A+ A A-

do 1.4. / SEDMIČKY JOSEFA LADY. Velká výstava našeho předního ilustrátora a malíře

lada josef s fajfkou

do 1.4. / SEDMIČKY JOSEFA LADY
Tančící dům
Jiráskovo nám. 6, Praha
Otevřeno denně 9 - 20 hod
Do 1. 4. 2018
https://www.sedmickyjosefalady.cz/

Výstava přináší obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu je vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957.

V prvním patře a druhém podzemním podlaží jsou k vidění známé Ladovy obrazy jako Rvačka v hospodě (1943), Ponocný (1948) či Tři koledníci na sv. Štěpána (1942) i méně známé ilustrace jako je Mikuláš, anděl a čert (1940), skica Ročních období, která vznikla okolo roku 1940, Volební karikatury I. a II. z 20. let nebo obraz Radecký a kanonýr Jabůrek, který byl naposledy vystaven v roce 1957.
Návštěvníci si zde mohou prohlédnout také ilustrace časopisů a knih včetně slavného Haškova Švejka.

lada vodnik zima

První podzemní podlaží představuje návštěvníkům tvorbu pro děti a to za pomoci řady interaktivních exponátů jako jsou tablety s webovou aplikací na motivy obrázků Josefa Lady, auto s animací večerníčku Bubáci a hastrmani či maketa knihy Kaňka do pohádky, kterou mohou děti prolézat. Připraveno je i promítání pohádek.

V přízemí galerie mohou návštěvníci nahlédnout do soukromého života Josefa Lady. K vidění je zde rodokmen Ladovy rodiny, model malířovy pracovny a jeho další osobní věci. Součástí přízemí jsou i filmové kostýmy, které Lada navrhl. V rámci doprovodného programu výstavy proběhnou vybrané středy od 18 hodin komentované prohlídky s vnukem malíře Josefem Ladou, pro které je nutná rezervace.

vanoce koleda lada

Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, díla jsou zapůjčena z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů.
Je symbolicky umístěna v Tančícím domě v oblasti Podskalí, části Prahy mezi Jiráskovým náměstím a Výtoní, kde Josef Lada žil.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Lada Josef výstava

Komentáře  

# MiriamChief 2018-03-19
I have checked your website and i've found some duplicate content, that's why you
don't rank high in google's search results,
but there is a tool that can help you to create 100% unique
articles, search for; boorfe's tips unlimited content
Citovat