orwell nadechnout se 1984

Před 70 lety (8.6.1949) vyšel Orwellův román 1984. Román, který svým obsahem předběhl dobu tím, že se bohužel proměnil v příručku pro zavádění novodobého socialismu.

Cílem Těch nahoře je zůstat, kde jsou.
Cílem Těch uprostřed je vyměnit si místo s Těmi nahoře.
Cílem Těch dole, kteří jsou příliš zkrušeni dřinou, než aby si častěji uvědomovali cokoli mimo svůj každodenní život, je zrušit všechny rozdíly a vytvořit společnost, v níž si budou všichni lidé rovni.

Po dlouhá období se zdá, že Ti nahoře jsou bezpečně u moci, ale dříve či později pokaždé přijde chvíle, kdy buď ztratí víru v sebe nebo schopnost účinně vládnout, nebo obojí.
Potom je svrhnou Ti uprostřed, kteří získají Ty dole na svou stranu předstíráním, že bojují za svobodu a spravedlnost.
Jakmile Ti uprostřed dosáhnou svého cíle, uvrhnou Ty dole nazpět do dřívějšího postavení otroků a sami se stanou Těmi nahoře.
Od jedné ze zbývajících skupin se okamžitě odtrhne nová skupina Těch uprostřed a boj začíná nanovo.
Z těch tří skupin se jen Těm dole nikdy ani dočasně nepodaří dosáhnout svého cíle.

Fikce geniálního Orwella se mění v postupný návrat k otroctví dokonalých opic-lidí >>

NOVINY CESKA TELEVIZE IDNES MEDIA
Zatímco naševaše ČT24 se veřejně vysmívá svým plátcům a prezentuje se jako Nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR, Němci jsou upřímnější a říkají to na rovinu: Nachrichten znamená v němčině nejen ZPRÁVY, ale také VYTŘÍDIT!

Ovšem "nejupřímněji" TŘÍDÍ vaše názory "komunitní" cenzoři na některých sociálních sítích.
Herní vývojář Daniel Vávra o tom něco ví:
„Sillicon Valley je teďka velký špatný. To jsou 20letý lidi, který maj strašnej vliv na svět, většina z nich jsou naprostý asociálové a můžou vlastně manipulovat s volbama, což dělaj, a můžou naprosto neregulovaně a nevoleně prosazovat...
Jako vzhledem k jejich mentální kapacitě a sociálnímu cítění by se neměli nikde ve veřejným životě vyskytovat, ale protože vydělali hodně peněz, protože prodávali nějakou debilitu na appstoru, tak najednou můžou změnit výsledek voleb. Mně to přijde velký špatný.
Mě zabanovali za to, že jsem někomu řekl, že není normální, protože napsal úplnou blbost. 2+2 jsou prostě 4, a ne 18. A mě za to zabanovali na tejden, jako že šířím nenávist.
Facebook změnil pravidla a může se vyhrožovat těm, kdo dávají nenávistné komentáře. A kdo by to měl posuzovat? To by měl posuzovat soud, když už teda. Posuzuje to tam nějakej dvacetiletej hipster s dredama, a říká si, já mám rád tyhle, takže tyhle smažu. Eventuálně je nahlásím na FBI nebo Southern Poverty Law Center a dostanou čočku. Cenzura na internetu je fakt, který vyhovuje lidem, kteří rádi cenzurují ty, koho nemají rádi.
Ale vždycky se to může votočit. A vždycky se to votočilo!“

DOPORUČUJEME:
Autor knihy Bedřich Golombek popisuje velmi přesnými záznamy atmosféru konce třicátých let, při nástupu Hitlera k moci, cenzury tisku i názorů, okupaci ČSSR. Velmi poučná kniha i pro dnešek.
Co nebude v dějepise / Bedřich Golombek / Průboj - 1945

gott 600

KAREL GOTT (14. 7. 1939 – 1. 10. 2019)

Vyznával celoživotně pevný řád, vážil si svého vrozeného talentu a nepromarnil ani minutu. Byl neuvěřitelně pracovitý, přitahoval k sobě vždy doslova celou smečku vynikajících umělců své doby, muzikantů, zpěváků, herců, režisérů a k tomu mnoho dalších dobrých přátel a samozřejmě i lásek. Od rodičů obdržel v genech slušnost, noblesu a gentlemanství, v tomto ohledu byl muž ze staré dobré školy,

Byl ale také člověk z masa a kostí. Mnohokrát se mýlil, padl a znovu vstal, častokrát naletěl podvodníkům, ale také častokrát pomohl potřebným, aniž čekal na poděkování. Karel Gott byl totiž hodný a slušný člověk.
Odešel vyrovnán a smířen, od uklizeného stolu.
S čistým štítem, srovnán sám se sebou, se svými dětmi, rodinou, se závazky, ctiteli a příznivci.

