Alena Vitásková. Řešení zdražování cen elektrické energie je jednoduché.

Premiér na své tiskovce k národu upozornit občany, že růst cen bude pro nás šokem, ale nemáme mít ostych požádat o podporu, prostě, staňte se žebráky a nebojte se žebrat. Ta částka vám zásadně nepomůže, ale společně zadlužíme stát ještě víc. Jako za tzv. pandemie.
"Ale řešení je jednoduché. Zdanit energetickou firmu například 53 % nebo dokonce 80 %. Pak pro spotřebitele v České republice tzv. „zastropovat ceny“ například 2,00 Kč/kWh."
Alena Vitásková
předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a kandidátka na prezidentku ČR

Dnes (...) vydavatelskou politiku neovlivňují osobnosti, nýbrž komerční oddělení. A lektoři, většinou příliš mladí, aby mohli rozpoznat novou hodnotu. Kdysi stačilo, aby nějaká literární osobnost (...) upozornila na nového autora, a ten byl v okamžiku vydán. Dnes už osobnosti tenhle vliv nemají, volba autorů je svěřena kalkulantům a kalkulátorům.
Egon Hostovský, Poslední rozhovor (březen 1973)

Ve Spojených státech zrušil Nejvyšší soud USA plošné očkování.

covid 19 84
Bill Gates, hlavní americký specialista na infekční nemoci Fauci a Big Pharma prohráli soudní spor u Nejvyššího soudu USA, když nedokázali, že všechny jejich vakcíny za posledních 32 let byly bezpečné pro zdraví občanů!

Žalobu podala skupina vědců vedená senátorem Kennedym. Robert F. Kennedy Jr. řekl:
"Nové vakcíně COVID bychom se měli za každou cenu vyhnout. Naléhavě upozorňuji na důležité otázky související s dalším očkováním proti Covidu-19. Takzvané mRNA vakcíny nejnovější generace poprvé v historii očkování přímo zasahují do genetického materiálu pacienta, a tedy mění individuální genetický materiál, což je genetická manipulace, která již byla zakázána a dříve byla považována za trestný čin....

Jakmile se mRNA dostane do lidské buňky, přeprogramuje normální RNA/DNA, která začne vytvářet další bílkovinu.
To znamená, že nemá nic společného s tradičními vakcínami!
To znamená, že se jedná o nástroj genetického ovlivňování.
To znamená, že se vůbec nevylučuje, že očkování bude mít dopady na zdraví očkovaných.

Vakcína proti koronavirům NENÍ VAKCÍNA!
Všechny odkazy na zdroje zprávy naleznete na TELEGRAMU:

VIDEO

O podvodech kolem pandemie. Infekci může člověk šířit jak po prodělání nemoci, tak po očkování

rizek-taipei-book-exhibition

Renaissance Man - představení dlouhodobé spolupráce českého výtvarníka a ilustrátora Tomáše Řízka s významnými tchajwanskými umělci Lo Ch’ing a Wu Ming-yi.
Akce pod záštitou tchajwanského Ministerstva školství, Národní knihovny veřejných informací a České ekonomické a kulturní kanceláře se uskutečnila v Tchaj-peji dne 9. února jako součást mezinárodního knižního veletrhu TIBE 2017.

Organizátoři prezentovali nejnovější tituly, které vydalo nakladatelství Mi:Lu Publishing  v České republice i na Tchaj-wanu.

Jako zvláštní hosté se zúčastnili této akce, společně s českým ilustrátorem Tomášem Řízkem („Poletíme! Mi:Lu Publishing 2016 – orig. název “飛吧!“), významní tchajwanští spisovatelé Lo Ch’ing („Báseň je kočka“ Mi:Lu Publishing 2015) a Wu Ming-yi („Muž s fasetovýma očima“ Mi:Lu Publishing 2016)
Jako ocenění přínosu k rozvoji a podpoře čtenářství a při příležitosti konání výstavy jeho ilustrací v Národní knihovně veřejných informací v Taichungu bylo Tomáši Řízkovi předáno čestné uznání.
Po akci následovala autogramiáda autorů.

rizek-deti-1

V rámci TIBE 2017 pak ilustrátor Tomáš Řízek vedl několik workshopů pro čtenáře a prezentací jeho ilustrací.

rizek-deti-2

Program, spojený s tiskovou konferencí, organizovala Národní knihovna veřejných informací v Taichungu společně s českým nakladatelstvím Mi:Lu Publishing.

rizek-taivan-2

Wu Ming-Yi (吳明益) je jeden z nejpopulárnějších současných tchajwanských autorů, literární teoretik, vášnivý pozorovatel a ochránce přírody.
Narodil se v roce 1971 na Tchaj-wanu. Doktorát z čínské literatury získal na National Central University. Dlouhodobě přednáší na Department of Sinophone
Literatures na National Dong Hwa University v Hualienu. Velkou oblibu mu u čtenářů dosáhly jeho eseje inspirované přírodou, povídkové cykly a později i romány, v nichž se mísí realismus s fantazií, skutečnost se snem; dějinné události se vzpomínkami i vizí budoucnosti.
Za svou tvorbu obdržel řadu ocenění, např. Literární cenu časopisu a deníku United Daily za nejlepší debut (1992), Liang Š'-čchiouovu literární cenu (1998), Literární cenu deníku Central Daily (1999), Literární cenu Tchaj-peje (2000), Ocenění nejlepších knih roku 2011 literární přílohy deníku China Times (2011), Velkou literární cenu TIBE (2012), Velkou literární cenu deníku United Daily (2014), Prix du livre insulaire (2014), Výběr 20 nejlepších čínských knih století v Time Out Beijing (2015).

Lo Ch’ing, (羅青) současný tchajwanský básník, esejista, malíř a kaligraf, se narodil v roce 1948 v Číně, od útlého dětství však žije na Tchaj-wanu.
Vystudoval anglickou literaturu na Katolické univerzitě Fu-žen v Tchaj-peji a literární komparatistiku na Washingtonské univerzitě v Seattlu. Působil jako profesor čínského umění a translatologie na Národní tchajwanské pedagogické univerzitě a jako ředitel tchajwanského Centra čínského jazyka a kulturních studií. Lo Ch’ingovy básně byly přeloženy do desítky světových jazyků a jeho obrazy jsou ve vlastnictví mnoha význačných světových galerií a muzeí.

Tomáš Řízek  ( 湯瑪士.瑞杰可) ilustrátor, grafik a malíř.
Narodil se v Praze.  V posledních letech žije střídavě v České republice a na Tchaj-wanu.
V letech 1984 - 1988 formoval svůj výtvarný názor pod vedením malíře a grafika Jaroslava J. Králíka a kopírováním gotických madon. Jeho zájem se postupem času přesunul také k ilustracím pro děti a mládež.
V oblasti dětské knižní tvorby spolupracuje s nakladatelstvími jako např.: ACME Cultural Enterprise Co. Ltd., Grimm Press Taiwan, Bohem Press, Gründ, Albatros Media a  Mi:Lù Publishing  
Získal několik významných ocenění: "Italská cena Hanse Christiana Andersena", „Zlatá stuha“, SUK, „Oshima museum of picture book“
Je zastoupen v soukromých sbírkách v České republice, Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Itálii, Číně a Taiwanu.
člen Klubu ilustrátorů dětské knihy, člen SCBWI-Taiwan
www.rizek-tomas.cz
www.milupublishing.cz