A+ A A-

31.3. / Noc s Andersenem 2017. Přidejte se k jediné smysluplné akci na podporu čtenářství u nás

noc s andersenem logo

NOC S ANDERSENEM / 31.března 2017

Už posedmnácté se chystá v knihovnách, školách, klubech, domech dětí, v hasičárnách, u skautů i pionýrů... Noc s Andersenem, a my přicházíme s předběžnou informací. Na webu Noci s Andersenem www.nocsandersenem.cz každým dnem narůstá počet registrovaných míst, jsou mezi nimi účastníci z Čech i Moravy, tradičně se k nám přidávají v knihovnách a školách na Slovensku, v Polsku, ve Slovinsku... Těší nás, že každým rokem narůstají také počty účastníků v českých krajanských spolcích a Českých školách bez hranic, a tak Noc s Andersenem prožijí děti také na Novém Zélandu, Ukrajině, ve Španělsku, Bulharsku, Dánsku, Velké Británii, Německu, USA či Austrálii...

Velmi si ceníme, že akci k podpoře dětského čtenářství zaštiťuje také velvyslanectví Dánského království v Praze a na dvě místa vyjedou zástupci ambasády číst dětem dánské pohádky.

Letos budeme nocovat s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek, a my už se těšíme, až za dětmi zavítají Fifinka, Bobík, Pinďa či Myšpulín Také si budeme připomínat 180 let od napsání pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty i 20 let s Harry Potterem.
Na světě je už také pohádková pohlednice s obrázkem hrdinů Čtyřlístku.

Audiotéka již podruhé podpoří akci Noc s Andersenem, která se bude konat poslední březnový den, vydáním audioknihy Císařovy nové šaty a další pohádky. Jedním z témat celé akce je právě pohádkový příběh o marnivosti vladaře. Audiotéka tak rozšiřuje sbírku autora Hanse Christiana Andersena, v pořadí již druhou audioknihou, kterou přidává k příběhu Malé mořské víly, která vyšla v loňském roce pro akci Noc s Andersenem. Pokud se nebudete moci akcí v zúčastnit, poslech audioknihy si můžete užít i v teple domova s hlasem Martina a Martiny Preissových. A to zdarma na stránkách Audiotéky.

"Tak tedy poslouchejte, pohádka začíná. Až si ji povíme celou, budeme vědět víc, než víme teď." H.Ch.Andersen: Sněhová královna

Více: http://www.nocsandersenem.cz/

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit