu vstal, častokrát naletěl podvodníkům, ale také častokrát pomohl potřebným, aniž čekal na poděkování. Karel Gott byl totiž hodný a slušný člověk.
Odešel vyrovnán a smířen, od uklizeného stolu.
S čistým štítem, srovnán sám se sebou, se svými dětmi, rodinou, se závazky, ctiteli a příznivci.

Na cestě k sobě našel už dávno svého Boha. I proto po této nelehké životní cestě odešel klidně, ve spánku, obklopen silou lásky svých vůbec nejbližších, ženy Ivanky a dvou mladších dcer Charlottky a Nellinky.

Dával lidem radost a chuť do života, zanechal nádherné písničky, svůj lahodný tenor a hlavně pak pohodu a úsměv. A to od komedianta není málo. Svými písničkami spojoval celé generace a sbližoval sousedy a to je na metál.

Část projevu Jiříny Bohdalové na pohřbu Karla Gotta 12.10.2019