Na cestě k sobě našel už dávno svého Boha. I proto po této nelehké životní cestě odešel klidně, ve spánku, obklopen silou lásky svých vůbec nejbližších, ženy Ivanky a dvou mladších dcer Charlottky a Nellinky.

Dával lidem radost a chuť do života, zanechal nádherné písničky, svůj lahodný tenor a hlavně pak pohodu a úsměv. A to od komedianta není málo. Svými písničkami spojoval celé generace a sbližoval sousedy a to je na metál.

Část projevu Jiříny Bohdalové na pohřbu Karla Gotta 12.10.2019

klima stavka patek greta

Musím vám sdělit, že vaše páteční flákání po ulicích a řvaní často hloupých hesel žádnou změnu klimatu nevyřeší. Jednoduše proto, že o změnu sice jde, ale úplně něčeho jiného. Podobně jako v kampani o ozonové díry na poč. 90 let.
Nikdo vám nevysvětlil, že jste jen jedním z nástrojů na vyvolání chaosu ve společnosti, z kterého by měl povstat nový světový korporátní socialismus, jak ho už dlouho propagují lidé z OSN, EU a jiných organizací, které často nemají s demokracií vůbec nic společného. O celosvětový komunismus se už snažil Trockij a jiní, ale naštěstí se jim nepodařilo rozbít normálně myslící svět do celosvětové totality.
Pamatujte, že nástup totalit začíná vždy zotročením myšlenek na základě zfalšovaných ideí, kterým se lze klanět.
Nikdo vám také neřekl, že všechno, co máte, i tu svobodu projevu, máte díky pracujícím a obětavým lidem, kteří svět budovali před vámí tisíce let. Tu hůře, tu lépe, ale pořád dokonaleji.
K dokonalosti vždy směřujeme. Někteří lidé jsou inteligentní a moudří, jiní stupidní. Někteří krásní, jiní slabí. Vždy jde o souhru a hledání společné cesty.
Jak se jim odvažujete vytýkat, že vám na zlatém tácu dali všechno co máte a co je pro vás samozřejmostí, aniž byste museli pohnout prstem?
Snažím se pochopit vaše nadšení, ale bohužel hloupost a stupidita tryská z většiny vašich prohlášení.

Vyléčení z klimatického opojení je ovšem jednoduché.
Nebuďte jako rozmazlení frackové a pracujte, vzdělávejte se a kriticky myslete a pak nám ukažte, co umíte. A to si můžete dovolit hned a bez keců. To je jediná a pracná cesta vedoucí k lepší, smysluplnější budoucnosti.
Víte, brát je jednoduché, ale dávat společnosti zpět už vyžaduje námahu a odvahu. Pamatujte, že lidská práva bez lidských povinností nelze brát vůbec vážně.

greta markýz de Vauvenargues rozum priroda klima

Loutkovodiči nabiflovaná Greta promlouvá 23.9. 2019 v OSN. Štve mladé lidi proti rodičům a předvádí propagandistický majstrštyk. Rafinovaně mění téma klimatu na mezigenerační nenávist a novou formu třídního boje. Profesionální plačka Greta se nám proměnila v malou Adolfku, která, aniž by to tušila, prosazuje systémovou změnu směrem ke komunismu.

Z klimatického oteplování se nám postupně stala klimatická změna, jako odrazový můstek pro budování nového reálného korporátního komunismu po celém světě. Je třeba zničit vše, co připomíná klasický kapitalismus, individualismus, konzervativní hodnoty jako národ, vzdělání, rodina. Jen nadnárodní koncerny ponecháme, protože nás platí.
Nástup totalit začíná vždy zotročením myšlenek.

Aby bylo jasno. Celý život se aktivně angažuji za ochranu životního prostředí a považuji to za jednu z přirozených hodnot ve společnosti a důkaz, že věříme v budoucnost našich dětí.
Ale zelená hysterie nevzdělaných a dětí, kteří opovrhují vzděláním, nemá s ochranou planety nic společného.
Poslal jsem odkaz na její povídání dceři třetího ročníku střední školy. Odpověď: Celá třída si myslí, že se zbláznila. Mediální obraz Grety nekopíruje realitu tak, jak si myslí Bakalovi levicoví píár novináři.

