hejlova katerina spisovatelka
Kateřina Hejlová (původně psala pod jménem Katty Joyce)
(*29. 2. 1984, Litoměřice)

spisovatelka

Po ukončení základní školy s rozšířenou výukou jazyků absolvovala všeobecné gymnázium. Nadšení pro jazyky a literaturu ovlivnilo i výběr vysoké školy – stala se studentkou Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze. Splnila si tak dvě velká přání: studovat společně literaturu i tvůrčí psaní. V jejím případě se tak stalo pod vedením Pavla Vernera, Milana Uhdeho a Ivony Březinové. Poslední jmenovanou si pak zvolila za svou mentorku. Akademii v červnu roku 2009 dokončila a získala titul magistr umění.

První pohádku vytvořila se svou kamarádkou. První fejeton vyhrál literární soutěž a první samostatná kniha jí vyšla v roce 2009. Čtvrtým rokem žila s přítelem v Irsku, které se stalo její bezbřehou studnicí nápadů a inspirace. V současné době žije v Anglii.

Vlastní knihy
Angelina Jolie& Brad Pitt: Společný příběh (2009)
Zabijte je všechny! (2010)
Hugh Laurie: Nespokojený melancholik (2010)
Vraž ho tam a Noční můry nespí (2011)
Fimbul (2011)
Fucking, loving Ireland (2014)

Společné publikace
Zuby nehty - povídka Poslední metro (2007)
Tisíc jizev - povídka Trojná bohyně (2008),
Ruce vzhůru - povídka Vražda v lodní kajutě (2009)
Nahoře bez... a dole taky (2010)

Myšlenky z knih

Toto bych chtěl pro své děti, kdyby byly ještě malé. Chtěl bych, aby vyrostly s pocitem, že jsou vládci svých životů. Chtěl bych, aby byly šťastné, ale také aby se staraly o štěstí druhých. Chtěl bych, aby byly emocionálně odolné, aby mohly odrážet nevyhnutelný stres a zklamání, které život občas přinese. Chtěl bych, aby měly důvěru ve svou schopnost učit se po celý život a přizpůsobit se světu, který se rok od roku mění stále rychleji. Chtěl bych, aby měly cíle, po kterých opravdu touží. Chtěl bych, aby byly schopné kriticky přemýšlet a činit racionální rozhodnutí, která jim pomohou dosáhnout jejich cílů. Chtěl bych, aby měly morální hodnoty, které pomáhají dávat smysl a strukturu jejich životům, a doufám, že to budou lidské hodnoty - hodnoty, které mají co do činění s lidskými právy a povinnostmi, a ne s pošlapáním těchto práv.
Peter Gray