hejlova katerina spisovatelka
Kateřina Hejlová (původně psala pod jménem Katty Joyce)
(*29. 2. 1984, Litoměřice)

spisovatelka

Po ukončení základní školy s rozšířenou výukou jazyků absolvovala všeobecné gymnázium. Nadšení pro jazyky a literaturu ovlivnilo i výběr vysoké školy – stala se studentkou Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze. Splnila si tak dvě velká přání: studovat společně literaturu i tvůrčí psaní. V jejím případě se tak stalo pod vedením Pavla Vernera, Milana Uhdeho a Ivony Březinové. Poslední jmenovanou si pak zvolila za svou mentorku. Akademii v červnu roku 2009 dokončila a získala titul magistr umění.

První pohádku vytvořila se svou kamarádkou. První fejeton vyhrál literární soutěž a první samostatná kniha jí vyšla v roce 2009. Čtvrtým rokem žila s přítelem v Irsku, které se stalo její bezbřehou studnicí nápadů a inspirace. V současné době žije v Anglii.

Vlastní knihy
Angelina Jolie& Brad Pitt: Společný příběh (2009)
Zabijte je všechny! (2010)
Hugh Laurie: Nespokojený melancholik (2010)
Vraž ho tam a Noční můry nespí (2011)
Fimbul (2011)
Fucking, loving Ireland (2014)

Společné publikace
Zuby nehty - povídka Poslední metro (2007)
Tisíc jizev - povídka Trojná bohyně (2008),
Ruce vzhůru - povídka Vražda v lodní kajutě (2009)
Nahoře bez... a dole taky (2010)

Myšlenky z knih

Moje zkušenost s akademickým vzděláním je, že jsem se musel mnohem více soustředit na to, abych se zavděčil určitým lidem, než na to, abych udělal dobrou práci... Okolo 80% úkolů a projektů, které jsem musel na cestě k získání diplomu splnit, nemělo žádnou trvalou hodnotu a soudě podle toho, co denně poslouchám od jiných studentů, si nemyslím, že by moje zkušenost byla ojedinělá.
Chris Guillebeau