V jednom má ale pravdu: "...ukradli jste moje sny a moje dětství..." řekla dívka ve svém projevu.
Obrací se zřejmě na své nezodpovědné komunisticky zaměřené rodiče (vynikající video), kteří dovolili, aby jejich nemocná dcera byla zneužita pro politické cíle. A to je samo o sobě dost odpudivé.
Historie se nám občas opakuje. Novodobý Pavlík Korčagin, jen ty prápory mají jinou barvu.

pirati zeleni komanci 600
Novou socialistickou náruč nám rozevírá nová komunistická partaj. Je vlastně staronová, pirátská. A jak se to pozná?
1. Nabádají vedení škol, aby podporovali u žáků záškoláctví.
Buďte vstřícní a omluvte děti z výuky za účelem pateční stávky za klima, žádal dopisem ředitele škol pražský radní pro školství Vít Šimral 20. září 2019. A héérečka Holubá přidává, aby děti přemluvily své rodiče, aby též nešli do práce, ale stávkovali.
2. Chtějí zrušit povinnou maturitu z matematiky. To předložili Piráti a ODS, ale naštěstí v červnu 2019 ho neprosadili.
3. Národ je umělý konstrukt a měl by vymizet, vypotil zase Pirát Patrick Zandl a tvrdí že je to jeden z Pirátských ideálů.
4. Souhlasí s tím, že Déčko ČT porušuje politickou neutralitu a vykazuje zcela evidentně snahu o o politickou levicovou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí předškolního věku.
5. Pod novelou antidiskriminačního zákona je podepsána místopředsedkyně Pirátů Richterová. Obsahuje změnu důkazního břemena na žalovanou stranu, možnost hromadné žaloby a pravomoci v rukách neziskovek je něco tak strašného, že to v žádném právním státě nemůže projít Parlamentem. O respektu k Ústavě ani nemluvě.
6. Vedoucímu Pirátů Bartošovi je velmi blízké německé extremistické hnutí Antifa, jehož vlajku má má doma snad i pověšenou.

Oni jsou to vůbec kluci vzdělaní, když jejich Ferjenčík tvrdí, že existuje DPH z příjmu. A kdyby známkovali textové výpotky Pikala, asi by dostal z češtiny kouli.
A to jsme se nerozepsali, co vyvádějí Hřibovi soupiráti v hlavním městě ohledně vyvlastnění bytů etc.
Prostě socialistické totalitní manýry krok za krokem...přesně v duchu této hlášky:
A: Jsme jedna velká rodina. Co rodina? My jsme menšina. A co je víc než menšina?
B: Většina!
A: Ne. Většina to je ten zbytek zoufalců, kteří nepatří k žádné menšině.

huxley knihy
Huxley v roce 1958 vyslovil zajímavou hypotézu, že budoucnost, které se velmi obává, bude spíše vypadat jako jeho Brave New World, než jako Orwellův 1984.

Myslí si, že budoucí diktátoři nebudou zakládat svůj systém na principu krutého trestání lidí, ale spíše na systematickém manipulování lidí – metodami biologického inženýrství, specifickou výchovou a výukou (Huxleyho hypnopaedia, neboli učení ve spánku, oficiálně zavedená v roce 214 po Fordovi) a pravidelným rozdáváním somy – směrem k žádoucímu chování.
Děsí se proto role moderních propagandistů, manipulátorů a vymývačů mozků.
Děsí se nikdy nekončícího rozptylování lidí prázdnou, mediální zábavou.
Ví, že uniformita, a my jsme ji zažili za totality, vylučuje svobodu jak národní tak individuální, a že horší než lež je zamlčování pravdy a arogantní manipulace s informacemi.
xxx
„Optimální populace,“ pravil Mustafa Mond, „je modelována podle vzoru ledovce – osm devítin pod vodou, jedna devítina nad ní.“
„A ti, co jsou pod vodou, jsou šťastni?“
„Šťastnější než ti, co jsou nad ní.“
„I přes to, že konají tak hroznou práci?“
„Hroznou? Jim se nezdá hrozná. Naopak, mají ji rádi.
Je lehká, je dětsky prostá. Žádná námaha pro mozek, ani pro svaly. Sedm a půl hodiny mírné, nevyčerpávající práce, a pak dávka sómy a hry a neomezované páření a pocitová kina. Co si mohou ještě přát?
Pravda,“ dodal, „mohli by žádat kratší pracovní dobu. A my bychom jim ji mohli přirozeně povolit. Technicky by bylo zcela jednoduché zkrátit pracovní dobu u nižších kast na tři až čtyři hodiny denně. Ale byli by pak šťastnější? Ne, nebyli. Před více než sto padesáti lety se takový pokus udělal.
Překrásný nový svět nebo konec civilizace? Světový Aldous Huxley o tom, co nás zničí. Touha po štěstí a rozkoši

orten jiri knihy
Mimořádný talent Jiří Orten (1919-1941), by mohl oslavil 100 let, kdyby nebyl na své narozeniny 30.srpna 1941, sražen na chodníku v Praze okupační německou sanitkou. Vinící nebyli nikdy potrestání, protože Orten byl pro ně jen ŽID.

1.září 1941 Jiří Orten umírá ve svých 22 letech.
Přesto básník a citlivý pozorovatel nám zanechal jedinečné dílo.
Tři knihy deníků – Modrá, Žíhaná a Červená a sbírky Čítanka jaro, Cesta k mrazu, Jeremiášův pláč, Ohnice.

Nenapsaná

Vezmi si plášť, ať neprokřehneš zcela,
a zavři oči, abys neviděla, -
v takovém nečase, takovou cestou jdu.

Ó toho bělma, jež jsem zakrvácel,
těch západů, kterým jsem slunce vracel
v krutějším západu!

A ona prostinká a ona nenapsaná,
ona, jež věděla, ta matka mého rána,
ne veršem, pláčem sténá.

Mluvil jsem slovy, ztichám také jimi.
Vzala mi víru, život navrací mi.
Jsou odpuštěna.

Pod každým slovem

Pod každým slovem které váhá
a vázne v zubech váhající
pod každým slovem jež neuměl jsem říci
pod každým slovem schovaným na sítnici
jak obrázek kde dívenka je nahá
a skrývá dlaní kříž jenž mezi ňadry visí
a oči sklopeny chvěje se nedočkavě
(chtěla by ležet tam v té měkké trávě
být sevřena vším co je svět a tíha
a naplněna být jak hrozny vína)
pod každým slovem které zapomíná
na malou síň z níž nic se nenavrací
na toto srdce odedávna němé
na bránu ticha kterou neprojdeme

vlajka 30 dubna 1945 reichstag soveti
31.8.1938 zahájili němečtí vojáci v polských uniformách vražedný konflikt na hranicích v Gliwici. Provokace se povedla. Den poté vstupují "mediálně překvapení" ale připravení Němci s celou armádou do Polska a zahájili tak Druhou světovou válku.

Mnozí západní politici jásali, že Němci táhnou na východ, na SSSR a tiše mlčeli, když Němci v Polsku bombardovali civilní obyvatelstvo, zničili města Wielun, Frampol, Sulejow, Janow Lubelski, Bilgoraj. 10 % Varšavy bylo srovnáno se zemí. Vypálili kolem 400 vesnic a od 1. září do 26. října 1939 vykonali 764 hromadných poprav polských válečných zajatců.
Radost mnoha západních politiků, že Němci porazí SSSR a při tom se vzájemně oslabí tak, že budou plně ekonomicky závislí na Británii, USA, Francii, se ale zhroutila.
Strategické chyby Hitlera, odhodlanost sovětských lidí vedly k zásadnímu obratu války u Stalingradu. A nakonec to byl Stalin, který přinutil západní politiky na Teheránské konferenci, aby po letech váhání konečně otevřeli druhou frontu tam, kde to potřeboval. Společně pak ukončili nejkrutější světovou válku v historii.
Díky manipulativní a stupidní politice politiků mnoha států přišlo o život až 60 miliónů lidí. Největší oběti přinesli Sověti, zemřelo kolem 27 miliónů lidí.

DŮLEŽITÁ DATA 1937–1945
7. 7.1937 Japonská invaze do Číny
12.3.1938 Zabrání Rakouska Německem
14.3.1939 Okupace ČSR
1.9.1939 Němci napadli Polsko
3.9.1939 Francie, Austrálie a Velká Británie vyhlašují Německu válku
22.7.1941 Němci napadli SSSR. Akce Barbarossa
7.12.1941 Japonci bombardovali Pearl Harbour
19.11.1942 SSSR zvrátil útok Němců u Stalingradu
6.6.1944 Vylodění Spojenců v Normandii a otevření druhé fronty
8.5.1945 Bezpodmínečná kapitulace Německa
6.a 9.8.1945 Američané shodili atomovou bombu na Hirošimu a Nagasaki
15.8.1945 Císař Hirohito oznámil kapitulaci Japonska
2.9.1945 Oficiálně skočila 2. svět. válka

greta vlk
Kdysi dávno pásla Gréta ovce. Byla celé dny sama a tak ji napadlo přivolat další děti. Předstírala, že za ohradou je vlk a začala křičet o pomoc. Seběhli se děti i dospělí. Těm pak řekla, že zlého vlka zahnala. Všichni ji za statečnost pochválili, podepsali petici proti zlému ruskému vlku a rozešli se.
Po čase se vše opakovalo a pak znovu a znovu. Jednoho dne na louku dorazil cela smečka vlků. Gréta volala o pomoc, ale nikdo nepřišel.
Ponaučení:
Nědělejte z lidí blbce, protože až je budete skutečně potřebovat, nepřijdou.